VM
CA202 144-202-000-125
$ 6800
Op voorraad
T/T
Xiamen
| Beschikbaarheid: | |
|---|---|
| Hoeveelheid: | |
De CA202 144-202-000-125 is een intrinsiek veilige versie met middellange kabellengte binnen de Vibro-Meter (nu onderdeel van Meggitt Group) CA200-serie piëzo-elektrische versnellingsmeters. Dit model beschikt over een Ex ia intrinsiek veilig, explosiebestendig ontwerp en is uitgerust met een geïntegreerde roestvrijstalen slangkabel van 11 meter, speciaal ontworpen voor industriële toepassingen die gedistribueerde trillingsmonitoring over middellange afstanden vereisen in explosiegevaarlijke omgevingen. Als een veiligheidsinstrument dat door meerdere mondiale autoriteiten is gecertificeerd, kan het veilig en betrouwbaar werken in gevaarlijke zones van Zone 0/1/2 van industrieën zoals petrochemie, aardgasverwerking en fijnchemicaliën, en biedt het een intrinsiek veilige oplossing voor voorspellend onderhoud van kritieke procesapparatuur.
Hoewel dit product de volledig gelaste roestvrijstalen afgedichte constructie en het brede temperatuurbereik van de CA200-serie heeft geërfd, is het strikt ontworpen en vervaardigd in overeenstemming met de intrinsieke veiligheids- en explosieveilige normen. Door een nauwkeurig intern circuitontwerp en strikte controle van het productieproces zorgt het ervoor dat onder normale bedrijfsomstandigheden en gespecificeerde foutomstandigheden de elektrische vonk of thermische energie die door de sensor en het bijbehorende circuit wordt gegenereerd, lager is dan de minimale energie die nodig is om een specifiek explosief gasmengsel te ontsteken. Het ontwerp met een kabellengte van 11 meter houdt volledig rekening met de werkelijke bedradingsvereisten voor verspreide meetpunten in gevaarlijke gebieden, waardoor een optimaal evenwicht wordt bereikt tussen installatieflexibiliteit, bedradingseconomie en systeembetrouwbaarheid.
Dit model beschikt niet alleen over hoogwaardige eigenschappen voor industriële trillingsmetingen, maar dient ook als een belangrijk front-end onderdeel van een compleet intrinsiek veiligheidsmonitoringsysteem. Het product voldoet aan de ATEX-richtlijn 2014/34/EU, het internationale IECEx-standaardsysteem, de Noord-Amerikaanse cCSAus-normen en meerdere regionale explosieveilige certificeringsvereisten, waardoor gebruikers een technisch geavanceerde, veilige, betrouwbare en uiterst conforme professionele oplossing krijgen voor het bewaken van de toestand van apparatuur in gevaarlijke gebieden over de hele wereld.
Certificering van intrinsieke veiligheid op het hoogste niveau: Behaalt Ex ia-niveaucertificering, geschikt voor gasexplosieve omgevingen in zones 0, 1 en 2, en biedt veiligheidsbescherming onder omstandigheden met dubbele fouten
Uitgebreide gasgroepdekking: gecertificeerd voor groep IIC, kan veilig worden gebruikt in alle explosieve gasomgevingen, inclusief waterstof en acetyleen
Ontwerp met grote temperatuuraanpassing: temperatuurklassen bestrijken het T6- tot T2-bereik en zijn geschikt voor zware bedrijfsomgevingstemperaturen van -55 °C tot +260 °C
Global Compliance Assurance: beschikt over meerdere internationale certificeringen, waaronder ATEX, IECEx en cCSAus, waardoor naleving wordt gegarandeerd voor toegang tot grote mondiale industriële markten
Full-Path Sealed Welding Technology: sensorbehuizing van austenitisch roestvrij staal (1.4441), kabelslang van hittebestendig roestvrij staal (1.4541), waardoor door hermetisch lassen een volledig lekdicht geheel ontstaat
Uitstekende omgevingsbestendigheid: het beschermingsniveau bereikt de IP68-equivalentnorm, is bestand tegen 100% relatieve vochtigheid, hogedrukwaterreiniging, stoom, olievervuiling, zoutnevel, chemische corrosie en andere zware industriële omgevingen
