VM
CA202 144-202-000-225
6800 dolarů
Skladem
T/T
Xiamen
| Dostupnost: | |
|---|---|
| Množství: | |
CA202 144-202-000-225 je piezoelektrický akcelerometr průmyslové kvality navržený a vyrobený společností Vibro-Meter (nyní součástí Meggitt Group). Tento model patří do standardní verze, je vybaven 11metrovým integrovaným nízkošumovým kabelem a je vhodný pro vysoce přesné, vysoce spolehlivé monitorování a měření vibrací v prostředí bez nebezpečí výbuchu (tj. v prostředí bez nebezpečí výbuchu).
Jako hlavní 'front-end' senzor pro systémy monitorování vibrací využívá CA202 klasické principy piezoelektrického snímání ve smykovém režimu a robustní celonerezovou utěsněnou konstrukci, speciálně navrženou tak, aby vydržela extrémně drsná průmyslová prostředí. Jeho hlavní výhody spočívají v širokém rozsahu provozních teplot, výjimečné odolnosti vůči vlivům okolního prostředí, vysoké citlivosti a dlouhodobě stabilním výkonu. Ať už se jedná o vysokoteplotní parní turbínu v elektrárně, velký kompresor v petrochemickém zařízení nebo kritická rotační zařízení v těžké výrobě, CA202 poskytuje přesné a spolehlivé údaje o vibracích, díky čemuž je ideální volbou pro implementaci prediktivní údržby, zajištění bezpečnosti zařízení a předcházení neplánovaným prostojům.
Jeho symetrický design snímacího prvku ve smykovém režimu, vnitřní izolace pouzdra a diferenciální výstupní charakteristiky zajišťují vynikající odolnost vůči elektromagnetickému rušení a šumu zemní smyčky. 11metrový integrovaný kabel poskytuje uživatelům větší flexibilitu a pohodlí při instalaci a vedení kabelů na velkých zařízeních, eliminuje potřebu konektorů zakončených polem a zajišťuje integritu a spolehlivost přenosu signálu.
Výjimečný širokoúhlý výkon: Tělo snímače může pracovat nepřetržitě a stabilně v extrémním teplotním rozsahu -55 °C až +260 °C, s krátkodobou teplotou přežití až -70 °C až +280 °C. To umožňuje jeho instalaci přímo na vysokoteplotní ložisková pouzdra nebo nízkoteplotní procesní zařízení bez potřeby dalšího příslušenství pro chlazení nebo topení.
Plně svařovaná utěsněná konstrukce:
Pouzdro senzoru: Vyrobeno z austenitické nerezové oceli (1.4441) s hermetickým svařováním, zcela eliminuje riziko vlhkosti nebo koroze pronikající do vnitřních citlivých prvků.
Sestava kabelu: Nízkošumový měřicí kabel je zapouzdřen v žáruvzdorné ohebné ochranné hadici z nerezové oceli (typ BOA), která je rovněž přivařena a utěsněna k pouzdru snímače a výstupu kabelu a tvoří tak nepropustnou integrální jednotku. Tato struktura odolá většině průmyslových nečistot, jako je 100% relativní vlhkost, voda, pára, olej, solná mlha a prach, a nabízí velmi vysoký stupeň ochrany.
Vysoká přesnost a citlivost: Poskytuje standardní citlivost 100 pC/g (±5% tolerance), která je schopna přesně zachytit vibrace od slabých po silné. Režim výstupu diferenciálního náboje účinně potlačuje šum běžného režimu.
Vnitřní izolace pouzdra: Mezi snímacím prvkem a kovovým pouzdrem je dosaženo elektrické izolace s izolačním odporem přesahujícím 10⁹ Ω. Tato konstrukce účinně izoluje měřicí signály od kolísání zemního potenciálu zařízení, zabraňuje vytváření zemních smyček a je zvláště vhodná pro vícebodové monitorovací systémy ve složitých elektrických prostředích.
