VM
CA202 144-202-000-125
6800 dolarů
Skladem
T/T
Xiamen
| Dostupnost: | |
|---|---|
| Množství: | |
CA202 144-202-000-125 je jiskrově bezpečná verze se střední délkou kabelu v rámci řady piezoelektrických akcelerometrů Vibro-Meter (nyní součást Meggitt Group) CA200. Tento model se vyznačuje Ex ia jiskrově bezpečným provedením odolným proti výbuchu a je vybaven 11metrovým integrovaným hadicovým kabelem z nerezové oceli, speciálně navrženým pro průmyslové aplikace vyžadující distribuované monitorování vibrací na střední vzdálenost ve výbušném nebezpečném prostředí. Jako bezpečnostní přístrojové zařízení certifikované mnoha globálními úřady může bezpečně a spolehlivě fungovat v nebezpečných oblastech zóny 0/1/2 průmyslových odvětví, jako je petrochemie, zpracování zemního plynu a jemné chemikálie, a poskytuje tak skutečně bezpečné řešení pro prediktivní údržbu kritických procesních zařízení.
Přestože zdědí plně svařovanou konstrukci z nerezové oceli a provozní schopnost širokého teplotního rozsahu řady CA200, je tento produkt přísně navržen a vyroben v souladu s normami vnitřní bezpečnosti pro ochranu proti výbuchu. Prostřednictvím přesného návrhu vnitřního obvodu a přísné kontroly výrobního procesu zajišťuje, že za normálních provozních podmínek a specifikovaných poruchových stavů je elektrická jiskra nebo tepelná energie generovaná snímačem a jeho přidruženým obvodem nižší než minimální energie potřebná k zapálení konkrétní výbušné směsi plynů. Návrh délky kabelu 11 metrů plně zohledňuje skutečné požadavky na kabeláž pro distribuovaná měřicí místa v nebezpečných oblastech, čímž je dosaženo optimální rovnováhy mezi flexibilitou instalace, ekonomikou zapojení a spolehlivostí systému.
Tento model má nejen vysoce výkonné charakteristiky pro průmyslové měření vibrací, ale slouží také jako důležitá přední součást kompletního systému monitorování jiskrové bezpečnosti. Produkt je v souladu se směrnicí ATEX 2014/34/EU, mezinárodním systémem norem IECEx, normami cCSAus pro Severní Ameriku a několika regionálními požadavky na certifikaci odolnosti proti výbuchu, což uživatelům poskytuje technicky vyspělé, bezpečné, spolehlivé a vysoce vyhovující profesionální řešení pro monitorování stavu zařízení v nebezpečných oblastech po celém světě.
Nejvyšší úroveň certifikace jiskrové bezpečnosti: Dosahuje certifikace úrovně Ex ia, vhodná pro prostředí s nebezpečím výbuchu plynů v zónách 0, 1 a 2, poskytuje bezpečnostní ochranu za podmínek dvojí poruchy
Komplexní pokrytí plynové skupiny: Certifikováno pro skupinu IIC, lze jej bezpečně používat ve všech výbušných plynných prostředích včetně vodíku a acetylenu
Široká teplotní adaptabilita Design: Teplotní třídy pokrývají rozsah T6 až T2, přizpůsobí se drsným teplotám provozního prostředí od -55 °C do +260 °C
Global Compliance Assurance: Je držitelem několika mezinárodních certifikací včetně ATEX, IECEx a cCSAus, což zajišťuje shodu pro přístup na hlavní globální průmyslové trhy
Full-Path Sealed Welding Technology: Pouzdro senzoru z austenitické nerezové oceli (1.4441), kabelová hadice z tepelně odolné nerezové oceli (1.4541), tvořící kompletní nepropustnou jednotku díky hermetickému svařování
Vynikající odolnost vůči životnímu prostředí: Úroveň ochrany dosahuje ekvivalentního standardu IP68, vydrží 100% relativní vlhkost, vysokotlaké mytí vodou, páru, kontaminaci olejem, solnou mlhu, chemickou korozi a další drsná průmyslová prostředí