Ontwerp met hoge mechanische sterkte: bestand tegen piekbelastingen van 1000 g en continue trillingsomgevingen, waardoor een stabiele werking op lange termijn onder zware mechanische omstandigheden wordt gegarandeerd
Geoptimaliseerd thermisch beheerontwerp: Groot temperatuurbereik en lage temperatuurcoëfficiëntkarakteristieken zorgen voor meetconsistentie onder verschillende omgevingstemperaturen
Uiterst nauwkeurige trillingsmeting: standaardgevoeligheid van 100 pC/g met een tolerantiebereik van ±5%, waardoor nauwkeurige acquisitie van trillingssignalen mogelijk is
Brede dynamische frequentierespons: vlak frequentieresponsbereik van 0,5 Hz tot 6 kHz, dat het volledige spectrum van trillingskarakteristieken dekt, van roterende apparatuur op lage snelheid tot hogesnelheidsversnellingsbakken
Volledig elektrisch isolatieontwerp: Volledige elektrische isolatie tussen signaalterminals en metalen behuizing, isolatieweerstand ≥1×10⁹Ω, waardoor aardlusinterferentie volledig wordt geëlimineerd
Signaaloverdracht met weinig ruis: Twisted-pair afgeschermd geluidsarm kabelontwerp gecombineerd met roestvrijstalen slangbescherming zorgt voor signaaloverdrachtkwaliteit over lange afstanden
Nauwkeurige temperatuurcompensatie: Biedt gevoeligheidstemperatuurcompensatiekarakteristieken over het volledige temperatuurbereik, waardoor meetnauwkeurigheid in omgevingen met uiteenlopende temperaturen wordt gegarandeerd
Duidelijke definitie van veiligheidsparameters: Biedt volledige intrinsieke veiligheidsparameters, waaronder Ui, Ii, Pi, Ci, Li, waardoor systeemingenieurs worden geholpen bij lusberekening en -verificatie
Geoptimaliseerd kabellengteontwerp: de kabellengte van 11 meter past zich aan de werkelijke afstandsvereisten aan voor de meeste sensor-naar-veilige aansluitdoosverbindingen in gevaarlijke gebieden
Gestandaardiseerde installatie-interface: maakt gebruik van industriestandaard installatieafmetingen en interfacespecificaties, waardoor systeemintegratie en vervanging van apparatuur wordt vergemakkelijkt
Volledige ondersteuning voor technische documentatie: Biedt volledige technische documentatie, inclusief explosieveilige certificaten, installatiehandleidingen en tabellen met veiligheidsparameters
Grootschalige raffinage-chemische integratie-eenheden: trillingsmonitoring van kritieke apparatuur voor reactoren en regeneratoren in katalytische kraakeenheden, 11 meter lange kabel past zich aan de vereisten voor meerlaagse platformlay-out aan
Ethyleenkraken en downstreamverwerking: online monitoringsystemen voor hogetemperatuur- en hogedrukapparatuur zoals kraakgascompressoren, propyleenkoelunits, ethyleenpompen
Aromatics Complex Units: Conditiebewaking van kritische roterende apparatuur zoals reformer-recycle-waterstofcompressoren, xyleenfractionator-bodempompen
Grootschalige olieopslag- en transportfaciliteiten: voorspellend onderhoud van apparatuur in gevaarlijke omgevingen, zoals overdrachtspompen voor ruwe olie, exportpompen voor geraffineerde producten, pompen voor vloeibare koolwaterstoffen
Vloeibaar aardgas (LNG) Volledige industriële keten: trillingsmonitoring van koelmiddelcompressoren in productielijnen voor vloeibaar maken, LNG-overdrachtspompen, hogedrukpompen in hervergassingseenheden
Aardgasverwerking en -zuivering: monitoring van kritieke apparatuur in voedingsgascompressoren voor ontzwaveling/decarbonisatie, zuurgascompressoren en dehydratatie-eenheden
Onconventionele aardgasontwikkeling: front-end-detectie voor gedistribueerde monitoringsystemen bij schaliegascompressiestations en methaanboosterstations in steenkoollagen
