nyban1
Nacházíte se zde: Domov » Systémy » Snímací systém » Kondicionér signálu VM » Kondicionér signálu IQS450 204-450-000-001-A1-B22-H05-I0
Zanechte nám zprávu

načítání

IQS450 204-450-000-001-A1-B22-H05-I0 kondicionér signálu

  • VM

  • IQS450 204-450-000-001-A1-B22-H05-I0

  • 1400 dolarů

  • Skladem

  • T/T

  • Xiamen

Dostupnost:
Množství:
tlačítko sdílení na facebooku
tlačítko sdílení na twitteru
tlačítko sdílení linky
tlačítko sdílení wechat
tlačítko sdílení linkedin
tlačítko sdílení na pinterestu
tlačítko sdílení whatsapp
tlačítko sdílení kakaa
tlačítko sdílení snapchat
tlačítko sdílení telegramu
sdílet toto tlačítko sdílení

IQS450 204-450-000-001-A1-B22-H05-I0 je průmyslový bezkontaktní systém měření vířivých proudů od společnosti Vibro-Meter. Je speciálně navržen pro vysoce spolehlivé a stabilní monitorování vibrací a posuvů točivých strojů v náročných provozních podmínkách. Mezi jeho hlavní vlastnosti patří použití 2vodičového proudového výstupu 4-20 mA (možnost objednání B22) a celková délka systémového kabelu 5 metrů (možnost objednání H05). Díky tomu je zvláště vhodný pro průmyslové aplikace vyžadující přenos signálu na dlouhé vzdálenosti, silnou odolnost proti elektromagnetickému rušení (EMI) a zjednodušené kabelové systémy.


Systém založený na osvědčeném principu vířivých proudů poskytuje nepřetržité a přesné měření mechanických radiálních vibrací hřídele a axiální polohy prostřednictvím přesného párování a kalibrace snímače přiblížení řady TQ 402/412 a kondicionéru signálu IQS 450. Režim aktuálního výstupu (B22) nabízí významné výhody v odolnosti proti šumu a umožňuje delší přenosové vzdálenosti bez degradace signálu (až 1000 metrů s bezpečnostními bariérami/izolátory) ve srovnání s napěťovým režimem. Je také méně náchylný na pokles síťového napětí, což z něj činí ideální rozhraní pro připojení k distribuovaným řídicím systémům (DCS), programovatelným logickým automatům (PLC) a bezpečnostním přístrojovým systémům (SIS).


Tento model je určen pro standardní průmyslová prostředí (A1), s verzemi v nevýbušném provedení (A2, A3) pro použití v prostředí s nebezpečím výbuchu. Jeho robustní mechanická konstrukce, široký rozsah provozních teplot a komplexní mezinárodní bezpečnostní certifikace zajišťují výjimečný výkon a dlouhodobou spolehlivost v kritických aplikacích ochrany strojů napříč průmyslovými odvětvími, jako je energetika, petrochemie, metalurgie a těžké strojírenství.


Návrh základní hodnoty:

  • Robustní signál proudové smyčky: Volba B22 poskytuje analogový proudový výstup 4-20 mA, který je přirozeně odolný proti šumu a je ideální pro spolehlivý přenos na dlouhé vzdálenosti ve složitých elektromagnetických prostředích.

  • Vynikající integrace systému: Přímo kompatibilní se standardními I/O kartami pro řízení průmyslových procesů, což zjednodušuje návrh systému a zapojení.

  • Vynikající zaměnitelnost a stabilita: Součásti převodníku a kondicionéru jsou zaměnitelné bez nutnosti rekalibrace, což výrazně snižuje složitost údržby a náklady na náhradní díly.

  • Standardní délka 5 metrů (H05): Nabízí rovnováhu mezi flexibilitou instalace a integritou signálu, vhodná pro typické scénáře, kde je vzdálenost snímače od skříně střední.

  • Komplexní zajištění bezpečnosti: Design se řídí mezinárodními standardy, jako je API 670, s volitelnými certifikacemi proti výbuchu ATEX/CSA pro bezpečné použití v nebezpečných oblastech.

2. Princip fungování systému a výstupní charakteristiky B22

Systém funguje na základě efektu vířivých proudů. Kondicionér IQS 450 dodává vysokofrekvenční budící signál do cívky převodníku, který generuje střídavé magnetické pole. Když se toto pole přiblíží ke kovovému cíli, indukované vířivé proudy změní impedanci cívky. Tato změna impedance úzce souvisí se vzdáleností vzduchové mezery mezi snímačem a cílem.