Konstrukce s vysokou mechanickou pevností: Odolá špičkovému nárazovému zatížení 1000 g a nepřetržitému vibračnímu prostředí, což zajišťuje dlouhodobý stabilní provoz v náročných mechanických podmínkách
Optimalizovaný návrh tepelného managementu: Široký teplotní provozní rozsah a charakteristika nízkého teplotního koeficientu zajišťují konzistenci měření při různých okolních teplotách
Vysoce přesné měření vibrací: Standardní citlivost 100 pC/g s tolerančním rozsahem ± 5 % poskytující možnost přesného zachycení vibračního signálu
Široká dynamická frekvenční odezva: Plochý rozsah frekvenční odezvy 0,5 Hz až 6 kHz, pokrývající celé spektrum vibračních charakteristik od nízkorychlostních rotačních zařízení až po vysokorychlostní převodovky
Kompletní provedení elektrické izolace: Kompletní elektrická izolace mezi signálovými svorkami a kovovým krytem, izolační odpor ≥1×10⁹Ω, zcela eliminuje rušení zemní smyčky
Nízkošumový přenos signálu: Konstrukce stíněného kabelu s krouceným párem v kombinaci s ochranou hadice z nerezové oceli zajišťuje kvalitu přenosu signálu na velkou vzdálenost
Přesná teplotní kompenzace: Poskytuje charakteristiky teplotní kompenzace citlivosti v celém teplotním rozsahu, čímž zajišťuje přesnost měření v prostředí s vysokou teplotou
Jasná definice bezpečnostních parametrů: Poskytuje kompletní vnitřní bezpečnostní parametry včetně Ui, Ii, Pi, Ci, Li, což systémovým inženýrům usnadňuje výpočty a ověřování smyček
Optimalizovaná délka kabelu: Délka kabelu 11 metrů se přizpůsobí skutečným požadavkům na vzdálenost pro většinu připojení snímače k bezpečné spojovací krabici v nebezpečných oblastech
Standardizované instalační rozhraní: Používá standardní instalační rozměry a specifikace rozhraní, což usnadňuje integraci systému a výměnu zařízení
Kompletní podpora technické dokumentace: Poskytuje kompletní technickou dokumentaci včetně certifikátů o nevýbušnosti, instalačních příruček a tabulek bezpečnostních parametrů
Velké jednotky pro rafinaci a chemickou integraci: Monitorování vibrací kritického zařízení pro reaktory a regenerátory v jednotkách katalytického krakování, 11metrový kabel se přizpůsobí požadavkům na uspořádání vícevrstvé platformy
Krakování etylenu a následné zpracování: Online monitorovací systémy pro vysokoteplotní a vysokotlaká zařízení, jako jsou kompresory na prasklý plyn, propylenové chladicí jednotky, etylenová čerpadla
Jednotky aromatického komplexu: Monitorování stavu kritických rotačních zařízení, jako jsou reformovací kompresory s recyklovaným vodíkem, spodní čerpadla xylenového frakcionátoru
Zařízení pro velkokapacitní skladování a přepravu ropy: Prediktivní údržba zařízení v nebezpečných oblastech, jako jsou čerpadla na přepravu ropy, čerpadla na export rafinovaných produktů, čerpadla na zkapalněné uhlovodíky
Úplný průmyslový řetězec zkapalněného zemního plynu (LNG): Monitorování vibrací chladících kompresorů ve zkapalňovacích výrobních linkách, přečerpávacích čerpadel LNG, vysokotlakých čerpadel v regasifikačních jednotkách
Zpracování a čištění zemního plynu: Monitorování kritických zařízení v kompresorech napájecího plynu odsiřovací/dekarbonizační jednotky, kompresorech kyselých plynů, dehydratačních jednotkách
