nyban1
Nacházíte se zde: Domov » Systémy » Dozorčí vybavení turbín » 3500 systémů ochrany strojů » Bently Nevada 3500/70M 176449-09 Recip Impulse Velocity Monitor
Zanechte nám zprávu

načítání

Bently Nevada 3500/70M 176449-09 Recip Impulse Velocity Monitor

  • Bently Nevada

  • 3500/70M-AA-BB

  • 4000 dolarů

  • Skladem

  • T/T

  • Xiamen

Celistvost:
Náhradní díly:
Dostupnost:
Množství:
tlačítko sdílení na facebooku
tlačítko sdílení na Twitteru
tlačítko sdílení linky
tlačítko sdílení wechat
tlačítko sdílení linkedin
tlačítko sdílení na pinterestu
tlačítko sdílení whatsapp
tlačítko sdílení kakaa
tlačítko sdílení snapchat
tlačítko sdílení telegramu
sdílet toto tlačítko sdílení

Monitor 3500/70M Reciprocating Impulse Velocity Monitor je profesionální monitorovací zařízení průmyslové úrovně v rámci 3500 Machinery Protection Systems, které slouží jako kritická součást systému ochrany strojů 3500. Tento jednoslotový modul poskytuje čtyřkanálové monitorování, speciálně navržené pro monitorování vibrací klikové skříně a příčné hlavy pístových kompresorů.


3500/70M se skládá z pevného předního modulu (P/N 176449-09) a pěti různých typů zadních I/O modulů (podrobnosti naleznete na stránce Objednávání). 176449-09 může tvořit kompletní systém v kombinaci s kterýmkoli ze zadních I/O modulů.


Tento modul jako základní součást balíčku řešení pístových kompresorů přijímá vstupní signály ze seismických převodníků, upravuje signály pro získání měření vibrací a porovnává upravené signály s uživatelsky programovatelnými nastavenými hodnotami alarmu. Uživatelé mohou naprogramovat každý kanál prostřednictvím konfiguračního softwaru 3500 Rack, aby dosáhli čtyř různých monitorovacích funkcí: zrychlení impulsu, zrychlení, vratná rychlost a nízkofrekvenční vratná rychlost.


Vlastnosti a funkce

1. Konfigurace vícekanálového monitorování

  • Poskytuje 4 zcela nezávislé monitorovací kanály, které podporují více monitorovacích funkcí.

  • Kanály jsou konfigurovány v párech (kanály 1-2 a kanály 3-4), což umožňuje současné provádění dvou různých monitorovacích funkcí.

  • Každý kanál lze naprogramovat nezávisle, což umožňuje flexibilní konfiguraci schématu monitorování.

  • Podporuje vstup seismického převodníku se vstupní impedancí až 10 kΩ (zrychlení) a >1 MΩ (rychlost).


2. Čtyři profesionální měřicí funkce
Monitorování zrychlení impulsu

  • Rozsah měření: 0,51–11,72 mV/(m/s²) nebo 5–115 mV/g

  • Výběr pásma: 0-359° (rozlišení 1°)

  • Délka pásma: 1-360° (rozlišení 1°)

  • Využívá 8otáčkový průměrný vyhlazovací filtr

Sledování zrychlení

  • Rozsah měření je stejný jako u zrychlení impulsu.

  • Poskytuje výstupy statické hodnoty Peak a RMS.

  • Podporuje 3-3000 Hz horní propust a 30-30000 Hz dolní propust.

Monitorování vratné rychlosti

  • Citlivost: 3,54–22,64 mV/(mm/s) nebo 90–575 mV/(in/s)

  • Integrační filtr: -3 dB @ 0,34 Hz

  • Poskytuje 1X a 2X vektorové filtrování se šířkou pásma ±3 % rychlosti běhu.

Monitorování nízkofrekvenční vratné rychlosti

  • Zvláště vhodné pro provozní podmínky s nízkou rychlostí.

  • Rozsah horní propusti: 0,750-100 Hz

  • Rozsah dolní propusti: 10-1375 Hz

  • Minimální rychlost stroje může dosáhnout 30 RPM (vyžaduje specifickou úpravu).


3. Pokročilá schopnost zpracování signálu

  • Charakteristika filtru: 4-pólový horní propust (80 dB/dekáda) a 2-pólový/4-pólový dolní propust.