Waterstof Energieketen Kritieke Apparatuur: Intrinsiek veilige monitoring van waterstofcompressoren, pompen voor vloeibare waterstof en kritische apparatuur bij waterstoftankstations
Procesreactiesystemen met hoog risico: monitoring van roeraandrijvingssystemen voor gevaarlijke procesreactoren zoals nitrering, chlorering, fluorering en hydrogenering
Units voor terugwinning en raffinage van oplosmiddelen: online monitoring van verschillende compressoren voor oplosmiddelterugwinning, vacuümeenheden en voedingspompen voor destillatiekolommen
Kritieke apparatuur voor de productie van actieve farmaceutische ingrediënten: Trillingsconditiebewaking van roersystemen voor fermentatietanks, centrifugaalafscheiders en sproeidroogtorens
Hoogactieve geneesmiddelenproductie: monitoring van externe aandrijfapparatuur voor steriele productielijnisolatoren en externe transmissieapparatuur voor systemen met hoge insluiting
Militair en ruimtevaart: veiligheidsmonitoring van laadsystemen voor raketbrandstof, testopstellingen voor vliegtuigmotoren en testsystemen voor brandstofcomponenten
Productie van speciale materialen: bewaking van aandrijfsystemen voor oxidatie- en carbonisatieovens van koolstofvezelproductielijnen, speciale gastoevoersystemen voor de productie van halfgeleidermateriaal
Laboratorium- en onderzoeksfaciliteiten: veiligheidsmonitoring van analytische instrumenten, testapparatuur en speciale reactiesystemen waarbij ontvlambare en explosieve gassen betrokken zijn
Principe van energiebeperking: Beperk de elektrische energie die gevaarlijke gebieden binnendringt via veiligheidsbarrières en zorg ervoor dat er onder geen enkele foutconditie vonken worden gegenereerd
Parametermatchingsprincipe: De veiligheidsparameters van de sensor moeten volledig overeenkomen met de uitvoerparameters van de veiligheidsbarrière en voldoen aan voorwaarden zoals Ui≥Uo, Ii≥Io, Pi≥Po
Systeemcertificeringsprincipe: De gehele meetlus moet als systeem worden gecertificeerd of gevalideerd om de algehele veiligheid te garanderen
Documentatie-integriteitsprincipe: Alle ontwerpberekeningen, parameterselecties en installatiegegevens moeten volledige technische documentatie vormen
4.2.1 Berekening kabelparameters (kabel van 11 meter)
Berekening van de totale verdeelde capaciteit: Cc_total = 11m × (105 pF/m) = ~1155 pF (tussenpool)
Berekening van de totale verdeelde inductantie: Lc_total = 11 m × (afhankelijk van het kabeltype) = moet worden bepaald op basis van de werkelijke kabelspecificaties
Verificatie van de totale capaciteit van het systeem: Cc_total + Ci ≤ Co (maximale externe capaciteit toegestaan door veiligheidsbarrière)
4.2.2 Verificatie van selectie van veiligheidsbarrières
Spanningsverificatie: Uo (maximale uitgangsspanning veiligheidsbarrière) ≤ Ui (maximale ingangsspanning sensor)
Stroomverificatie: Io (maximale uitgangsstroom van de veiligheidsbarrière) ≤ Ii (maximale ingangsstroom van de sensor)
Vermogensverificatie: Po (maximaal uitgangsvermogen van de veiligheidsbarrière) ≤ Pi (maximaal ingangsvermogen van de sensor)
Verificatie van energieopslag: De totale energieopslag van kabel en sensor moet binnen veilige grenzen liggen
4.3.1 Technische vereisten voor sensorinstallatie
Voorbereiding montageoppervlak:
Vereiste oppervlaktevlakheid: ≤0,01 mm
Vereiste oppervlakteruwheid: Ra ≤ 1,6 μm
Reinheidseis: Vrij van olie, roest en deeltjes
Montagegatbewerking:
Diameter boorgat: 4,8 mm (onderste gat met M6-draad)
Boorgatdiepte: 20 mm
Tapdiepte: 14 mm (M6×1.0 draad)
Installatie van bevestigingsmiddel:
Schroefspecificatie: M6×35 inbusschroeven
Specificaties sluitring: M6 veersluitringen met enkele spoel