Nekonvenční vývoj zemního plynu: Přední snímání pro distribuované monitorovací systémy na kompresorových stanicích pro břidlicový plyn, přečerpávacích stanicích metanu v uhelném loži
Kritická zařízení pro průmyslový řetězec vodíkové energetiky: Jiskrově bezpečné monitorování vodíkových kompresorů, čerpadel na kapalný vodík a kritických zařízení na vodíkových čerpacích stanicích
Systémy vysoce rizikových procesů: Monitorování systémů pohonu míchání pro nebezpečné procesní reaktory, jako je nitrace, chlorace, fluorace a hydrogenace
Jednotky pro regeneraci rozpouštědel a rafinaci: Online monitorování různých kompresorů pro regeneraci rozpouštědel, vakuových jednotek a napájecích čerpadel destilačních kolon
Kritické vybavení pro výrobu aktivních farmaceutických ingrediencí: Monitorování stavu vibrací míchacích systémů fermentačních nádrží, odstředivých separátorů a rozprašovacích sušících věží
Výroba vysoce aktivních léků: Monitorování externího hnacího zařízení pro sterilní izolátory výrobní linky a externí přenosová zařízení pro systémy s vysokým obsahem
Vojenský a letecký průmysl: Bezpečnostní monitorování systémů nakládání raketového paliva, zkušebních stanovišť leteckých motorů a testovacích systémů palivových komponent
Výroba speciálních materiálů: Monitorování pohonných systémů pro oxidační pece na lince uhlíkových vláken a karbonizační pece, speciální systémy dodávání plynu pro výrobu polovodičových materiálů
Laboratoř a výzkumná zařízení: Bezpečnostní monitorování analytických přístrojů, testovacích zařízení a speciálních reakčních systémů zahrnujících hořlavé a výbušné plyny
Princip energetického omezení: Omezte vstup elektrické energie do nebezpečných oblastí přes bezpečnostní bariéry, čímž zajistíte, že při jakýchkoli poruchových stavech nebudou generovány žádné zápalné jiskry
Princip porovnávání parametrů: Bezpečnostní parametry senzoru musí zcela odpovídat výstupním parametrům bezpečnostní bariéry a splňovat podmínky jako Ui≥Uo, Ii≥Io, Pi≥Po
Princip certifikace systému: Celá měřicí smyčka musí být certifikována nebo validována jako systém pro zajištění celkové bezpečnosti
Princip integrity dokumentace: Všechny konstrukční výpočty, výběr parametrů a záznamy o instalaci musí tvořit úplnou technickou dokumentaci
4.2.1 Výpočet parametrů kabelu (11metrový kabel)
Výpočet celkové distribuované kapacity: Cc_total = 11 m × (105 pF/m) = ~1155 pF (mezipól)
Výpočet celkové distribuované indukčnosti: Lc_total = 11 m × (v závislosti na typu kabelu) = je třeba určit na základě skutečných specifikací kabelu
Ověření celkové kapacity systému: Cc_total + Ci ≤ Co (maximální externí kapacita povolená bezpečnostní bariérou)
4.2.2 Ověření výběru bezpečnostní bariéry
Ověření napětí: Uo (maximální výstupní napětí bezpečnostní bariéry) ≤ Ui (maximální vstupní napětí snímače)
Ověření proudu: Io (maximální výstupní proud bezpečnostní bariéry) ≤ Ii (maximální vstupní proud snímače)
Ověření napájení: Po (maximální výstupní výkon bezpečnostní bariéry) ≤ Pi (maximální vstupní výkon snímače)
Ověření akumulace energie: Celková akumulovaná energie kabelu a senzoru musí být v bezpečných mezích
4.3.1 Technické požadavky na instalaci snímače
Příprava montážního povrchu:
Požadavek na rovinnost povrchu: ≤0,01 mm
Požadavek na drsnost povrchu: Ra ≤ 1,6 μm
Požadavek na čistotu: Bez oleje, rzi a pevných částic
Obrábění montážního otvoru:
Průměr vrtané díry: 4,8 mm (spodní díra se závitem M6)
Hloubka vrtané díry: 20 mm