  • Bias Filter: -3 dB @ 0,01 Hz, účinně eliminuje DC složku.

  • Není v pořádku Filtr: -3 dB @ 2400 Hz, poskytuje antialiasingovou ochranu.

  • Vektorový filtr: Filtrování konstantní hodnoty Q, Q=16,7, šířka pásma je ±3 % provozní rychlosti.


4. Programovatelná funkce alarmu

  • Každý kanál podporuje nastavené hodnoty výstrah.

  • Nastavené hodnoty nebezpečí lze nakonfigurovat pro libovolné dvě statické hodnoty.

  • Přesnost nastavené hodnoty alarmu je až 0,13 %.

  • Nastavitelné zpoždění alarmu: Výstraha: 1-60 sekund (kroky po 1 sekundě); Nebezpečí: 0,1 sekundy nebo 1-60 sekund (kroky po 1 sekundě).

  • Rozsah alarmu: 0-100 % plného rozsahu, omezený rozsahem snímače.


5. Komplexní výstupní schopnost
Záznamový výstup

  • 4-20 mA analogový výstup, úměrný plnému rozsahu.

  • Maximální zátěžový odpor: 600 Ω

  • Vyhovující napětí: +12 Vdc

  • Rozlišení: 0,3662 μA

  • Rychlost aktualizace: <100 milisekund

  • Přesnost: ±0,05 mA (okolní teplota), ±0,14 mA (plný teplotní rozsah)

Buffered Transducer Output

  • Přední panel každého kanálu je vybaven koaxiálním konektorem.

  • Výstupní impedance: 550 Ω

  • Disponuje ochranou proti zkratu.


6. Možnost napájení převodníku

  • Výstupní napětí: ≥22 Vdc

  • Maximální proud: 40 mA

  • Startovací proud: ≤15 mA (nezaručuje žádný foldback)

  • Výstupní impedance: 20 Ω (normální provoz), 1000 Ω (sklopný stav)

  • Ochrana proti sklopení: 15,4-24,9 mA


Pracovní princip

1. Získávání signálu a zpracování vstupů
Signály snímačů jsou přístupné prostřednictvím vyhrazených I/O modulů. Signály zrychlení jsou přijímány prostřednictvím vstupního obvodu s impedancí 10 kΩ a signály rychlosti jsou přijímány prostřednictvím vstupního obvodu s vysokou impedancí >1 MΩ, což zajišťuje přesné získání signálu. Modul poskytuje stabilní budicí napájení pro převodníky: výstupní napětí ≥22 Vdc, maximální proud 40 mA a je vybaven foldback ochranou (15,4-24,9 mA), která zajišťuje spolehlivý provoz pro různé typy převodníků.


2. Úprava signálu a zpracování filtrování
Vstupní signály nejprve procházejí předzesilováním a přizpůsobením impedance před vstupem do vícestupňové filtrace. Bias Filter (-3 dB @ 0,01 Hz) účinně eliminuje stejnosměrnou složku a filtr Not OK (-3 dB @ 2400 Hz) poskytuje anti-aliasingovou ochranu. Modul nabízí čtyři volby režimů filtrování, využívající 4pólový design poskytující 80 dB/dekádu roll-off charakteristik. Jedinečný vektorový filtr využívá konstrukci s konstantní hodnotou Q (Q=16,7) se šířkou pásma ±3 % rychlosti chodu, účinně odstraňuje 1X a 2X vibrační složky.


3. Výpočet naměřené hodnoty a statické hodnoty
V závislosti na nakonfigurované monitorovací funkci modul používá různé algoritmy pro zpracování signálů:

  • Impulsní zrychlení: Vypočítá maximální nebo efektivní hodnoty zrychlení v rámci uživatelsky nastavitelných pásem úhlů kliky pomocí 8otáčkového průměrného vyhlazování.

  • Akcelerace: Poskytuje různé statické hodnoty, jako je přímé předpětí, 1x amplituda, 2x amplituda, 1x fáze, 2x fáze.

  • Reciprocating Velocity: Převádí signály zrychlení na signály rychlosti pomocí integračního zpracování (-3 dB @ 0,34 Hz), poskytuje 1X a 2X analýzu složek.

  • Nízkofrekvenční vratná rychlost: Optimalizuje charakteristiku nízkofrekvenční odezvy, podporuje 0,75-100 Hz vysokofrekvenční filtraci a je vhodná pro nízkorychlostní provozní podmínky.