Robustní mechanická konstrukce: Celková konstrukce je kompaktní, robustní a váží přibližně 250 gramů. Dokáže odolat nárazům až do 1000 g (špička, 1 ms poloviční sinusovka), což mu umožňuje vydržet náhodné nárazy během instalace a provozu.
Vynikající nízkofrekvenční charakteristiky: Frekvenční odezva sahá až do 0,5 Hz. Když je spárován s vhodným zesilovačem náboje, může měřit nízkofrekvenční vibrace pomalu se otáčejících strojů nebo konstrukcí, čímž rozšiřuje rozsah použití.
Snadná instalace: Poskytuje standardizovaný montážní vzor se čtyřmi otvory (otvory se závitem M6). Není nutná elektrická izolace montážního povrchu, což zjednodušuje proces instalace. Je dynamicky kalibrován v továrně a za normálních podmínek je bezúdržbový a nevyžaduje žádnou rekalibraci po celou dobu životnosti, což výrazně snižuje celkové náklady na vlastnictví.
Flexibilní konfigurace: K dispozici v několika variantách délky kabelu (3m, 6m, 11m, 20m, modely 144-202-000-2x5/2x6). Kromě toho jsou k dispozici verze odolné proti výbuchu s certifikací ATEX, IECEx (modely 144-202-000-1x5/1x6), které splňují potřeby různých aplikačních scénářů.
Piezoelektrický akcelerometr CA202 je díky své výjimečné spolehlivosti a přizpůsobivosti prostředí široce používán pro monitorování stavu kritických zařízení v následujících průmyslových odvětvích:
Energetika a energetický průmysl:
Plynové a parní turbíny: Monitorujte vibrace ložisek, frekvenci průchodu lopatek, abyste zabránili přepětí a mechanickým poruchám.
Velké generátory a motory: Detekuje nevyváženost rotoru, nesouosost, opotřebení ložisek a vibrace způsobené elektrickými poruchami.
Hydraulické turbíny a čerpací stanice: Monitorujte kavitaci, hydraulickou nerovnováhu a mechanické uvolnění.
Ropný a plynárenský průmysl:
Odstředivé a pístové kompresory: Monitorujte stav pístu, ventilu, křížové hlavy a ložisek; předvídat poškození ventilů a poruchy ojnice.
Potrubní čerpadla a ventilátory: Monitorujte stav ložisek a rovnováhu oběžného kola.
Offshore Platform Critical Equipment: Jeho utěsněné a korozivzdorné vlastnosti jsou vhodné pro mořské podnebí.
Těžký výrobní a zpracovatelský průmysl:
Velké převodovky a hnací ústrojí: Diagnostikujte opotřebení zubů ozubených kol, důlky a poškození.
Válcovny, papírenské stroje, tiskařské lisy: Monitorujte stav válečkových ložisek a strukturální rezonanci.
Důlní stroje (drtiče, kulové mlýny): Monitorujte stav ložisek a ozubených kol při velkém zatížení a v prostředí s vysokou prašností.
Obecný průmysl a infrastruktura:
Velké průmyslové ventilátory a chladicí věže: Zjistěte nevyváženost, poškození ložisek a znečištění lopatek.
Critical Pumps: Prediktivní údržba pro všechny typy odstředivých a plunžrových čerpadel.
Monitorování zdraví konstrukce: Modální analýza a monitorování vibrací mostů, výškových budov a věží (všimněte si nízkofrekvenční odezvy).
CA202 jako senzor vyžaduje následné vybavení pro vytvoření kompletního řetězce pro zpracování a přenos signálu:
【Měřicí bod】 → Senzor CA202 → 11m integrovaný kabel → Nabíjecí zesilovač/vysílač IPC řady 70x → Přenosový kabel řady K 2XX → Galvanická separační jednotka GSI XXX (Peg,/DMCS Monitoring System, P0LC, → Monitorovací systém MCS)
A. Výběr místa montáže:
Zlaté pravidlo: Blízko ložisek! Upřednostněte nejpevnější umístění na ložiskovém tělese nebo v jeho blízkosti.