Hloubka závitníku: 14 mm (závit M6×1,0)
Instalace spojovacího materiálu:
Specifikace šroubu: Šrouby s válcovou hlavou M6×35
Specifikace podložek: Jednozávitové pojistné podložky M6
Zajištění závitů: Použijte LOCTITE 241 nebo ekvivalentní středně pevnostní prostředek pro zajištění závitů
Utahovací moment: 15 N·m, použijte momentový klíč k utažení v křížovém pořadí v krocích
4.3.2 Specifikace profesionálního vedení 11metrového kabelu
Zásady plánování trasy:
Princip nejkratší cesty: Vyberte nejkratší trasu při splnění bezpečnostních požadavků
Princip bezpečnostní izolace: Minimální vzdálenost 50 mm mezi jiskrově bezpečnými kabely a kabely, které nejsou jiskrově bezpečné
Zásada mechanické ochrany: Vyhněte se místům, kde může dojít k mechanickému poškození
Zamezení tepelným vlivům: Držte se dále od zařízení a potrubí s povrchovou teplotou přesahující povolené limity kabelu
Ovládání poloměru ohybu:
Minimální poloměr statického ohybu: 50 mm (kabel v nezatíženém stavu)
Minimální dynamický poloměr ohybu: 75 mm (kabel se může během provozu zařízení pohybovat)
Omezení úhlu ohybu: Vyhněte se 90° ostrým ohybům, používejte jemné obloukové přechody
Požadavky na fixaci a podporu:
Rozteč fixačních bodů: Horizontální vedení 1,0-1,5 metru, vertikální vedení 0,8-1,2 metru
Výběr svěrky: Materiál z nerezové oceli, vhodný pro průměr trubky Φ8 mm
Design pro odlehčení napětí: Zajistěte 200 mm servisní smyčky na výstupu ze snímače a vstupních bodech spojovací skříňky
Opatření na ochranu proti vibracím: Zvyšte fixační body v oblastech s vysokými vibracemi, použijte svorky odolné proti vibracím
Opatření na ochranu životního prostředí:
Ochrana proti vysoké teplotě: Pokud se nacházíte v blízkosti povrchů s vysokou teplotou (teplota > 150 °C), použijte tepelný návlek.
Mechanická ochrana: Při průchodu oblastmi náchylnými k mechanickému poškození používejte ochranné trubky nebo ochranné kanály
Chemická ochrana: V korozivním prostředí používejte kabelové svorky a upevňovací prvky odolné proti korozi
4.3.3 Elektrické připojení a specifikace elektroinstalace
Požadavky na spojovací krabici:
Hodnocení odolnosti proti výbuchu: Minimálně Ex e (zvýšená bezpečnost) nebo vyšší
Stupeň krytí: IP65 nebo vyšší
Požadavky na materiál: Materiál odolný proti korozi, obvykle nerezová ocel nebo povlak odolný proti korozi
Vnitřní prostor: Dostatečný pro umístění terminálů a kabelových vstupů
Požadavky na terminál:
Materiál: slitina mědi nebo postříbřená měď s dobrou vodivostí a odolností proti korozi
Konstrukce: Krimpovací koncovky s izolačními návleky, aby se zabránilo náhodným zkratům
Upevnění: Pro zajištění spolehlivého spojení použijte podložky proti uvolnění nebo pružné podložky
Identifikace: Jasné označení polarity a číslování obvodů
Specifikace ošetření stíněním:
Spojovací bod stínění: Jednobodové uzemnění pouze na straně bezpečné oblasti přes bezpečnostní bariéru nebo vyhrazenou svorku
Izolace štítu: V nebezpečných oblastech musí štít zůstat izolovaný a nesmí být uzemněn
Kontinuita stínění: Zajistěte elektrickou kontinuitu stínění v celé smyčce
Zakončení stínění: Používejte vyhrazené konektory stínění nebo krimpovací svorky, vyhněte se „pigtailovým“ spojům
Těsnění vstupu kabelu:
Těsnicí zařízení: Použijte certifikované kabelové průchodky odolné proti výbuchu
Stupeň těsnosti: Požadavek na krytí alespoň IP65