Schroefdraadborging: Gebruik LOCTITE 241 of een gelijkwaardig schroefdraadborgmiddel met gemiddelde sterkte
Aanhaalmoment: 15 N·m, gebruik een momentsleutel om in kruispatroonvolgorde in stappen vast te draaien
4.3.2 Specificaties voor professionele kabelgeleiding van 11 meter
Principes van routeplanning:
Kortste padprincipe: Selecteer het kortste routeringspad en voldoe aan de veiligheidseisen
Veiligheidsisolatieprincipe: Minimale afstand van 50 mm tussen intrinsiek veilige kabels en niet-intrinsiek veilige kabels
Mechanisch beschermingsprincipe: Vermijd gebieden waar mechanische schade kan optreden
Vermijden van thermische impact: Blijf uit de buurt van apparatuur en leidingen waarvan de oppervlaktetemperatuur de toegestane kabellimieten overschrijdt
Buigradiuscontrole:
Minimale statische buigradius: 50 mm (kabel in ongespannen toestand)
Minimale dynamische buigradius: 75 mm (kabel kan bewegen tijdens bediening van de apparatuur)
Buighoekbeperking: Vermijd scherpe bochten van 90°, gebruik zachte boogovergangen
Bevestigings- en ondersteuningsvereisten:
Fixatiepuntafstand: Horizontale routing 1,0-1,5 meter, verticale routing 0,8-1,2 meter
Klemselectie: roestvrij staal, geschikt voor buisdiameter Φ8 mm
Stressverlichtingsontwerp: Zorg voor servicelussen van 200 mm bij de sensoruitgang en ingangspunten van de aansluitdoos
Maatregelen ter bescherming tegen trillingen: Verhoog de bevestigingspunten in gebieden met veel trillingen, gebruik trillingsbestendige klemmen
Milieubeschermingsmaatregelen:
Bescherming tegen hoge temperaturen: Gebruik thermische kous in de buurt van oppervlakken met hoge temperaturen (temperatuur >150°C)
Mechanische bescherming: Gebruik beschermende leidingen of beschermende kanalen wanneer u door gebieden loopt die gevoelig zijn voor mechanische schade
Bescherming tegen chemicaliën: Gebruik corrosiebestendige kabelklemmen en bevestigingsmiddelen in corrosieve omgevingen
4.3.3 Specificaties elektrische aansluiting en bedrading
Vereisten voor aansluitdozen:
Explosieveilige beoordeling: minimaal Ex e (verhoogde veiligheid) of hoger
Beschermingsgraad: IP65 of hoger
Materiaalvereisten: Corrosiebestendig materiaal, meestal roestvrij staal of corrosiebestendige coating
Interne ruimte: Voldoende voor terminals en kabelinvoerapparaten
Terminalvereisten:
Materiaal: koperlegering of verzilverd koper met goede geleidbaarheid en corrosiebestendigheid
Structuur: Krimpklemmen met isolatiehulzen om onbedoelde kortsluiting te voorkomen
Bevestiging: Gebruik anti-losmaakringen of veerringen om een betrouwbare verbinding te garanderen
Identificatie: Duidelijke polariteitsmarkering en circuitnummering
Specificaties afschermingsbehandeling:
Afschermingsverbindingspunt: Eénpuntsaarding alleen aan de kant van het veilige gebied via veiligheidsbarrière of speciale terminal
Schildisolatie: Het schild moet geïsoleerd blijven en mag niet geaard zijn in gevaarlijke gebieden
Continuïteit van het schild: Verzeker de elektrische continuïteit van het schild door de hele lus
Afscherming beëindigen: Gebruik speciale afgeschermde connectoren of krimpklemmen, vermijd 'pigtail'-verbindingen
Afdichting kabelinvoer:
Afdichtingsapparaat: Gebruik gecertificeerde explosieveilige kabelwartels
Afdichtingsgraad: minimaal IP65-beschermingsvereiste
Installatievereisten: Installeer correct volgens de instructies van de fabrikant om de effectiviteit van de afdichting te garanderen
Regelmatige inspectie: Controleer regelmatig de integriteit van de afdichting, vooral in omgevingen met grote temperatuurschommelingen
Vereisten voor installatie van veiligheidsbarrières:
Installatielocatie: Veilig gebied of in explosieveilige kasten van Zone 2
Montagemethode: DIN-railmontage, zorg voor een veilige bevestiging
Overwegingen bij warmteafvoer: Zorg voor voldoende ruimte voor warmteafvoer om overmatige temperaturen te voorkomen
Duidelijke identificatie: markeer de in- en uitgangsterminals duidelijk en markeer relevante veiligheidsparameters
Systeemaardingsvereisten:
Aardweerstand: aardaansluiting van de veiligheidsbarrière tegen aardweerstand ≤1Ω
Specificatie aarddraad: Selecteer de juiste aarddraad met dwarsdoorsnede, afhankelijk van de systeemvereisten
Aardingscontinuïteit: Controleer regelmatig de continuïteit van het aardingssysteem
Grondidentificatie: Markeer aardingspunten en aardingspaden duidelijk
5.1.1 Controle van systeemintegriteit
Controleer of alle explosieveilige behuizingen intact zijn, zonder scheuren of vervorming
Controleer de integriteit van de kabelslang op krassen, slijtage of vervorming
Controleer of alle bevestigingsmiddelen goed vastzitten en of er sprake is van loslating
Controleer of alle afdichtingsapparaten correct zijn geïnstalleerd en effectief zijn afgedicht
5.1.2 Verificatie van elektrische parameters
Gebruik een gecertificeerde intrinsiek veilige lustester om lusparameters te verifiëren
Meet de isolatieweerstand van de lus om naleving van de vereisten te garanderen
Controleer of de parameterinstellingen van de veiligheidsbarrière overeenkomen met het ontwerp
Controleer de verbindingskwaliteit op alle aansluitpunten
5.1.3 Bevestiging van de omgevingsconditie
Meet de omgevingstemperatuur van de installatie en bevestig dat deze binnen het toegestane bereik van de apparatuur ligt
Controleer of de classificatie voor gevaarlijke gebieden overeenkomt met de certificering van de apparatuur
Controleer of er speciale chemische stoffen in de omgeving aanwezig zijn die de prestaties van de apparatuur kunnen beïnvloeden
Controleer of de mechanische trillingsniveaus binnen het tolerantiebereik van de apparatuur liggen
5.2.1 Inhoud dagelijkse inspectie
Visuele inspectie: integriteit van sensor, kabel en aansluitdoos
Aandraaicontrole: Aanhaalstatus van alle mechanische bevestigingsmiddelen
Omgevingscontrole: of er sprake is van abnormale veranderingen in de installatieomgeving
Operationele controle: Of de signalen van het monitoringsysteem normaal zijn
5.2.2 Maandelijkse inspectiepunten
Controle van de afdichtingsprestaties: Afdichtingstoestand van alle explosieveilige verbindingsoppervlakken
Kabelstatuscontrole: slijtageconditie van kabelslang, bevestigingsstatus
Aardingssysteemcontrole: betrouwbaarheid van de aardverbinding en aardingsweerstand
Operationele gegevensanalyse: analyse van trillingstrends, waarschuwing voor afwijkingen
5.2.3 Jaarlijkse uitgebreide inspectie
Explosieveilige prestatiecontrole: Uitgebreide inspectie van alle explosieveilige structuurintegriteit
Testen van elektrische prestaties: Uitgebreid testen van isolatieweerstand en lusparameters
Mechanische prestatiecontrole: installatiedichtheid, kabelbevestigingsstatus
Systeemkalibratieverificatie: Vergelijk met de standaardsignaalbron om de meetnauwkeurigheid te verifiëren
Documentupdate: Onderhoudsgegevens bijwerken, documentintegriteit controleren
5.3.1 Veel voorkomende foutverschijnselen en oorzaken
Geen signaaluitvoer:
Mogelijke oorzaken: stroomstoring, storing van de veiligheidsbarrière, kabelbreuk, sensorstoring
Diagnostische stappen: Los problemen sectie voor sectie op, van veilig gebied naar gevaarlijk gebied, met behulp van intrinsiek veilige testinstrumenten
Overmatige signaalruis:
Mogelijke oorzaken: slechte aarding, defecte afscherming, onjuiste kabelgeleiding, externe interferentie
