VM
CA202 144-202-000-115
8600 dolarů
Skladem
T/T
Xiamen
| Dostupnost: | |
|---|---|
| Množství: | |
CA202 144-202-000-115 je středně dlouhá kabelová verze odolná proti výbuchu v rámci řady piezoelektrických akcelerometrů Vibro-Meter (nyní součást Meggitt Group) CA200. Tento model se vyznačuje jiskrovou bezpečností v nevýbušném provedení (Ex ia) a je vybaven 6metrovým integrovaným kabelem, speciálně navrženým pro průmyslové aplikace vyžadující monitorování vibrací na střední vzdálenost v potenciálně výbušném prostředí. Jako bezpečnostní zařízení certifikované mnoha globálními standardy může bezpečně a spolehlivě fungovat v nebezpečných oblastech (zóna 0/1/2), jako jsou petrochemické závody, zařízení na zpracování zemního plynu a farmaceutická výroba, a poskytuje řešení vnitřní bezpečnosti pro monitorování stavu kritických rotačních strojů.
Při zachování základních technických výhod řady CA200 tento produkt přísně dodržuje standardy vnitřní bezpečnosti na ochranu proti výbuchu, omezuje elektrickou jiskru a tepelnou energii, která může být generována, na bezpečnou úroveň, čímž zásadně zabraňuje vznícení okolních výbušných směsí plynů. Konstrukce s délkou kabelu 6 metrů vyvažuje flexibilitu instalace a ekonomiku zapojení, splňuje požadavky na vzdálenost pro většinu připojení mezi snímačem a bezpečným spojovacím boxem v nebezpečných oblastech a zároveň se vyhýbá složitosti a nárůstu nákladů spojených s příliš dlouhými kabely.
Tento model má nejen vynikající výkon při snímání vibrací, ale slouží také jako důležitá součást kompletního systému monitorování bezpečnosti. Vyhovuje mnoha certifikačním požadavkům včetně směrnice ATEX 2014/34/EU, mezinárodním normám IECEx a severoamerickým normám cCSAus, což uživatelům poskytuje vyhovující a spolehlivé technické záruky pro aplikace v nebezpečných oblastech po celém světě.
Nejvyšší úroveň ochrany proti výbuchu: Funkce Ex ia design jiskrové bezpečnosti, vhodný pro plynová prostředí v zónách 0, 1 a 2, poskytuje bezpečnostní ochranu proti dvojité chybě
Široká přizpůsobivost plynové skupiny: Certifikováno pro skupinu IIC, lze bezpečně používat v nejvýbušnějších plynových prostředích včetně vodíku a acetylenu
Certifikace širokého teplotního rozsahu: Teplotní třídy pokrývají T6 až T2, přizpůsobení teplotám provozního prostředí od -55 °C do +260 °C
Plně utěsněná svařovaná konstrukce: Pouzdro senzoru a kabelová hadice z austenitické nerezové oceli (1.4441) a žáruvzdorné nerezové oceli (1.4541), tvořící kompletní nepropustnou jednotku díky hermetickému svařování
Vynikající přizpůsobivost prostředí: Úroveň ochrany ekvivalentní IP68, odolný vůči 100% vlhkosti, vodě, páře, kontaminaci olejem, solné mlze a jiné drsné průmyslové erozi
Vysoká mechanická pevnost: Schopnost odolat nárazovému zatížení 1000 g, což zajišťuje stabilní provoz v prostředí se silnými vibracemi
Měření s vysokou citlivostí: Standardní citlivost 100 pC/g v kombinaci s nízkošumovým designem dokáže přesně zachytit vibrace od slabých po silné
Široká frekvenční odezva: Frekvenční rozsah 0,5 Hz až 6 kHz, pokrývající charakteristické vibrační frekvence většiny průmyslových strojů
Kompletní elektrická izolace: Kompletní izolace mezi signálovými svorkami a krytem, izolační odpor ≥1×10⁹Ω, účinně brání rušení zemní smyčky
Evropská certifikace ATEX: LCIE 02 ATEX 6179 X
Mezinárodní certifikace IECEx: IECEx LCI 10.0018X
Severoamerická certifikace cCSAus: 70004630 (třída I, divize 2, skupiny AD a zóna 2)