Požadavky na instalaci: Instalujte správně podle pokynů výrobce, aby byla zajištěna účinnost těsnění
Pravidelná kontrola: Pravidelně kontrolujte integritu těsnění, zejména v prostředí s velkými teplotními výkyvy
Požadavky na instalaci bezpečnostní bariéry:
Místo instalace: Bezpečná oblast nebo v zóně 2 skříní odolných proti výbuchu
Způsob montáže: Montáž na lištu DIN, zajistěte bezpečnou fixaci
Úvahy o odvodu tepla: Zajistěte dostatečný prostor pro odvod tepla, aby se zabránilo nadměrným teplotám
Jasná identifikace: Jasně označte vstupní a výstupní svorky, označte příslušné bezpečnostní parametry
Požadavky na uzemnění systému:
Zemní odpor: Zemnicí svorka bezpečnostní bariéry vůči zemnímu odporu ≤1Ω
Specifikace zemnícího vodiče: Vyberte vhodný průřez zemnicího vodiče podle systémových požadavků
Kontinuita uzemnění: Pravidelně kontrolujte kontinuitu systému uzemnění
Identifikace uzemnění: Jasně označte uzemňovací body a zemnící cesty
5.1.1 Kontrola integrity systému
Ujistěte se, že všechna pouzdra odolná proti výbuchu jsou neporušená bez prasklin nebo deformací
Zkontrolujte integritu kabelové hadice, zda není poškrábaná, opotřebovaná nebo deformovaná
Ověřte stav utažení všech spojovacích prvků, žádné jevy uvolnění
Ujistěte se, že všechna těsnicí zařízení jsou správně nainstalována a účinně utěsněna
5.1.2 Ověření elektrických parametrů
K ověření parametrů smyčky použijte certifikovaný tester jiskrově bezpečné smyčky
Změřte izolační odpor smyčky, abyste zajistili shodu s požadavky
Ověřte, že nastavení parametrů bezpečnostní bariéry odpovídá návrhu
Zkontrolujte kvalitu připojení na všech místech připojení
5.1.3 Potvrzení stavu prostředí
Změřte teplotu prostředí instalace a potvrďte v rámci povoleného rozsahu zařízení
Potvrďte, že klasifikace nebezpečného prostoru odpovídá certifikaci zařízení
Zkontrolujte, zda se v prostředí nevyskytují speciální chemické látky, které by mohly ovlivnit výkon zařízení
Ujistěte se, že úrovně mechanických vibrací jsou v rozsahu tolerance zařízení
5.2.1 Obsah denní kontroly
Vizuální kontrola: Integrita vzhledu snímače, kabelu, spojovací krabice
Kontrola utažení: Stav utažení všech mechanických upevňovacích prvků
Kontrola prostředí: Zda nedošlo k abnormálním změnám v prostředí instalace
Provozní kontrola: Zda jsou signály monitorovacího systému normální
5.2.2 Položky měsíční kontroly
Kontrola těsnosti: Stav těsnění všech povrchů spojů odolných proti výbuchu
Kontrola stavu kabelu: Stav opotřebení kabelové hadice, stav upevnění
Kontrola systému uzemnění: Spolehlivost zemního spojení a zemní odpor
Analýza provozních dat: Analýza trendu vibrací, varování před anomálií
5.2.3 Roční komplexní kontrola
Kontrola výkonu v nevýbušném provedení: Komplexní kontrola integrity celé konstrukce odolné proti výbuchu
Testování elektrického výkonu: Komplexní testování izolačního odporu, parametrů smyčky
Mechanická kontrola výkonu: těsnost instalace, stav upevnění kabelu
Ověření kalibrace systému: Porovnejte se standardním zdrojem signálu pro ověření přesnosti měření
Aktualizace dokumentu: Aktualizujte záznamy o údržbě, zkontrolujte integritu dokumentu
5.3.1 Běžné jevy a příčiny poruch
Žádný výstup signálu:
Možné příčiny: Výpadek napájení, porucha bezpečnostní bariéry, přerušení kabelu, porucha snímače
Diagnostické kroky: Odstraňte problémy po částech z bezpečné oblasti do nebezpečné oblasti pomocí jiskrově bezpečných testovacích přístrojů