Orientace: Zajistěte, aby se citlivá osa snímače (obvykle vyznačená na krytu) vyrovnala s požadovaným směrem měření vibrací. Typicky se měří radiální (horizontální/vertikální) a axiální vibrace.
Požadavky na povrch: Montážní povrch by měl být rovný, čistý a hladký (doporučeno Ra < 1,6 μm). Nerovný povrch způsobuje chybu základního přetvoření, která ovlivňuje přesnost nízkofrekvenčního měření.
B. Mechanická instalace (jako příklad použijte CA202):
Příprava povrchu: Obrobte rovnou plochu (rovinnost lepší než 0,01 mm) na určeném místě a vyvrtejte a vyvrtejte 4 otvory se závitem M6 (hloubka 14 mm).
Čištění: Důkladně očistěte základnu senzoru a montážní povrch hadříkem nepouštějícím vlákna a rozpouštědlem.
Aplikace na zajišťování závitů: Aplikujte na šrouby středně silnou pastu na zajišťování závitů (např. LOCTITE 241), abyste zabránili uvolnění v důsledku vibrací.
Montáž: Umístěte pružné podložky, vyrovnejte snímač s otvory a ručně utáhněte šrouby.
Utahování: Pomocí momentového klíče utáhněte všechny čtyři šrouby rovnoměrně v křížovém pořadí na 15 N·m. NEPŘITĚHEJTE! Nadměrný točivý moment může deformovat základnu, což má vážný dopad na výkon.
C. Vedení a upevnění kabelů:
Poloměr ohybu: Minimální statický poloměr ohybu kabelu (včetně objímky) nesmí být menší než 50 mm. Vyvarujte se ostrých ohybů, které mohou poškodit vnitřní vodiče a stínění.
Odlehčení pnutí: Vytvořte jemnou 'servisní smyčku' na výstupu kabelu snímače, která absorbuje tahové síly a namáhání tepelnou roztažností/kontrakcemi během provozu zařízení.
Vzdálenost upevnění: Použijte nerezové kabelové spony (vhodné pro hadičky Φ8 mm) k bezpečnému upevnění kabelu podél jeho trasy každých 1-2 metry. Nenechávejte kabely zavěšené nebo uvolněné, protože pohyb může generovat triboelektrický šum.
Izolace: Udržujte signálové kabely co nejdále od zdrojů vysokého rušení, jako jsou vedení vysokého napájení a výstupní kabely VFD; dodržujte minimální paralelní vzdálenost 30 cm. Pokud je křížení nevyhnutelné, udělejte to pod úhlem 90 stupňů.
D. Elektrické připojení:
Připojení k nabíjecímu zesilovači (IPC XXX):
Připojte dva signálové vodiče od konce kabelu CA202 (obvykle bílý a červený) ke vstupním svorkám IPC označeným 'SIG+' a 'SIG-'.
Připojte stínění kabelu (opletení) ke svorce 'SHLD' nebo 'GND' IPC.
Ujistěte se, že připojení jsou bezpečná, abyste zabránili špatnému kontaktu. Použijte vodotěsnou kabelovou průchodku dodanou s IPC, abyste zajistili utěsnění konektoru.
Systémové uzemnění: Dodržujte princip jednobodového uzemnění. Typicky je stínění signálu dobře uzemněno na nábojovém zesilovači (IPC). Na konci monitorovacího systému (GSI nebo akviziční karta) by měl být štít ponechán plovoucí, aby se zabránilo vytváření zemních smyček.
Pevná šroubová montáž (preferováno): Poskytuje nejširší, nejplošší frekvenční odezvu, potenciálně až do vlastní rezonanční frekvence snímače (>22 kHz), s minimálním fázovým zkreslením.
Lepicí montáž (kyanoakrylát): Dobrá frekvenční odezva, vhodná pro povrchy, které nelze vrtat, ale dlouhodobá teplotní odolnost je omezená (typicky <150°C).