Další regionální certifikace: Včetně UK UKEX, ruských EAC a dalších národních certifikací
Pobřežní platformy a FPSO: Monitorování vibrací kritických zařízení, jako jsou hlavní agregáty na výrobu energie, kompresory na zpracování ropy/plynu a čerpadla vstřikování vody
Pobřežní závody na zpracování ropy a zemního plynu: Monitorování rotujících zařízení na kompresorových stanicích zemního plynu, zařízeních na LNG a odsiřovacích/dekarbonizačních jednotkách
Rafinérské a petrochemické jednotky: Napájecí čerpadla reaktorů, kompresory recyklovaného plynu v jednotkách katalytického krakování, hydrozpracování a krakování etylenu
Chemické reakční jednotky: Míchací systémy reaktorů, odstředivky a sušárny obsahující hořlavá rozpouštědla (alkoholy, ketony, aromatické uhlovodíky)
Solvent Recovery Systems: Destilační kolonová napájecí čerpadla, vakuová čerpadla a kompresory pro přenos rozpouštědla
Stříkací a lakovací dílny: Ventilátory ventilačního systému, odsávací zařízení a čerpadla pro dopravu surovin
Plynové elektrárny: Plynové turbíny a pomocné systémy v oblastech, kde se mohou hromadit hořlavé plyny
Jednotky zplyňování uhlí a syntézního plynu: Kompresory přívodního plynu, cirkulátory syntézního plynu a zařízení pro kryogenní separaci
Výroba energie z bioplynu a biomasy: Systémy předúpravy plynu a posilovací/převodní zařízení
Zpracování obilí a výroba krmiv: Kritická rotační zařízení v oblastech chráněných proti výbuchu prachu (použitelnost výbuchu prachu vyžaduje potvrzení)
Testování leteckého paliva: Letecká palivová čerpadla a zkušební stolice palivového systému
Výroba speciálních materiálů: Procesní zařízení zahrnující hořlavé plynné suroviny
Integrita smyčky: Musí tvořit úplnou vnitřní bezpečnostní smyčku
Shoda parametrů: Bezpečnostní parametry senzoru musí být kompatibilní s parametry bezpečnostní bariéry
Systémová certifikace: Všechna přidružená zařízení musí mít odpovídající certifikace proti výbuchu
4.2.1 Posouzení bezpečnosti
Potvrďte klasifikaci nebezpečné oblasti (zóna 0/1/2) místa instalace
Identifikujte typ a skupinu výbušných plynů
Posuďte vliv okolní teploty na teplotní třídu
4.2.2 Ověření parametrů
Získejte certifikát nevýbušnosti CA202-115 a bezpečnostní parametry (Ui, Ii, Pi, Ci, Li)
Vyberte kompatibilní bezpečnostní bariéru zajišťující: Uo≤Ui, Io≤Ii, Po≤Pi, Ccable+Ci≤Co, Lcable+Li≤Lo
Proveďte písemné výpočty smyček a archivujte je
4.3.1 Mechanická instalace snímače
Příprava povrchu: Očistěte montážní povrch, zajistěte rovinnost ≤0,01 mm
Umístění a vrtání: Umístěte a vyvrtejte 4 x M6 montážní otvory na výkres, hloubka 20 mm, hloubka závitníku 14 mm
Montáž a upevnění: Použijte šrouby M6×35 s pružnými podložkami, naneste přípravek pro zajištění závitů LOCTITE 241
Kontrola krouticího momentu: Použijte momentový klíč, utáhněte v křížovém pořadí na 15 N·m
4.3.2 Vedení kabelů (v nebezpečné oblasti)
Plánování trasy: Vyberte nejkratší a nejbezpečnější trasu trasy, vyhněte se ostrým zatáčkám
Poloměr ohybu: Zajistěte minimální poloměr ohybu kabelu ≥50 mm (statický)
Vzdálenost upevnění: Použijte nerezové kabelové svorky, upevněte každých 1-1,5 metru
Uvolnění napětí: Zajistěte servisní smyčky na výstupu ze snímače a vstupních bodech spojovací skříňky
Požadavky na oddělení: Udržujte vzdálenost ≥50 mm mezi IS kabely a napájecími kabely, v případě potřeby křížte pod úhlem 90°
4.3.3 Elektrické připojení
Výběr propojovací krabice: Použijte propojovací krabice s vhodnou odolností proti výbuchu (Ex d, Ex e atd.)