Pro režim proudového výstupu B22 převádí vnitřní obvody IQS 450 změnu impedance převodníku na 2vodičový stejnosměrný proudový signál. Jeho jedinečné vlastnosti jsou:

  1. Dvouvodičový systém: Stejný pár vodičů poskytuje -24VDC provozní napájení kondicionéru a přenáší výstupní signál měření proudu, což značně zjednodušuje zapojení.

  2. 4-20 mA 'Suppressed-Zero' Výstup: V rámci standardního lineárního rozsahu 0,15-2,15 mm je výstupní proud mapován na interval 15,5 mA až 20,5 mA, nikoli na celý rozsah 4-20 mA. To efektivně 'zesílí' efektivní rozsah měření do ~5mA proudového okna, čímž se dosáhne vyššího výstupního rozlišení a citlivosti systému (2,5 μA/μm). Například malá změna mezery o 1 mikronu způsobí měřitelnou změnu proudu o 2,5 mikroampérech, což je zásadní pro přesné monitorování nepatrných vibrací nebo posunutí.

  3. Indikace poruchy: Podle standardu 4-20 mA může být výstupní proud pod 4 mA (např. 3,8 mA) nebo nad 20,5 mA hostitelským systémem rozpoznán jako abnormální stav, jako je přerušení vodiče snímače, zkrat nebo výpadek napájení.


Výhoda proudového signálu spočívá v jeho silné odolnosti proti šumu a nezávislosti na poklesech napětí způsobených odporem vedení, díky čemuž je velmi vhodný pro přenos na vzdálenosti od desítek do stovek metrů. Je to jeden z nejběžnějších standardů analogových signálů v průmyslových průmyslových sběrnicích a systémech DCS.

3. Typické aplikace a výhody délky kabelu H05

Oblasti použití:

  • Oil & Gas: Monitorování vibrací hřídele pro potrubní kompresory, plynové turbíny na moři, kompresory rafinérského mokrého plynu.

  • Generování energie: Ochrana proti vibracím ložisek a axiální poloze pro generátory parních turbín, plynové turbíny, napájecí čerpadla kotlů.

  • Chemické zpracování: Monitorování stavu pro vysokorychlostní odstředivé kompresory, velké pístové kompresory, reaktorová míchadla.

  • Těžký průmysl: Ochrana strojů pro válcovny, velké ventilátory, důlní drtiče.

Výhody konfigurace 5metrové celkové délky (H05):
Tato délka je jedním ze 'zlatých standardů' v průmyslovém prostředí, protože:

  1. Poskytuje dostatečnou volnost při instalaci: Dostatečná pro vedení kabelu od snímače uvnitř krytu do blízké rozvodné krabice nebo přepážky, což umožňuje přiměřenou vůli pro instalaci.

  2. Optimalizuje integritu signálu: Maximalizuje přenosovou kapacitu a zároveň minimalizuje potenciální útlum signálu a omezení vysokofrekvenční odezvy související s velmi dlouhými kabely.

  3. Splňuje minimální požadavek TSL: Minimální povolená délka pro 5metrový systém je 4,4 metru, což poskytuje flexibilitu pro elektrické 'ořezávání' kabelu na místě a instalační tolerance.

  4. Vyvažuje náklady a praktičnost: Zabraňuje zvýšeným nákladům, složitosti instalace a potenciálním rizikům rušení souvisejícím s příliš dlouhými kabely.

4. Průvodce instalací, zapojením a uvedením do provozu

1. Přehled konfigurace systému:
U typického systému s proudovým výstupem B22 je signálový řetězec obvykle:
TQ převodník (volitelně: prodlužovací kabel EA 402) kondicionér IQS 450 (nastavený na proudový režim B22) 2žilový stíněný kabel (např. K 209/K 210) /**pro ochranu proti výbuchu SI12 nebo G4 dálkový přenos)** DCS/PLC AI karta (vstupní impedance 250Ω)


2. Klíčové kroky instalace:

  • Mechanická instalace: Přísně dodržujte geometrická omezení v příručce. Nastavte počáteční mechanickou mezeru pomocí spároměrů. Pro monitorování vibrací se doporučuje nastavení blízko středu lineárního rozsahu (~1,15 mm), což odpovídá výstupnímu proudu ~18,0 mA.

  • Manipulace s kabely: Nikdy nestříhejte ani nespojujte kabely. Zajistěte řádně 5metrový kabel v intervalech 100-200 mm, aby se zabránilo vibracím. Dodržujte minimální poloměr ohybu.

  • Elektrické rozvody:

    • Připojte svorky '-24V' a 'COM' IQS 450 ke stejnosměrné napájecí smyčce z bezpečnostní bariéry GSI 124 (nebo napájecího zdroje).

    • Terminál 'OUTPUT' IQS 450 je výstup aktuálního signálu, který se připojuje ke vstupu '+/-' GSI 124.