Diagnostische stappen: Controleer het aardingssysteem, controleer de continuïteit van de afscherming, controleer de kabelgeleiding
Signaalafwijking of instabiliteit:
Mogelijke oorzaken: effecten van temperatuurveranderingen, toenemende spanningsveranderingen, sensorstoringen
Diagnostische stappen: Controleer de omgevingstemperatuur, controleer de installatieconditie opnieuw, vergelijkende tests
5.3.2 Principes voor het afhandelen van veiligheidsstoringen
Werkingsprincipe bij uitschakelen: De stroom moet worden uitgeschakeld voordat onderhoudswerkzaamheden in gevaarlijke gebieden worden uitgevoerd
Bediening door professioneel personeel: Alle onderhoudswerkzaamheden moeten worden uitgevoerd door personeel dat is opgeleid in explosiebeveiliging
Explosieveilige integriteitsbescherming: Moet tijdens onderhoud de explosieveilige integriteit van de apparatuur behouden
Volledige registratie: Er moeten volledige registraties worden bijgehouden van alle storingsverschijnselen, diagnostische processen en afhandelingsmaatregelen
5.4.1 'X' Speciale voorwaarden voor gebruiksbeheer
Het explosieveilige certificaat van dit model is voorzien van de 'X'-markering, die speciale gebruiksvoorwaarden aangeeft die strikt moeten worden nageleefd:
Vereisten voor bewaking van de omgevingstemperatuur:
Moet continu of regelmatig de omgevingstemperatuur van de installatie controleren
Creëer temperatuurregistratiebestanden, registreer maximum- en minimumtemperaturen
Moet overeenkomstige maatregelen nemen wanneer de temperatuur de limieten overschrijdt
Kwalificatievereisten voor installatiepersoneel:
Installatie- en onderhoudspersoneel moet in het bezit zijn van geldige kwalificatiecertificaten voor de installatie van explosieveilige apparatuur
Regelmatige kennisupdate-training over explosiebeveiliging
Opzetten van personeelskwalificatiebeheerbestanden
Vereisten voor technisch documentbeheer:
Moet een compleet technisch documentarchiveringssysteem opzetten
Tot de documenten behoren onder meer: explosieveilige certificaten, installatietekeningen, lusberekeningsbladen, onderhoudsgegevens, enz.
Documenten moeten regelmatig worden bijgewerkt en beoordeeld
5.4.2 Vereisten voor wijzigingsbeheer
Eventuele ontwerpwijzigingen moeten een herevaluatie van de intrinsieke veiligheid ondergaan
Elke vervanging van apparatuur moet ervoor zorgen dat de parameterparameters van de nieuwe apparatuur overeenkomen
Bij eventuele wijzigingen in de installatie moet de explosieveilige veiligheid opnieuw worden geverifieerd
Voor alle wijzigingen moeten volledige registraties en goedkeuringsprocessen bestaan
Intrinsiek veiligheidsontwerp: maakt gebruik van Ex ia-ontwerp op het hoogste veiligheidsniveau, waardoor geen explosie wordt gegarandeerd, zelfs niet onder omstandigheden met dubbele fouten
Wereldwijd certificeringssysteem: voldoet aan ATEX, IECEx, cCSAus en andere grote mondiale certificeringssystemen en voldoet aan internationale projectvereisten
Betrouwbaarheid op lange termijn: De volledig gelaste roestvrijstalen constructie zorgt voor langdurige milieubestendigheid, waardoor de onderhoudsbehoeften worden verminderd
Volledige documentatieondersteuning: Biedt volledige technische documentatie en veiligheidsparameters, waardoor systeemontwerp en -verificatie wordt vergemakkelijkt
Brede bedrijfstemperatuur: -55°C tot +260°C bedrijfstemperatuurbereik past zich aan extreme omgevingen aan
Nauwkeurige trillingsmeting: 100 pC/g hoge gevoeligheid gecombineerd met een breed frequentiebereik biedt nauwkeurige informatie over de toestand van de apparatuur
Uitstekende anti-interferentiemogelijkheden: Differentieel uitgangsontwerp en compleet afschermingssysteem zorgen voor signaalkwaliteit