Připojení svorek: Připojte červené/bílé signální vodiče k SIG+/SIG-, stínění rukojeti podle principu jednobodového uzemnění
Ochrana těsnění: Použijte kabelové průchodky odolné proti výbuchu, abyste zajistili integritu těsnění spojovací krabice
Jasná identifikace: Všechny smyčky IS by měly mít modrou identifikaci nebo štítky
Instalace bezpečnostní zábrany: Instalujte v bezpečné oblasti nebo v zóně 2 skříní odolných proti výbuchu
Úprava uzemnění: stínění smyčky IS uzemněné v jednom bodě u bezpečnostní bariéry
Připojení systému: Výstup bezpečnostní závory připojený ke kondicionéru signálu a monitorovacímu systému
5.1.1 Denní kontroly
Vizuální kontrola integrity senzoru a vzhledu kabelu
Ujistěte se, že upevňovací prvky nejsou uvolněné
Zkontrolujte kabelovou hadici, zda není opotřebovaná nebo deformovaná
5.1.2 Čtvrtletní kontroly
Zkontrolujte těsnost spojovací skříňky
Ověřte integritu zemnícího systému
Změřte izolační odpor smyčky
5.1.3 Roční kontroly
Komplexní kontrola integrity v nevýbušném provedení
Ověření kalibrace (je-li požadováno)
Aktualizujte záznamy bezpečnostní dokumentace
5.2.1 Běžné jevy
Ztráta signálu: Zkontrolujte napájení, bezpečnostní bariéru, připojení kabelů
Nadměrný hluk: Zkontrolujte uzemnění, stínění, vedení kabelů
Drift signálu: Zkontrolujte vliv teploty, montážní napětí
5.2.2 Zásady bezpečné manipulace
Upřednostněte diagnostiku poruch z bezpečné oblasti
Práce v nebezpečných oblastech musí být prováděny na základě pracovního povolení
Opravy zahrnující jiskrovou bezpečnostní smyčku musí provádět kvalifikovaný personál
5.3.1 'X' Zvláštní podmínky pro použití
Certifikát nevýbušnosti tohoto modelu nese označení 'X' udávající zvláštní podmínky pro použití:
Omezení okolní teploty: Musí přísně dodržovat vztah mezi teplotní třídou a teplotou okolí
Kvalifikace montážního personálu: Musí být instalován a udržován kvalifikovaným personálem vyškoleným v ochraně proti výbuchu
Integrita dokumentace: Uživatel musí vlastnit kompletní certifikát nevýbušnosti a technickou dokumentaci
5.3.2 Omezení oprav
Uživatelům je zakázáno rozebírat tělo snímače
Úprava délky kabelu nebo struktury na místě je zakázána
Opravy musí být vráceny výrobci nebo autorizovanému servisnímu středisku
Technická dokumentace, kterou je nutné uschovat:
Osvědčení o kvalifikaci výrobku v nevýbušném provedení a přílohy
Výpočtové listy jiskrově bezpečnostní smyčky
Montážní výkresy a schémata zapojení
Kalibrační certifikáty a protokoly o zkouškách
Záznamy o údržbě a zprávy o opravách
Několik globálních certifikací odolných proti výbuchu zajišťuje bezpečnost v aplikacích v nebezpečných oblastech
Konstrukce jiskrové bezpečnosti poskytuje nejvyšší úroveň ochrany proti výbuchu
Plně utěsněná svařovaná konstrukce zajišťuje dlouhodobou odolnost vůči vlivům prostředí
Široký rozsah teplot, přizpůsobí se extrémním prostředím
Vysoce přesné měření vibrací poskytuje přesné údaje o stavu zařízení
Kompletní EMC design, silná odolnost proti rušení
Délka kabelu 6 metrů optimalizuje náklady na instalaci a flexibilitu
Bezúdržbová konstrukce snižuje celkové náklady životního cyklu