    • Jednobodové stíněné uzemnění: Typicky uzemněné na straně bezpečnostní bariéry nebo skříně řídicího systému, aby se zabránilo zemním smyčkám.


3. Zapnutí, uvedení do provozu a ověření:

  • Kontrola smyčky: Ověřte, zda celková impedance proudové smyčky (odpor kabelu + vnitřní odpor bariéry + odpor AI karty) nepřekračuje limit pro dané napájecí napětí.

  • Statické ověření: Se stacionárním strojem změřte proud smyčky v sérii pomocí vysoce přesného miliampérmetru. Tato hodnota by měla být mezi 15,5-20,5 mA a odpovídat odhadované hodnotě na základě mechanicky nastavené počáteční mezery.

  • Dynamický test (volitelné): Jemně poklepejte na montážní základnu snímače nebo na hřídel terče; hodnota vibrací zobrazená na monitorovacím systému by se měla odpovídajícím způsobem změnit.


4. Kritická role bezpečnostní bariéry (GSI 124):
Při použití ve výbušném prostředí nebo pro přenos na dlouhé vzdálenosti je GSI 124 nezbytnou součástí. To:

  • Poskytuje jiskrově bezpečné (Ex i) napájení IQS 450 v nebezpečné oblasti.

  • Čte proudový signál 4-20 mA z nebezpečné oblasti.

  • Vysílá izolovaný napěťový signál (např. -1,6V až -17,6V odpovídající 15,5-20,5mA) úměrný proudu na straně bezpečné oblasti pro čtení řídicím systémem.

  • Poskytuje energetickou izolaci a přenos signálu mezi nebezpečnými a bezpečnými oblastmi.

5. Odstraňování problémů a údržba

  • Žádný výstup nebo velmi nízký výstup: Zkontrolujte polaritu a napětí napájecího zdroje; zkontrolujte přerušení obvodu ve smyčce; zkontrolujte kabel snímače, zda není poškozený.

  • Nasycený výstup (>20,5 mA nebo <15,5 mA): Zkontrolujte, zda není snímač příliš blízko cíle nebo se jej nedotýká; zkontrolujte, zda nedošlo k vážnému znečištění nebo poškození hrotu snímače; zkontrolujte významný rozdíl mezi cílovým materiálem a kalibračním materiálem.

  • Nadměrný šum signálu: Zkontrolujte integritu štítu a správné uzemnění jednoho bodu; zkontrolujte, zda jsou signální kabely vedeny paralelně s napájecími kabely; zkontrolujte uvolněné nebo vlhké spoje.

  • Pravidelná údržba: Při kontrolách kontrolujte těsnost snímače a stav kabelu; pravidelně čistěte olej/mazivo z hrotu snímače; výkon systému lze znovu otestovat během generálních oprav.


Kategorie Parametr Specifikace Detail (pro konfiguraci A1-B22-H05) Technické poznámky a vysvětlení
1. ID a konfigurace produktu Vyplňte kód objednávky 204-450-000-001-A1-B22-H05-I0 Členění kódu: A1=Standardní; B22=Proudový výstup, rozsah 2mm; H05=5m celková délka.

Řetězec pro měření jádra Bezdotykový převodník TQ 402 (standardní) / TQ 412 (reverzní montáž) + kondicionér signálu IQS 450 Továrně spárované a kalibrované pro optimální výkon.

Typ výstupu (B22) 2-vodičový, DC proudový výstup Výstupní proud je úměrný mezeře mezi snímačem a cílem.

Systémová citlivost (B22) 2,5 μA/μm (62,5 μA/mil) tj. změna 2,5 mikroampérů na změnu mezery mikronů.

Lineární rozsah měření 0,15 mm až 2,15 mm (150 μm až 2150 μm) Nominální lineární interval pro ocelový terč VCL 140.

Odpovídající rozsah výstupního proudu 15,5 mA (0,15 mm) až 20,5 mA (2,15 mm) Podmnožina standardního rozsahu signálu 4-20 mA, poskytující výstup s vysokým rozlišením 'potlačená nula'.

Celková délka systémového kabelu 5 metrů (nominální) Týká se celkové elektrické délky převodníku a prodlužovacích kabelů. Musí splňovat minimální požadavek TSL.
2. Elektrický výkon Požadavek na napájecí zdroj (IQS 450) -24 V DC ±10 % Typicky zajištěno bezpečnostní bariérou (např. GSI 124) nebo izolovaným napájecím modulem.

Zatížení výstupního signálu Maximální odpor smyčky závisí na napájecím napětí, obvykle ≤ 750 Ω (při -24 V) Musí se vypočítat na základě skutečného napájecího napětí, aby byl zajištěn dostatečný úbytek pracovního napětí na kondicionéru.

