ABB
DI880 3BSE028586R1
600 dolarů
Skladem
T/T
Xiamen
| Dostupnost: | |
|---|---|
| Množství: | |
DI880 je vysoce výkonný digitální vstupní modul s vysokou integritou v rámci hardwarové platformy ABB Ability™ System 800xA®. Je navržen pro náročné aplikační scénáře vyžadující vysokou spolehlivost, bezpečnost a přesné pořadí událostí v řídicích systémech průmyslové automatizace a je ideální pro kritická průmyslová odvětví, jako je výroba energie, ropa a plyn, petrochemie, železniční doprava a námořní doprava.
Klíčová hodnota DI880 spočívá v jeho „vysoké integritě“, která se odráží nejen v souladu s vysokými standardy funkční bezpečnosti, jako je SIL3 (IEC 61508) a kategorie 4 (EN 954-1), ale také v jeho komplexní diagnostice, schopnosti přesného záznamu Sequence of Events (SOE) a flexibilních možnostech konfigurace redundance. Modul poskytuje 16 nezávislých 24V DC vstupních kanálů se vstupním režimem poklesu proudu, který zahrnuje pokročilou palubní diagnostiku a technologii izolace kanálů pro zajištění přesnosti sběru signálu a provozní stability systému, čímž se minimalizuje riziko selhání systému nebo prostojů v důsledku selhání vstupu.
Jako nedílná součást distribuovaného řídicího systému System 800xA umožňuje DI880 bezproblémovou integraci a poskytuje uživatelům robustní základ pro monitorování a řízení stavu procesu. Je to klíčová součást pro dosažení inteligentního a vysoce spolehlivého provozu závodu.
1. Vysoce spolehlivé vstupní kanály:
Konfigurace kanálů: 16 kanálů, vstup 24V DC, typ proudového poklesu.
Vstupní charakteristiky: Široký rozsah vstupního napětí (signál '1': 11-30V; signál '0': -30 až +5V), nabízející silnou odolnost proti šumu.
Elektrická izolace: Všech 16 kanálů je optoizolovaných od země, což účinně potlačuje rušení zemní smyčky a zvyšuje elektromagnetickou odolnost.
Indikace vstupu: Každý kanál je vybaven nezávislým indikátorem stavu LED pro rychlé řešení problémů na místě.
2. Pokročilá palubní diagnostika a autotest:
Modul provádí komplexní cyklickou autodiagnostiku, přičemž poruchy jsou kategorizovány a hlášeny následovně:
Chyba modulu: Hlásí závady ve vnitřních napájecích zdrojích, mikrokontroléru, FPGA, paměti a dalších součástech jádra.
Internal Channel Error: Hlásí poruchy ovlivňující specifické kanály, jako jsou zkraty, přerušené obvody nebo zaseknuté poruchy.
External Error: Hlásí závady v externím zdroji napájení.
Intuitivní místní indikace stavu je poskytována pomocí LED diod na předním panelu: F(výchozí), R(un), W(výstraha), P(rimary) a indikátory stavu jednotlivých kanálů.
3. Záznam sekvence událostí (SOE):
High-Precision SOE: Navrženo pro kritické aplikace vyžadující přesnou analýzu pořadí událostí. Rozlišení záznamu událostí je 1 milisekunda, s kapacitou fronty až 512 x 16 událostí.
Přesné časové razítko: Přesnost záznamu událostí je -0 ms / +1,3 ms, což poskytuje spolehlivá data pro analýzu incidentů a optimalizaci systému.
Inteligentní filtrování: Obsahuje 'Závěrkový filtr' konfigurovatelný pro potlačení nežádoucích přechodných záznamů událostí během určitých časových období nebo po definovaném počtu změn, čímž se zabrání zaplnění fronty irelevantními daty.
4. Flexibilní zpracování signálu:
Programovatelný digitální filtr: Doba filtrování je volitelná od 0 do 127 milisekund, účinně filtruje krátkodobé pulsní poruchy, aby bylo zajištěno, že systém rozpozná pouze stabilní, platné signály.
