VM
CA202 144-202-000-215
8600 dolarů
Skladem
T/T
Xiamen
| Dostupnost: | |
|---|---|
| Množství: | |
Piezoelektrický akcelerometr CA202 je vysoce výkonný průmyslový snímač vibrací z produktové řady Vibro-Meter (nyní součást Meggitt Group), široce používaný pro monitorování vibrací a diagnostiku poruch v různých rotačních strojích, energetických zařízeních a náročných průmyslových prostředích. Model 144-202-000-215 je standardní verze vybavená 6metrovým integrovaným kabelem, vhodným pro úkoly monitorování vibrací v nevýbušných (bez nebezpečí) oblastech.
Tento snímač využívá polykrystalický měřicí prvek v symetrickém smykovém režimu s vnitřní izolací pouzdra a diferenciálním výstupem. Pouzdro je vyrobeno z austenitické nerezové oceli a je hermeticky svařeno, poskytuje vynikající mechanickou pevnost, odolnost proti korozi a dlouhodobou stabilitu. Integrovaný kabel je chráněn pružným pouzdrem z nerezové oceli a přivařen k pouzdru senzoru, čímž tvoří utěsněnou, nepropustnou sestavu, která odolá drsným průmyslovým nečistotám, jako je vlhkost, voda, pára, olej a atmosféra plná solí.
CA202 je navržen pro náročné průmyslové monitorování a měření vibrací. Jeho vysoká citlivost, široká frekvenční odezva, široký rozsah provozních teplot a vynikající odolnost proti hluku z něj činí spolehlivý přední senzor pro monitorování stavu průmyslových zařízení a systémy prediktivní údržby.
Vysoká citlivost: Poskytuje vysokou citlivost 100 pC/g pro přesné zachycení slabých vibračních signálů.
Široká frekvenční odezva: Rozsah frekvenční odezvy od 0,5 Hz do 6000 Hz, pokrývající charakteristické vibrační frekvence většiny průmyslových strojů.
Široký rozsah provozních teplot: Rozsah provozních teplot těla snímače od -55 °C do +260 °C, vhodný pro prostředí s vysokou nebo nízkou teplotou.
Robustní a odolný design:
Pouzdro z austenitické nerezové oceli (1.4441), hermeticky svařené.
Integrovaný kabel s ohebnou ochrannou hadicí z tepelně odolné nerezové oceli (1.4541), svařený a utěsněný.
Celková konstrukce je odolná vůči vlhkosti, vodě, oleji, posypové soli a přizpůsobí se drsnému průmyslovému prostředí.
Vynikající elektrické vlastnosti:
Vnitřní izolace pouzdra účinně izoluje rušení zemní smyčky.
Diferenciální nabíjecí výstup poskytuje silné potlačení šumu v běžném režimu.
Velmi vysoký vnitřní izolační odpor (≥ 10⁹ Ω).
Snadná instalace: Poskytuje standardní montážní otvory. Elektrická izolace montážní plochy není nutná.
Volitelné bezpečnostní certifikace: Kromě standardní verze jsou k dispozici certifikované verze Ex ia (jiskrově bezpečné) a Ex na (nejiskřící) pro použití v prostředí s nebezpečím výbuchu (nebezpečné oblasti).
Dlouhodobá spolehlivost: Dynamicky kalibrováno ve výrobě. Za normálních provozních podmínek není nutná žádná následná kalibrace.
Piezoelektrický akcelerometr CA202 je navržen pro náročná průmyslová prostředí a je vhodný pro následující širokou škálu aplikací monitorování vibrací:
Rotační stroje / hnací prvky:
Elektromotory
Spalovací motory
Plynové turbíny (Aeroderiváty, Heavy-Duty)
Parní Turbíny
Hydraulické Turbíny
Převodovky
Rotační stroje / poháněné prvky:
Fanoušci
Pumpy
Kompresory (radiální, axiální, šroubové, pístové)
Elektrické generátory
Různé aplikace:
Sledování strukturálních vibrací (např. mosty, budovy, věže)
Sledování volných dílů u točivých strojů
Obecné měření vibrací a monitorování stavu v průmyslových procesech
Jeho vysoká spolehlivost a široká teplotní schopnost jej činí zvláště vhodným pro kritická odvětví, jako je energetika (elektrárny), petrochemie, těžká výroba, těžba a lodní pohon.
Správná instalace je zásadní pro zajištění přesnosti měření a životnosti senzoru. Níže jsou uvedeny klíčové instalační body pro akcelerometry, jako je CA202 s integrovaným kabelem a samostatným kondicionérem signálu.
Namontujte snímač co nejblíže k ložiskům.
Ujistěte se, že je připevněn k nejpevnější části stroje. Vyhněte se montáži na pouzdra nebo konstrukce s nízkou mechanickou tuhostí, abyste předešli rezonančnímu zkreslení.
Řiďte se příslušnými pokyny výrobce stroje.
Příprava povrchu: Montážní povrch by měl být rovný, čistý a kolmý k požadované ose citlivosti.
Požadavky na přesnost: Plochost povrchu by měla být 0,01 mm, s kvalitou povrchu přibližně N7.