Ochrana výstupu Vestavěná ochrana proti zkratu

Frekvenční odezva DC až 20 kHz (-3 dB) Pokrývá širokou šířku pásma od statického posunu po vysokofrekvenční vibrace.

Linearita systému Viz výkonnostní křivky na straně 5 datového listu Typická odchylka v lineárním rozsahu měření.

Teplotní koeficient Celý systém je teplotně kompenzován Udržuje stabilitu v celém rozsahu provozních teplot.
3. Mechanické & Environmentální Provozní teplota převodníku. -40 °C až +180 °C (normální provoz, drift <5 %)
+180 °C až +220 °C (krátkodobé přežití)
Špička převodníku odolává vysokým teplotám. Delší provoz >180°C zvyšuje výkonnostní drift.

Kabel převodníku Temp. -100 °C až +200 °C Široká teplotní schopnost kabelu s izolací FEP.

Provozní teplota kondicionéru. Viz křivka snížení výkonu, max. okolní +85°C V prostředí s vysokou teplotou musí být napájecí napětí sníženo.

Stupeň ochrany (převodník) Tip: IP 67; Těleso/kabelový spoj: IP 64 Prachotěsný, chráněný proti dočasnému ponoření, chráněný proti postříkání.

Konstrukce převodníku Hrot: Torlon (polyamid-imid)
Tělo: Nerezová ocel AISI 316L
Odolné vůči teplu, opotřebení a korozi.

Typ kabelu Integrovaný koaxiální kabel izolovaný FEP, vnější průměr 3,6 mm Volitelná pružná ochranná trubka z nerezové oceli, teplem smrštitelná manžeta atd.

Konektor Miniaturní koaxiální konektor AMP (1-330 723-0) Musí být utaženy pouze rukou; použití nářadí je zakázáno.
4. Kalibrace a cíl Standardní kalibrační cíl VCL 140 Steel (Materiál č. 1.7225) Nominální výkon systému je založen na tomto materiálu.

Podmínky kalibrace Teplota: +23°C ±5°C

Cílový materiálový požadavek Musí to být elektricky vodivý kov (uhlíková ocel, nerezová ocel, hliník, slitiny mědi atd.) Elektrická vodivost a permeabilita různých materiálů ovlivňují citlivost a lineární dosah. Pro nestandardní materiály je nutná speciální kalibrace.
5. Klíčová omezení instalace Celková délka systému (TSL) Nominální: 5,0 metrů; Minimální povolená vzdálenost: 4,4 metru Pro optimalizaci výkonu systému a zaměnitelnosti musí být délka elektrického kabelu v tomto rozsahu. Úprava délky kabelu na místě je zakázána.

Minimální poloměr ohybu Koaxiální kabel: 20 mm
Ochranná trubka z nerezové oceli: 50 mm
Při instalaci je třeba dbát na to, aby nedošlo k poškození kabelu.

Požadavek na elektrický ráz Povrch terče by měl být hladký, rovnoměrný, bez místních magnetických odchylek, škrábanců nebo nerovných povlaků. Zajišťuje pravost vibračního signálu.

Geometrická omezení instalace Přísně dodržujte schémata v části 2.2 Instalační příručky, včetně:
• Volného prostoru kolem hlavy snímače (Obr. 2-1)
• Minimální rozestup mezi snímači (Obr. 2-3)
• Vzdálenost od osazení/konce hřídele (Obr. 2-4, 2-5, 2-6)
• Minimální doporučený průměr hřídele (Obr. 2-7, 2-8)
Porušení omezení má vážný dopad na přesnost a linearitu měření.
6. Certifikace a shoda (Standard A1) Průmyslový standard Splňuje doporučení API 670 (4. vydání a novější) pro systémy sond přiblížení. Průmyslový standard pro ochranu strojů.

Hodnocení ochrany IEC 60529 / DIN 40050 (jak je uvedeno výše)

Certifikace proti výbuchu (volitelné) Tento model A1 NENÍ vhodný do výbušného prostředí. Pro použití v prostředí s nebezpečím výbuchu je nutné zvolit verzi A2 (Ex ib IIC) nebo A3 (Ex nA IIC) a použít je s certifikovanými bezpečnostními zábranami.
Předchozí: 
Další: 

Rychlé odkazy

PRODUKTY

OEM

Kontaktujte nás

 Telefon: +86-181-0690-6650
 WhatsApp: +86 18106906650
 E-mail:  sales2@exstar-automation.com / lily@htechplc.com
 Adresa: Room 1904, Building B, Diamond Coast, No. 96 Lujiang Road, Siming District, Xiamen Fujian, Čína
Copyright © 2025 Exstar Automation Services Co., Ltd. Všechna práva vyhrazena.