5. Integrované napájení senzoru:
Každý vstupní kanál poskytuje jeden proudově omezený výkonový výstup senzoru (max. 32 mA, napětí přibližně stejné jako procesní napájecí napětí mínus 4,2 V). To umožňuje přímé napájení polních dvouvodičových nebo třívodičových senzorů, zjednodušuje zapojení a zvyšuje bezpečnost napájení.
6. Vysoká bezpečnost a certifikace:
Funkční bezpečnost: Certifikováno pro IEC 61508 SIL 3, vhodné pro Safety Instrumented Systems.
Mechanická bezpečnost: Certifikováno podle EN 954-1 kategorie 4.
Environmentální shoda: Má certifikáty CE, ATEX zóna 2, cULus Class I Div 2, ABS/BV/DNV/LR námořní certifikace, díky čemuž je vhodný pro různá průmyslová a námořní prostředí.
7. Flexibilita konfigurace:
Konfigurace Single/Redundant: Podporuje provoz jako jeden modul nebo jako součást redundantního páru pro splnění různých požadavků na dostupnost aplikací.
Široká kompatibilita MTU: Kompatibilní s různými typy montážních ukončovacích jednotek (MTU), včetně kompaktních, rozšířených a redundantních typů, které se přizpůsobí různým uspořádáním rozvaděčů a potřebám kabeláže.
Samotný modul DI880 se nepřipojuje přímo k provozním kabelům; musí být zapojen přes vyhrazené montážní ukončovací jednotky (MTU). Tento design zlepšuje modularitu systému, udržovatelnost a bezpečnost.
1. Hlavní kompatibilní typy MTU:
Kompaktní MTU: např. TU810, TU812 (s rozhraním D-Sub 25), TU814, TU818 (určené pro dvouvodičové snímače). Vhodné pro prostorově omezené aplikace.
Rozšířené MTU: např. TU830, TU833. Typicky se vyznačují více svorkami a integrovaným rozvodem napájení, což umožňuje připojení třívodičových snímačů bez dalších svorek.
Redundantní MTU: např. TU842 (horizontální montáž), TU843 (vertikální montáž), TU852. Speciálně navrženo pro umístění dvou modulů DI880, které vytvářejí redundantní vstupní kanály.
2. Doporučení pro elektroinstalaci a stínění:
Pro zajištění integrity signálu a splnění požadavků EMC musí být pro procesní připojení použity stíněné kabely. Celkové stínění je obvykle dostatečné, pokud vícežilový kabel obsahuje tříděné typy signálů.
Důrazně se doporučuje, aby všechny snímače připojené k DI880 byly napájeny proudově omezenými zdroji snímačů, které poskytuje samotný modul DI880, aby bylo možné plně využít jeho vestavěné ochranné funkce. Pro tento účel se doporučuje použití MTU jako TU830, TU833, TU842, TU843 nebo TU852. Pokud jsou použity jednotlivé kompaktní jednotky MTU, konfigurace externího napájení musí odpovídat technickému popisu 3BSE050455.
Díky své vysoké integritě, spolehlivosti a výkonné diagnostice je DI880 vhodný pro průmyslová odvětví s přísnými požadavky na bezpečnost a dostupnost:
Energetika: Sledování stavu digitálních signálů, získávání ochranných signálů a SOE pro analýzu incidentů v elektrárnách (tepelných, vodních, jaderných).
Ropa, plyn a petrochemie: Safety Instrumented Systems (SIS), Emergency Shutdown Systems (ESD), monitorování stavu kritických ventilů a čerpadel v upstream výrobě, rafinériích a chemických závodech.
Železniční doprava: Železniční signalizační systémy, monitorování prostředí metra a ovládání zařízení.
Námořní a stavba lodí: Systémy řízení pohonu lodí, automatizace strojoven a poplašné systémy.