Vrtání a řezání závitů: Na základě velikosti montážního otvoru (obvykle M6) vyvrtejte otvory 4,8 mm do hloubky 20 mm a závity M6 vyvrtejte do hloubky 14 mm.
Čištění: Odstraňte všechny nečistoty a oleje.
Součásti: Připravte si čtyři šrouby s válcovou hlavou M6x35 a čtyři pojistné podložky M6 s jednou spirálovou pružinou.
Zajištění: Doporučuje se nanést na šrouby středně pevnou hmotu pro zajištění závitů, jako je LOCTITE 241, aby se zabránilo uvolnění v důsledku vibrací.
Montáž: Vyrovnejte snímač, umístěte podložky a vložte šrouby.
Řízení točivého momentu: Pomocí momentového klíče rovnoměrně utáhněte čtyři šrouby na 15 N·m. NEPŘEKRAČUJTE tento utahovací moment!
Poloměr ohybu: Minimální poloměr ohybu kabelu (včetně nerezové objímky) nesmí být menší než 50 mm. Vyhněte se ostrým ohybům.
Interval fixace: Použijte kabelové spony vhodné pro hadičky ~Φ8 mm k upevnění kabelu ke stroji nebo konstrukci každých 100 až 200 mm.
Vyhněte se rušení: Kabely veďte mimo vysokonapěťové nebo vysokofrekvenční elektrické vedení, abyste minimalizovali elektromagnetické rušení.
Odlehčení napětí: Ponechte smyčku kabelu v blízkosti snímače a propojovací krabice, abyste uvolnili napětí (viz standardní schémata ISO 5348).
Standardní verze CA202 vyžaduje samostatný zesilovač náboje (např. IPC XXX) k vytvoření kompletního měřicího řetězce:
Senzor CA202 → Integrální kabel → Zesilovač nabíjení (IPC XXX) → Přenosový kabel (K 2XX) → Jednotka galvanického oddělení (GSI XXX) → Monitorovací systém
Připojení k nabíjecímu zesilovači: Připojte volné vodiče (dva signálové vodiče a stínění) integrovaného kabelu CA202 ke vstupním svorkám nabíjecího zesilovače IPC XXX podle jeho návodu.
Montáž nabíjecího zesilovače: IPC XXX se obvykle instaluje do průmyslové rozvodné krabice (např. ABA 160) s krytím alespoň IP65, v prostředí mezi -25 °C a +70 °C.
Připojení přenosového kabelu: Použijte 2vodičový stíněný přenosový kabel (např. K 2XX) k připojení výstupu nabíjecího zesilovače ke vzdálené jednotce Galvanic Separation Unit (GSI XXX).
Galvanic Separation Unit (GSU): GSI XXX poskytuje izolaci napájení a konverzi signálu pro 2-vodičový přenosový systém, čímž eliminuje zemní smyčky. Jeho výstupem je napěťový signál úměrný vibracím, který lze přímo přivádět do monitorovacích systémů (např. VM600, MMS).
Stínění: Ujistěte se, že stínění kabelu je správně uzemněno na konci senzoru/nabíjecího zesilovače. Dodržujte požadavky monitorovacího systému na jednobodové uzemnění na druhém konci, abyste zabránili zemním smyčkám.
Způsob montáže přímo ovlivňuje frekvenční odezvu snímače. Pro nejširší a nejplošší frekvenční odezvu (až 30 kHz) se upřednostňuje šroubová montáž.
Lepicí montáž (kyanoakrylát, oboustranná páska): Vhodné pro dočasné použití nebo povrchy, které nelze vrtat. Omezený výkon při vysokých teplotách a snížená frekvenční odezva.
Magnetická základna: Vhodná pro dočasnou diagnostiku, ale funguje pouze na feromagnetických površích. Hmotnost a tuhost kontaktu ovlivňují frekvenční odezvu.
Ruční sonda: Pouze pro hrubá měření. Frekvenční odezva je značně omezená (může dosahovat až 2 kHz) a opakovatelnost je špatná.
Závěr: Pro trvalé, vysoce přesné průmyslové monitorování se důrazně doporučuje upevnění pomocí pevného šroubu.
Rutinní kontrola: Pravidelně kontrolujte, zda senzor není fyzicky poškozen (promáčkliny), pouzdro kabelu, zda není prasklé, a integritu připojení.
Čištění: Povrch senzoru čistěte měkkým hadříkem. Vyhněte se korozivním rozpouštědlům.
Vyvarujte se zneužití: Nevystavujte senzor mechanickým otřesům, které přesahují jeho specifikace (např. pád, nadměrná teplota nebo silné ohýbání kabelu).
Opatření proti ESD: Před manipulací s kabely, zejména v suchém prostředí, by se pracovníci měli vybít dotykem s uzemněným kovem.
Opravy: Senzor je přesný přístroj. Uživatelé jej nesmí rozebírat. Jakoukoli opravu musí provést autorizovaný personál společnosti Vibro-Meter/Meggitt. Neautorizovaná oprava ruší záruku.