Nadměrný šum signálu:
Možné příčiny: Špatné uzemnění, porucha stínění, nesprávné vedení kabelů, vnější rušení
Diagnostické kroky: Zkontrolujte systém uzemnění, ověřte kontinuitu stínění, zkontrolujte vedení kabelů
Drift nebo nestabilita signálu:
Možné příčiny: Účinky změny teploty, změny montážního napětí, porucha snímače
Diagnostické kroky: Zkontrolujte teplotu prostředí, znovu zkontrolujte stav instalace, srovnávací testování
5.3.2 Bezpečnostní zásady zvládání poruch
Princip činnosti při vypnutí: Před prováděním jakékoli údržby v nebezpečných oblastech je nutné vypnout napájení
Obsluha profesionálního personálu: Všechny operace údržby musí provádět personál vyškolený v ochraně proti výbuchu
Ochrana integrity proti výbuchu: Během údržby musí být zachována integrita zařízení odolná proti výbuchu
Úplné záznamy: Musí být vedeny úplné záznamy o všech poruchových jevech, diagnostických procesech a manipulačních opatřeních
5.4.1 'X' Zvláštní podmínky pro řízení použití
Certifikát nevýbušnosti tohoto modelu nese označení 'X' označující zvláštní podmínky pro použití, které je třeba přísně dodržovat:
Požadavky na monitorování okolní teploty:
Musí nepřetržitě nebo pravidelně sledovat teplotu prostředí instalace
Vytvořte soubory teplotních záznamů, zaznamenejte maximální a minimální teploty
Pokud teplota překročí limity, je třeba provést odpovídající opatření
Požadavky na kvalifikaci montážního personálu:
Pracovníci provádějící instalaci a údržbu musí být držiteli platných osvědčení o způsobilosti k instalaci zařízení v nevýbušném provedení
Pravidelné školení o aktualizaci znalostí o ochraně proti výbuchu
Vytvořte soubory řízení kvalifikace personálu
Požadavky na správu technických dokumentů:
Musí vytvořit kompletní systém evidence technických dokumentů
Dokumenty zahrnují: certifikáty o nevýbušnosti, instalační výkresy, výpočtové listy smyčky, záznamy o údržbě atd.
Dokumenty musí být pravidelně aktualizovány a revidovány
5.4.2 Požadavky na řízení změn
Jakékoli konstrukční změny musí projít přehodnocením jiskrové bezpečnosti
Jakákoli výměna zařízení musí zajistit shodu parametrů nového zařízení
Jakékoli změny instalace musí znovu ověřit bezpečnost v nevýbušném provedení
Všechny změny musí mít kompletní záznamy a schvalovací procesy
Design jiskrové bezpečnosti: Používá design nejvyšší úrovně bezpečnosti Ex ia, který zajišťuje, že nedojde k explozi ani za podmínek dvojité poruchy
Globální certifikační systém: Prochází ATEX, IECEx, cCSAus a dalšími hlavními globálními certifikačními systémy, splňující požadavky mezinárodních projektů
Dlouhodobá spolehlivost: Plně svařovaná konstrukce z nerezové oceli zajišťuje dlouhodobou odolnost vůči vlivům prostředí a snižuje nároky na údržbu
Kompletní podpora dokumentace: Poskytuje kompletní technickou dokumentaci a bezpečnostní parametry, což usnadňuje návrh a ověřování systému
Široká provozní teplota: -55 °C až +260 °C rozsah provozních teplot se přizpůsobí extrémním prostředím
Přesné měření vibrací: 100 pC/g vysoká citlivost v kombinaci s širokým rozsahem frekvenční odezvy poskytuje přesné informace o stavu zařízení
Vynikající schopnost ochrany proti rušení: Design diferenciálního výstupu a kompletní systém stínění zajišťují kvalitu signálu
Optimalizovaná délka kabelu: Délka kabelu 11 metrů vyvažuje flexibilitu instalace a ekonomiku zapojení