Kritická infrastruktura: Monitorování a kontrola v úpravnách vody, datových centrech, farmaceutických zařízeních a dalších místech vyžadujících nepřetržitý dohled.
Velkokapacitní zpracovatelské průmysly: Distribuované řídicí systémy v papírenském, kovářském, cementářském a jiném zpracovatelském průmyslu.
| kategorie | parametru | Specifikace |
|---|---|---|
| Základní parametry | Model produktu | DI880 |
| Typ produktu | Digitální vstupní modul s vysokou integritou | |
| Počet kanálů | 16 kanálů | |
| Typ signálu | 24 V stejnosměrný proud, útlum proudu | |
| Konfigurace | Podporuje jednoduchou nebo redundantní konfiguraci | |
| Podpora HART | Žádný | |
| Sekvence událostí (SOE) | Ano | |
| Elektrické charakteristiky - Vstup | Jmenovité napětí (rozsah procesního napájení) | 24 V DC (19,2 až 30 V) |
| Rozsah vstupního napětí, logika '1' | 11 až 30 V | |
| Rozsah vstupního napětí, logika '0' | -30 až +5 V | |
| Jmenovitý vstupní proud @ 24V DC | 7 mA | |
| Vstupní proud, logika '1' | > 3 mA | |
| Vstupní proud, logika '0' | < 1,5 mA | |
| Vstupní impedance | 3,1 kΩ | |
| Izolace | Opto-izolace (skupina proti zemi) | |
| Zpracování signálu | Čas digitálního filtru | Nastavitelné, 0 až 127 ms |
| Rozlišení záznamu události | 1 ms | |
| Přesnost záznamu událostí | -0 ms / +1,3 ms | |
| Napájení senzoru | Typ výstupu | Na kanál, nezávislé, proudově omezené |
| Výstupní proud | 32 mA (±10 %) | |
| Výstupní napětí | Procesní napájecí napětí - max. úbytek 4,2 V | |
| Elektrické vlastnosti - Výkon | Modulová sběrnice (+5V) Spotřeba proudu | Typicky 125 mA, maximálně 150 mA |
| Externí napájení (+24V UPx) Spotřeba proudu | Maximálně 527 mA (15 mA + celkový proud čidla) | |
| Ztráta výkonu | 2,4 W | |
| Mechanické a ekologické | Montážní šířka | 45 mm |
| Rozměry (V x H) | 119 mm x 102 mm (bez konektoru) | |
| Hmotnost | Přibl. 0,15 kg | |
| Rozsah provozních teplot | 0 až +55 °C (Certifikovaný rozsah: +5 až +55 °C) Max. 40 °C při vertikální montáži do Compact MTU |
|
| Rozsah skladovacích teplot | -40 až +70 °C | |
| Relativní vlhkost | 5 % až 95 %, nekondenzující | |
| Stupeň znečištění | Stupeň 2 (IEC 60664-1) | |
| Třída ochrany | IP20 (IEC 60529) | |
| Úroveň ochrany proti korozi | ISA-71.04-2013 G3 | |
| Připojení a kompatibilita | Maximální délka polního kabelu | 600 metrů |
| Kompatibilní typy MTU | TU810, TU812, TU814, TU818, TU830, TU833, TU842, TU843, TU852 | |
| Klíčovací kód MTU | FF | |
| Izolace a bezpečnost | Jmenovité izolační napětí | 50 V |
| Dielektrické zkušební napětí | 500 V AC | |
| Třída vybavení | Zařízení třídy I (s ochranným uzemněním, IEC 61140) | |
| Certifikace funkční bezpečnosti | IEC 61508 SIL 3 | |
| Certifikace mechanické bezpečnosti | EN 954-1 Kategorie 4 | |
| Normy elektrické bezpečnosti | EN/UL 61010-1, EN/UL 61010-2-201 | |
| Normy EMC | EN 61000-6-2 (Imunita), EN 61000-6-4 (Emise) |