Geoptimaliseerde kabellengte: een kabellengte van 11 meter zorgt voor een goede balans tussen installatieflexibiliteit en bedradingsbesparingen
Lagere installatiekosten: Een redelijke kabellengte vermindert het kabelmateriaal en de installatiearbeidsuren
Lagere onderhoudskosten: Het ontwerp met hoge betrouwbaarheid vermindert de onderhoudsfrequentie en -kosten
Voorkom productieverliezen: Vroegtijdige foutwaarschuwingen voorkomen verliezen veroorzaakt door ongeplande stilleggingen
Verlengde levensduur van apparatuur: Effectieve conditiebewaking verlengt de levensduur van kritieke apparatuur
Gestandaardiseerde interface: Maakt gebruik van industriestandaard interfaces, waardoor systeemintegratie wordt vergemakkelijkt
Parametervolledigheid: Biedt volledige intrinsieke veiligheidsparameters, waardoor het lusontwerp wordt vergemakkelijkt
Sterke compatibiliteit: Compatibel met Meggitt's volledige assortiment veiligheidsbarrières en bewakingssystemen
Volledige technische ondersteuning: Biedt volledige technische ondersteuning, van ontwerp tot installatie
Ondersteuning voor applicatie-engineering: Biedt advies over het ontwerp van intrinsieke veiligheidslussen en ondersteuning bij berekeningen
Installatiebegeleidingsservice: Biedt installatiebegeleiding en technische training op locatie
Ondersteuning voor foutdiagnose: Biedt foutdiagnosediensten op afstand en op locatie
Ondersteuning voor technische documentatie: Biedt volledige technische documentatie en certificeringsdocumenten
Basisopleidingen: Basiskennistraining intrinsieke veiligheid
Producttoepassingstraining: CA202-serie producttoepassing en installatietraining
Systeemintegratietraining: complete training voor monitoringsysteemintegratie
Training op het gebied van veiligheidsvoorschriften: training op het gebied van arbeidsveiligheid in gevaarlijke gebieden
Mechanisme voor snelle respons: Zet een 24-uurs technisch responsmechanisme op
Verzekering van levering van reserveonderdelen: houd de voorraad van gewone reserveonderdelen bij om een snelle levering te garanderen
Regelmatig follow-upsysteem: Zet een regelmatig follow-up- en technisch ondersteuningssysteem voor de gebruiker op
Kennisgeving van technische updates: Geef onmiddellijk technische updates en informatie over productverbeteringen door
| Specificatiecategorie | Technische parameter | Gedetailleerde specificatie | Testomstandigheden en belangrijke opmerkingen |
|---|---|---|---|
| Productidentificatie-informatie | Productmodel | CA202 (Ex ia intrinsiek veilig) | Meggitt vibrometer® productserie |
| Bestelnummer | 144-202-000-125 | Intrinsiek veilige explosieveilige versie, kabellengte van 11 m | |
| Explosiebeveiligingstype | Intrinsiek veilig type 'ia'-beschermingsniveau | Voldoet aan de norm IEC 60079-11 | |
| Beveiligingsniveau van apparatuur | Ga (voor gasomgevingen) | Biedt een zeer hoog beschermingsniveau | |
| Elektrische uitgangskarakteristieken | Laaduitgang, differentiële modus | Tweedraadssysteem, elektrisch geïsoleerd van de behuizing | |
| Prestatieparameters | Gevoeligheid (nominale waarde) | 100 pC/g | @23±5°C, 120Hz, 5g piekconditie |
| Gevoeligheidstolerantie | ±5% | ||
| Dynamisch meetbereik | 0,01-400 g (piek) | Lineair werkbereik | |
| Bescherming tegen overbelasting | 500 g (piek) | Vermogen tot tijdelijke impacttolerantie | |
| Lineariteitsfout | ±1% (piek 0,01-20 g) ±2% (piek 20-400 g) |
Uitgedrukt als percentage van volledige schaal | |
| Transversale gevoeligheidsverhouding | ≤3% | ||
| Gemonteerde resonantiefrequentie | >22 kHz (typische waarde) | Werkelijke waarde hangt af van de montagestijfheid | |