4. Logika zpracování alarmu
Zpracované signály jsou v reálném čase porovnávány s uživatelem přednastavenými hodnotami alarmu. Systém využívá technologii digitálního filtrování k eliminaci jitteru signálu a zajišťuje přesnost srovnání. Časovače zpoždění alarmu používají nezávislý zdroj hodin pro přesné řízení časování. Alarmy Alert a Danger využívají různé přesnosti kroku zpoždění (1 sekunda a 0,1 sekundy), vyvažují rychlost odezvy a schopnost proti rušení. Stav alarmu se přenáší prostřednictvím komunikace na základní desce do systémové struktury, spouští odpovídající akce relé a protokolování událostí.


5. Generování výstupního signálu
Modul poskytuje více výstupních signálů: Bufferovaný výstup převodníku poskytuje izolovaný signál s impedancí 550 Ω přes koaxiální konektory na předním panelu; Výstup rekordéru generuje analogový signál 4-20 mA přes vysoce přesný DAC s rychlostí aktualizace <100 ms, což zajišťuje výkon v reálném čase. Všechny výstupní obvody jsou vybaveny ochranou proti zkratu, která zajišťuje, že normální provoz primární monitorovací funkce není ovlivněn za abnormálních podmínek.


Technické specifikace

parametru Specifikace
Monitorovací kanály 4 kanály, konfigurované v párech
Vstupní signál Signál seismického snímače
Vstupní impedance Zrychlení: 10 kΩ; Rychlost: >1 MΩ
Funkce měření Impulzní zrychlení, zrychlení, vratná rychlost, nízkofrekvenční vratná rychlost
Citlivost Zrychlení: 0,51–11,72 mV/(m/s²); Rychlost: 3,54–22,64 mV/(mm/s)
Charakteristika filtru 4pólová horní propust (80 dB/dec), 2/4pólová dolní propust, vektorové filtrování (Q=16,7)
Výstup rekordéru 4-20 mA, zatížitelnost 0-600 Ω
Výstupní impedance s vyrovnávací pamětí 550 Ω
Napájení převodníku ≥22 Vdc, max. 40 mA, s ochranou proti zpětnému sklopení
Přesnost alarmu ±0,13 % nastavené hodnoty
Zpoždění alarmu Upozornění: 1–60 s (kroky po 1 s); Nebezpečí: 0,1 s nebo 1–60 s (přírůstky po 1 s)
Provozní teplota -30°C až +65°C (standardní moduly), 0°C až +65°C (bariérové ​​moduly)
Spotřeba energie 7,7 W (typické)
Bezpečnostní certifikace ATEX, IECEx, CSA, CE, FCC, RoHS, DNV GL, ABS


Aplikační scénáře

Monitor 3500/70M Reciprocating Impulse Velocity Monitor je zvláště vhodný pro následující průmyslové scénáře:

  • Monitorování pístového kompresoru: Monitorování vibrací klikové skříně, analýza vibrací příčné hlavy, vyhodnocení stavu pohybu ojnice.

  • Nízkorychlostní rotační stroje: Monitorování vibrací u velkých kompresorů, nízkootáčkových motorů, pístových čerpadel.

  • Procesní kompresory: Monitorování mechanického stavu pro kompresory syntézního plynu, kompresory recyklovaného plynu, kompresory zemního plynu.

  • Ochrana kritických zařízení: Důležité mechanické zařízení vyžadující přesnou analýzu vibrací a včasné varování před poruchou.

  • Prediktivní údržba: Hodnocení stavu zařízení a plánování údržby založené na analýze trendu vibrací.


3500-70 mil3500–70 mil. (2)3500–70 mil. (3)3500–70 mil. (4)3500–70 mil. (5)3500–70 mil. (6)

3500–70 mil. (7)

3500–70 mil. (8)

Předchozí: 
Další: 

Rychlé odkazy

PRODUKTY

OEM

Kontaktujte nás

 Telefon: +86-181-0690-6650
 WhatsApp: +86 18106906650
 E-mail:  sales2@exstar-automation.com / lily@htechplc.com
 Adresa: Room 1904, Building B, Diamond Coast, No. 96 Lujiang Road, Siming District, Xiamen Fujian, Čína
Copyright © 2025 Exstar Automation Services Co., Ltd. Všechna práva vyhrazena.