Kalibrace: Výrobek je přesně kalibrován ve výrobě. Při běžném používání a údržbě nabízí dobrou dlouhodobou stabilitu a nevyžaduje periodickou rekalibraci. Máte-li pochybnosti o přesnosti, kontaktujte výrobce nebo autorizované servisní středisko.
Bezpečnostní upozornění: Uživatel je odpovědný za vyhodnocení vhodnosti produktu pro jeho konkrétní aplikaci. Nedodržení pokynů pro instalaci a bezpečnost nebo neoprávněné úpravy zařízení může mít za následek zranění osob, poškození zařízení a zrušení veškerých záruk a prohlášení o odpovědnosti.
| Kategorie | Parametr | Specifikace & Hodnota | Poznámky / Podmínky |
|---|---|---|---|
| Generál | Model | CA202 (standardní verze) | Objednací číslo: 144-202-000-215 |
| Typ výstupu | Výstup nabíjení | Diferenciální, 2-pólový systém, izolovaný od pouzdra | |
| Zpracování signálu | Vyžaduje externí nabíjecí zesilovač (např. řada IPC XXX) | Převádí nabíjecí signál na proudově modulovaný signál | |
| Požadavek na napájení | Žádné (pasivní) | Napájeno následným zesilovačem náboje nebo kondicionérem signálu | |
| Provozní | Citlivost | 100 ± 5 pC/g | @ 23 °C ± 5 °C, 120 Hz, 5 g vrchol |
| Dynamický rozsah měření | 0,01 g až 400 g (vrchol) | Náhodné vibrace | |
| Kapacita přetížení (špičky) | Až 500 g (vrchol) | Přechodné vrcholy | |
| Linearita | ±1 % (0,01-20 g vrchol) ±2 % (20-400 g vrchol) |
||
| Příčná citlivost | ≤ 3 % | ||
| Rezonanční frekvence (namontovaná) | > 22 kHz (nominální) | Typická hodnota >22 kHz | |
| Frekvenční odezva | 0,5 Hz až 6000 Hz (±5 %) | Dolní mezní hodnota je určena použitým kondicionérem signálu | |
| Vnitřní izolační odpor | ≥ 10⁹ Ω | Minimální | |
| Kapacita (nominální) | Senzor: - od pólu k pólu: 5000 pF - pól k pouzdru: 10 pF Kabel (na metr): - pól k pólu: 105 pF/m - pól k pouzdru: 210 pF/m |
||
| Environmentální | Rozsah provozních teplot | Senzor: -55°C až +260°C Integrovaný kabel: -55°C až +200°C |
Nepřetržitý provoz |
| Krátkodobé přežití Temp. | Senzor: -70°C až +280°C Integrovaný kabel: -62°C až +250°C |
||
| Chyba citlivosti na teplotu | -55 °C až +23 °C: 0,25 %/°C +23 °C až +260 °C: 0,1 %/°C |
Odchylka vzhledem k 23°C | |
| Odolnost proti korozi a vlhkosti | Hermeticky svařované pouzdro a ochranná hadice. Nepropouští 100% RH, vodu, páru, olej, solnou mlhu, prach, houby atd. | Materiály: austenitická (1.4441) a tepelně odolná (1.4541) nerezová ocel | |
| Základní citlivost na deformaci | 0,15 x 10-3 g/με | @ 250 με od vrcholu k vrcholu | |
| Zrychlení šoku | ≤ 1000 g (vrchol) | Polosinus, trvání 1 ms | |
| Potenciálně výbušné atmosféry | Tento model (144-202-000-215): Standardní verze, ne pro použití v nebezpečných oblastech. Volitelné verze Ex: Dostupné s certifikací Ex ia IIC a Ex na IIC. |
Vyberte vhodný model na základě požadavků | |
| Mechanické | Materiál pouzdra | Austenitická nerezová ocel | |
| Hmotnost | Senzor: Přibl. 250 g Kabel: Přibl. 135 g/m |
||
| Délka kabelu | 6 metrů | Integrální, s nerezovým pouzdrem | |
| Typ kabelu | 2-pólový kroucený a stíněný kabel | S ochrannou hadicí z nerezové oceli (BOA) | |
| Montáž | Čtyři imbusové šrouby M6 x 35 se čtyřmi pružnými podložkami M6. Montážní moment: 15 N·m. Poznámka: Elektrická izolace montážní plochy není nutná. |
||
| Konektor | Létající vodiče na konci kabelu | Pro přímé připojení k nabíjecímu zesilovači | |
| Kalibrace | Tovární kalibrace | Dynamická kalibrace @ 5 g vrchol, 120 Hz, 23 °C. | Za normálních podmínek není nutná žádná následná kalibrace |
| Schválení a shoda | EMC | Vyhovuje EN 61000-6-2:2005, EN 61000-6-4:2007+A1:2011 | |
| Elektrická bezpečnost | Vyhovuje EN 61010-1:2010 | ||
| Environmentální | V souladu se směrnicí RoHS (2011/65/EU). | ||
| Regionální shoda | Označení CE, Označení EAC (Euasijská celní unie) |