Oboustranná páska / magnetická základna: Vhodné pouze pro dočasná diagnostická měření. Frekvenční odezva je silně utlumena, horní limit je potenciálně snížen na 2-5 kHz a opakovatelnost je špatná.
Ruční sonda: Pouze pro extrémně hrubé průzkumy; výsledky jsou nespolehlivé a nejsou vhodné pro jakékoli kvantitativní sledování.
Rutinní kontrola:
Vizuálně zkontrolujte snímač, zda nedošlo k významnému poškození nárazem nebo korozi.
Zkontrolujte objímku kabelu, zda nevykazuje řezy, oděrky nebo známky poškození teplem.
Zkontrolujte, zda jsou montážní šrouby utaženy a konektory jsou řádně utěsněny.
Odstraňování problémů:
Žádný signál / slabý signál: Zkontrolujte přerušení kabelu; ověřte správnost a bezpečnost připojení k IPC; zkontrolujte napájení IPC.
Šumový signál: Ověřte správné uzemnění štítu (jednobodové); zkontrolujte, zda kabel vede paralelně se silnými zdroji rušení; zkontrolujte čistotu a rovinnost montážního povrchu; zkontrolujte, zda není kabel uvolněný a nezpůsobuje tření.
Drift signálu: Zkontrolujte, zda provozní teplota snímače nepřekračuje stanovený rozsah chybové křivky; zkontrolujte montážní základnu na teplotní roztažnost nebo změny napětí.
Zakázané akce:
NIKDY nenarážejte, nerozebírejte nebo se nepokoušejte opravit snímač.
NIKDY nevystavujte kabel nadměrnému tahu, kroucení nebo ostrému ohýbání.
NIKDY nepoužívejte snímač v prostředí, které překračuje specifikované teplotní rozsahy, zejména v části kabelu.
NIKDY neinstalujte snímač, aniž byste si přečetli celý instalační manuál a bezpečnostní pokyny.
Kalibrace a životnost: CA202 je přesně zkalibrován v továrně a za normálních provozních podmínek vykazuje extrémně vysokou dlouhodobou stabilitu, obvykle nevyžaduje žádnou pravidelnou kalibraci pole. Pokud se v systémových měřeních vyskytnou systematické odchylky, doporučuje se nejprve zkontrolovat následující fáze kondicionování a akvizice. Samotný senzor je navržen pro životnost po desetiletí.
| Kategorie | Parametr | Specifikace & Hodnota | Podmínky testu a poznámky |
|---|---|---|---|
| Základní informace | Model produktu | CA202 (standardní verze, nevýbušná) | Produktová řada vibrometrů Meggitt |
| Objednací číslo (PNR) | 144-202-000-225 | Standardní verze, 11m integrovaný kabel | |
| Princip snímání | Piezoelektrický jev, smykový režim | Symetrický polykrystalický měřicí prvek | |
| Typ výstupu | Výstup nabíjení | Diferenciální, 2-pólový systém, izolovaný od pouzdra | |
| Požadavek na úpravu signálu | Vyžaduje externí nabíjecí zesilovač/vysílač | Doporučuje se používat kondicionéry signálu IPC řady 70x | |
| Elektrické a výkonové parametry | Citlivost | 100 pC/g ± 5 % | Při 23 °C ± 5 °C, 120 Hz, 5 g maximální podmínky |
| Dynamický rozsah měření | 0,01 g až 400 g (vrchol) | Náhodné vibrace | |
| Kapacita přetížení (Spike) | Až 500 g (vrchol) | Přechodné špičaté signály | |
| Linearita | ±1 % (0,01 až 20 g vrchol) ±2 % (20 až 400 g vrchol) |
Procento plného rozsahu | |
| Příčná citlivost | ≤ 3 % | ||
| Rezonanční frekvence (namontovaná) | > 22 kHz (nominální) | Skutečná hodnota je obvykle vyšší, závisí na montážní tuhosti | |