| Frequentieresponsbereik | 0,5 Hz-6 kHz (±5%) | Platte responsbandbreedte | |
| 8 kHz frequentieresponsafwijking | +10% (typische waarde) | Afwijking ten opzichte van vlakke respons | |
| Isolatieweerstand | ≥1×10⁹Ω | Signaalterminal naar behuizing, minimumwaarde | |
| Capaciteitsparameters | Capaciteit sensorlichaam (Ci) | Capaciteit tussen polen: ~5000 pF Capaciteit poolbehuizing: ~10 pF |
Kritieke parameter voor berekening van intrinsieke veiligheidslus |
| Kabel verdeelde capaciteit (per meter) | Capaciteit tussen polen: ~105 pF/m Capaciteit paalbehuizing: ~210 pF/m |
De totale kabelcapaciteit van 11 m moet worden meegenomen in de lusberekening | |
| Omgevingsparameters | Bedrijfstemperatuurbereik | Sensorkop: -55°C tot +260°C Geïntegreerde kabel: -55°C tot +200°C |
Continu bedrijfstemperatuurbereik |
| Overlevingstemperatuur op korte termijn | Sensorkop: -70°C tot +280°C Geïntegreerde kabel: -62°C tot +250°C |
Opslagtemperatuur buiten werking | |
| Kenmerken van temperatuurcoëfficiënten | -55°C tot +23°C: 0,25%/°C +23°C tot +260°C: 0,1%/°C |
Gevoeligheidsveranderingssnelheid ten opzichte van 23°C referentietemperatuur | |
| Temperatuurklassebereik | T6 tot T2 | Specifieke klasse bepaald op basis van omgevingstemperatuur Ta | |
| Mechanische structuur | Materiaal constructie | Behuizing: austenitisch roestvrij staal 1.4441 Slang: hittebestendig roestvrij staal 1.4541 |
Hermetisch gelaste structuur over het volledige pad |
| Beschermingsniveau | IP68-equivalent | Stofdicht, waterdicht, corrosiebestendig | |
| Schokbestendigheid | ≤1000 g (piek) | Halve sinusgolf, duur van 1 ms | |
| Gevoeligheid van basisspanning | 0,15×10⁻³ g/με | @250 με Piek-tot-piekconditie | |
| Explosieveilige certificeringen | Explosieveilige markering | Ex ia IIC T6...T2 Ga | |
| Uitrustingscategorie | II 1G (Gasomgeving) | Geschikt voor Zone 0,1,2-gebieden | |
| Gasgroep | IIC | Inclusief waterstof, acetyleen, enz. | |
| Belangrijkste certificeringsnummers | ATEX: LCIE 02 ATEX 6179 X IECEx: IECEx LCI 10.0018X cCSAus: 70004630 UKEX: CML 22 UKEX 2746 X |
All Carry 'X' Speciale voorwaarden voor gebruiksmarkering | |
| Veiligheidsparameters | Maximale ingangsspanning (Ui) | Volgens specifieke waarden in het explosieveilige certificaat | Maximaal toegestane spanning voor intrinsieke veiligheidslus |
| Maximale ingangsstroom (Ii) | Volgens specifieke waarden in het explosieveilige certificaat | Maximaal toegestane stroom voor intrinsieke veiligheidslus | |
| Maximaal ingangsvermogen (Pi) | Volgens specifieke waarden in het explosieveilige certificaat | Maximaal toegestaan vermogen voor intrinsieke veiligheidslus | |
| Interne capaciteit (Ci) | Zie de kolom Capaciteitsparameters | ||
| Interne inductie (Li) | Verwaarloosbaar (≤1 µH) | ||
| Fysieke kenmerken | Gewichtsparameters | Sensor: circa 250 gram Gewicht kabeleenheid: circa 135 gram/meter |
|
| Kabellengte | 11 meter | Geïntegreerde roestvrijstalen slangkabel | |
| Montagemethode | 4×M6×35 inbusbouten 4×M6 veersluitringen Montagekoppel: 15 N·m |
Geen elektrische isolatie vereist op het montageoppervlak | |
| Elektrische interface | Vliegende leadterminals aan het kabeluiteinde | Rood/witte signaaldraden en afschermingslaag | |
| Nalevingscertificeringen | Elektromagnetische compatibiliteit | EN 61000-6-2:2005 EN 61000-6-4:2007+A1:2011 |
|
| Elektrische veiligheid | EN 61010-1:2010 | ||
| Milieunaleving | RoHS-richtlijn (2011/65/EU) | Richtlijn Beperking van Gevaarlijke Stoffen | |
| Fabriekskalibratie | Dynamische kalibratie bij 5 g piek, 120 Hz, 23 °C | Biedt kalibratiecertificaat, geen veldkalibratie vereist bij normaal gebruik |