Snížené náklady na instalaci: Přiměřená délka kabelu snižuje materiál kabelu a pracovní dobu instalace
Snížené náklady na údržbu: Konstrukce s vysokou spolehlivostí snižuje četnost údržby a náklady
Vyhněte se ztrátám ve výrobě: Včasná varování před poruchami zabraňují ztrátám způsobeným neplánovanými odstávkami
Prodloužená životnost zařízení: Efektivní monitorování stavu prodlužuje životnost kritického zařízení
Standardizované rozhraní: Používá průmyslová standardní rozhraní a usnadňuje integraci systému
Úplnost parametrů: Poskytuje kompletní parametry vnitřní bezpečnosti, což usnadňuje návrh smyčky
Silná kompatibilita: Kompatibilní s celou řadou bezpečnostních zábran a monitorovacích systémů Meggitt
Kompletní technická podpora: Poskytuje kompletní technickou podporu od návrhu až po instalaci
Aplikační inženýrská podpora: Poskytuje konzultace návrhu vnitřní bezpečnostní smyčky a podporu výpočtů
Služba průvodce instalací: Poskytuje pokyny k instalaci na místě a technické školení
Podpora diagnostiky chyb: Poskytuje vzdálené a místní diagnostické služby
Podpora technické dokumentace: Poskytuje kompletní technickou dokumentaci a certifikační dokumenty
Základní školicí kurzy: Školení základních znalostí jiskrové bezpečnosti
Školení aplikace produktu: Školení aplikace a instalace produktu řady CA202
Školení systémové integrace: Kompletní školení integrace monitorovacího systému
Školení bezpečnostních předpisů: Školení předpisů o bezpečnosti práce v nebezpečných oblastech
Mechanismus rychlé reakce: Vytvořte 24hodinový mechanismus technické odezvy
Zajištění dodávek náhradních dílů: Udržujte zásoby běžných náhradních dílů, abyste zajistili rychlé dodávky
Systém pravidelného sledování: Vytvořte systém pravidelného sledování uživatelů a technické podpory
Oznámení o technické aktualizaci: Okamžitě oznamte technické aktualizace a informace o vylepšení produktu
| Kategorie specifikace | Technický parametr | Podrobná specifikace | Podmínky testu a důležité poznámky |
|---|---|---|---|
| Informace o identifikaci produktu | Model produktu | CA202 (Ex ia jiskrově bezpečné) | Produktová řada vibrometrů Meggitt® |
| Číslo objednávky | 144-202-000-125 | Jiskrově bezpečná verze s ochranou proti výbuchu, délka kabelu 11 m | |
| Typ ochrany proti výbuchu | Jiskrově bezpečný typ 'ia' Úroveň ochrany | Vyhovuje normě IEC 60079-11 | |
| Úroveň ochrany zařízení | Ga (pro plynová prostředí) | Poskytuje velmi vysokou úroveň ochrany | |
| Charakteristiky elektrického výstupu | Nabíjecí výstup, diferenciální režim | Dvouvodičový systém, elektricky izolovaný od krytu | |
| Výkonové parametry | Citlivost (nominální hodnota) | 100 pC/g | @23±5°C, 120Hz, 5g Špičkový stav |
| Tolerance citlivosti | ±5 % | ||
| Dynamický rozsah měření | 0,01–400 g (vrchol) | Lineární provozní rozsah | |
| Schopnost ochrany proti přetížení | 500 g (vrchol) | Schopnost tolerance přechodného nárazu | |
| Chyba linearity | ±1 % (0,01–20 g vrchol) ±2 % (20–400 g vrchol) |
Vyjádřeno jako procento plného rozsahu | |
| Příčný poměr citlivosti | ≤ 3 % | ||
| Montážní rezonanční frekvence | >22 kHz (typická hodnota) | Skutečná hodnota závisí na montážní tuhosti | |
| Rozsah frekvenční odezvy | 0,5 Hz-6 kHz (±5 %) | Plochá šířka pásma odezvy | |
| Odchylka frekvenční odezvy 8 kHz | +10 % (typická hodnota) | Odchylka ve vztahu k ploché odezvě | |