| Frekvenční odezva (±5 %) | 0,5 Hz až 6000 Hz | Nižší mezní frekvence závisí na nastavení horní propusti použitého nábojového zesilovače | |
| Typická odchylka @ 8 kHz | +10 % | Odchylka od ploché frekvenční charakteristiky | |
| Vnitřní izolační odpor | ≥ 1 x 10⁹ Ω (minimum) | Vnitřní senzor | |
| Kapacita (nominální) | Senzor: - pól k pólu: 5000 pF - pól k pouzdru: 10 pF Kabel (na metr): - pól k pólu: 105 pF/m - pól k pouzdru: 210 pF/m |
Kapacita kabelu se přidává k celkovému systému, musí být zohledněna při kalibraci systému | |
| Parametry životního prostředí a trvanlivosti | Rozsah provozních teplot | Tělo snímače: -55 °C až +260 °C Integrovaný kabel: -55 °C až +200 °C |
Trvalá provozní teplota |
| Krátkodobá teplota přežití | Tělo snímače: -70 °C až +280 °C Integrovaný kabel: -62 °C až +250 °C |
Mez tolerance v neprovozním stavu | |
| Chyba citlivosti na teplotu | -55 °C až +23 °C: 0,25 % / °C +23 °C až +260 °C: 0,1 % / °C |
Rychlost změny citlivosti vzhledem k referenční teplotě 23°C (73°F). | |
| Ochrana a materiály | Pouzdro: austenitická nerezová ocel (1.4441), hermeticky svařená. Ochranná hadice: Tepelně odolná nerezová ocel (1.4541), hermeticky svařovaná. Těsnění: Odolné vůči 100% RH, vodě, páře, oleji, solné mlze, prachu, houbám atd. |
Tvoří nepropustně utěsněnou sestavu | |
| Základní deformační citlivost | 0,15 x 10⁻3 g/με | Ekvivalentní chyba zrychlení generovaná při 250 με od vrcholu k vrcholu základního napětí | |
| Odolnost proti otřesům | ≤ 1000 g (vrchol) | Poloviční sinusovka, trvání 1 ms | |
| Certifikace odolnosti proti výbuchu | Tento model (-225): Nelze použít. Volitelné modely: Dostupné ve verzích s certifikací Ex ia IIC T6...T2 Ga (jiskrová bezpečnost) a Ex na IIC T6...T2 Gc (nejiskřící). |
Aplikace v prostředí s nebezpečím výbuchu musí používat odpovídající modely odolné proti výbuchu | |
| Mechanické a fyzikální parametry | Materiál bydlení | Austenitická nerezová ocel | |
| Hmotnost | Senzor (se základnou): Přibl. 250 g Kabel (na jednotku délky): Přibl. 135 g/m |
||
| Délka kabelu | 11 metrů | Integrovaný nízkošumový kabel s pouzdrem z nerezové oceli | |
| Typ kabelu | 2-pólový kroucený a stíněný kabel | Vnější vrstva je nerezová flexibilní ochranná hadice (BOA) | |
| Montáž | 4 x M6 x 35 šrouby s válcovou hlavou, se 4 x M6 pružnými podložkami. Montážní moment: 15 N·m. Poznámka: Elektrická izolace montážního povrchu není nutná. |
||
| Elektrické připojení | Létající vodiče (odizolované konce vodičů) na konci kabelu | Pro přímé připojení ke svorkovnicím nebo kondicionérům signálu | |
| Kalibrace a záruka | Tovární kalibrace | Dynamická kalibrace byla provedena při 5 g píku, 120 Hz, 23 °C. | Jsou poskytnuty kalibrační údaje. Za normálních provozních podmínek není nutná pravidelná kalibrace pole. |
| Soulad a schválení | EMC: Vyhovuje EN 61000-6-2, EN 61000-6-4 Bezpečnost: Vyhovuje EN 61010-1 Životní prostředí: Vyhovuje RoHS (2011/65/EU) Regionální: Označení CE, Označení EAC (Euroasijská unie) |