| Izolační odpor | ≥1×10⁹ Ω | Signal Terminal to Housing, Minimální hodnota | |
| Parametry kapacity | Kapacita těla snímače (Ci) | Mezipólová kapacita: ~5000 pF Kapacita pólového pouzdra: ~10 pF |
Kritický parametr pro výpočet jiskrové bezpečnostní smyčky |
| Rozložená kapacita kabelu (na metr) | Mezipólová kapacita: ~105 pF/m Kapacita pólového pouzdra: ~210 pF/m |
Celková kapacita kabelu 11 m musí být zahrnuta do výpočtu smyčky | |
| Parametry prostředí | Rozsah provozních teplot | Hlava senzoru: -55 °C až +260 °C Integrovaný kabel: -55 °C až +200 °C |
Plynulý rozsah provozních teplot |
| Krátkodobá teplota přežití | Hlava senzoru: -70 °C až +280 °C Integrovaný kabel: -62 °C až +250 °C |
Neprovozní skladovací teplota | |
| Charakteristiky teplotního koeficientu | -55 °C až +23 °C: 0,25 %/°C +23 °C až +260 °C: 0,1 %/°C |
Rychlost změny citlivosti vzhledem k referenční teplotě 23°C | |
| Rozsah teplotní třídy | T6 až T2 | Specifická třída stanovená na základě okolní teploty Ta | |
| Mechanická struktura | Konstrukce materiálu | Pouzdro: Austenitická nerezová ocel 1.4441 Hadice: Tepelně odolná nerezová ocel 1.4541 |
Hermeticky svařovaná konstrukce s plnou dráhou |
| Úroveň ochrany | Ekvivalent IP68 | Prachotěsný, voděodolný, odolný proti korozi | |
| Odolnost proti otřesům | ≤1000 g (vrchol) | Polosinusová vlna, trvání 1 ms | |
| Základní citlivost na deformaci | 0,15 x 10⁻3 g/με | @250 με Stav od vrcholu k vrcholu | |
| Certifikace v nevýbušném provedení | Nevýbušné značení | Ex ia IIC T6...T2 Ga | |
| Kategorie vybavení | II 1G (plynové prostředí) | Vhodné pro zóny 0,1,2 | |
| Skupina plynu | IIC | Zahrnuje vodík, acetylen atd. | |
| Hlavní certifikační čísla | ATEX: LCIE 02 ATEX 6179 X IECEx: IECEx LCI 10.0018X cCSAus: 70004630 UKEX: CML 22 UKEX 2746 X |
Všechny speciální podmínky používání značky Carry | |
| Bezpečnostní parametry | Maximální vstupní napětí (Ui) | Podle specifických hodnot v certifikátu odolnosti proti výbuchu | Maximální povolené napětí pro jiskrovou bezpečnostní smyčku |
| Maximální vstupní proud (Ii) | Podle specifických hodnot v certifikátu odolnosti proti výbuchu | Maximální povolený proud pro jiskrovou bezpečnostní smyčku | |
| Maximální vstupní výkon (Pi) | Podle specifických hodnot v certifikátu odolnosti proti výbuchu | Maximální povolený výkon pro jiskrovou bezpečnostní smyčku | |
| Vnitřní kapacita (Ci) | Viz Sloupec Parametry kapacity | ||
| Vnitřní indukčnost (Li) | Zanedbatelné (≤1 µH) | ||
| Fyzikální vlastnosti | Hmotnostní parametry | Senzor: Přibližně 250 gramů Hmotnost kabelové jednotky: Přibližně 135 gramů/metr |
|
| Délka kabelu | 11 metrů | Integrovaný hadicový kabel z nerezové oceli | |
| Způsob montáže | 4×M6×35 Šrouby s válcovou hlavou 4×M6 pružné pojistné podložky Montážní moment: 15 N·m |
Na montážním povrchu není nutná žádná elektrická izolace | |
| Elektrické rozhraní | Létající hlavní terminály na konci kabelu | Červeno/bílé signální vodiče a ochranná vrstva | |
| Certifikace shody | Elektromagnetická kompatibilita | EN 61000-6-2:2005 EN 61000-6-4:2007+A1:2011 |
|
| Elektrická bezpečnost | EN 61010-1:2010 | ||
| Soulad s životním prostředím | Směrnice RoHS (2011/65/EU) | Směrnice o omezení nebezpečných látek | |
| Tovární kalibrace | Dynamická kalibrace @5g Peak, 120Hz, 23°C | Poskytuje kalibrační certifikát, při normálním použití není vyžadována žádná kalibrace v terénu |