Globální certifikace snižují náklady a čas na shodu s projektem
Kompatibilní s celou řadou bezpečnostních zábran a monitorovacích systémů Meggitt
Standardní výstup signálu, snadná integrace do stávajících systémů
Poskytuje kompletní technickou podporu a návod k použití
Základní model: CA202 Ex ia Verze
Délka kabelu: 6metrový integrovaný hadicový kabel z nerezové oceli
Způsob připojení: Letmé svorky
Standardní příslušenství: Montážní šrouby, podložky, kalibrační list
Montážní držáky a sady tepelné izolace (MA133)
Nevýbušné odbočné krabice a kabelové průchodky
Vyhrazené bezpečnostní závory a kondicionéry signálu
Poskytněte konzultace k aplikacím odolným proti výbuchu a pokyny k návrhu smyčky
Pokyny k instalaci a technické školení na místě
Responzivní síť poprodejních služeb
Tento výrobek musí být používán v souladu s požadavky certifikátu nevýbušnosti. Jakákoli instalace a použití, které není v souladu s předpisy, zneplatní certifikaci nevýbušnosti a může způsobit vážné bezpečnostní nehody. Před výběrem a instalací by si uživatelé měli pečlivě přečíst kompletní technickou dokumentaci a v případě potřeby se poradit s technickými odborníky výrobce na ochranu proti výbuchu.
| Technický parametr Kategorie | Specifický parametr | Specifikace | Zkušební podmínky a popis |
|---|---|---|---|
| Základní informace o produktu | Model produktu | CA202 (Ex ia Explosion-Proof) | Řada vibrometrů Meggitt |
| Číslo objednávky | 144-202-000-115 | Verze s ochranou proti výbuchu, délka kabelu 6m | |
| Úroveň ochrany proti výbuchu | Ex ia IIC T6...T2 Ga | Jiskrová bezpečnost, pro plynná prostředí | |
| Použitelné zóny | Zóna 0, 1, 2 (plyn) | Lze použít v zóně 0, 1 a 2 | |
| Výkonové parametry | Citlivost | 100 pC/g ±5 % | @23 °C, 120 Hz, 5 g vrchol |
| Rozsah měření | 0,01–400 g (vrchol) | Lineární provozní rozsah | |
| Kapacita přetížení | 500 g (vrchol) | Tolerance přechodného nárazu | |
| Linearita | ±1 % (0,01–20 g vrchol) ±2 % (20–400 g vrchol) |
Procento plného rozsahu | |
| Příčná citlivost | ≤ 3 % | ||
| Rezonanční frekvence | >22 kHz (namontované) | Typická hodnota | |
| Frekvenční odezva | 0,5 Hz-6 kHz (±5 %) | Plochý rozsah odezvy | |
| Izolační odpor | ≥1×10⁹ Ω | Signální terminál do Housingu | |
| Parametry kapacity | Tělo snímače: Pól-pól: ~5000 pF Pouzdro na pól: ~10 pF Distribuce kabelu (na metr): Pól-pól: ~105 pF/m Pouzdro na pól: ~210 pF/m |
Kritické parametry pro výpočet jiskrové bezpečnostní smyčky | |
| Environmentální a strukturální parametry | Provozní teplota | Senzor: -55°C až +260°C Kabel: -55°C až +200°C |
Trvalá provozní teplota |
| Skladovací teplota | Senzor: -70°C až +280°C Kabel: -62°C až +250°C |
Neprovozní stav | |
| Teplotní koeficient | -55 až +23 °C: 0,25 %/°C +23 až +260 °C: 0,1 %/°C |
Změna citlivosti vzhledem k 23°C | |
| Úroveň ochrany | Ekvivalent IP68 | Plně utěsněná svařovaná konstrukce | |
| Odolnost proti otřesům | 1000 g (vrchol) | Polosinusová vlna, 1 ms | |
| Struktura materiálu | Pouzdro: Austenitická nerezová ocel 1.4441 Hadice: Tepelně odolná nerezová ocel 1.4541 |
Hermeticky svařované | |
| Parametry elektrické bezpečnosti | Maximální vstupní napětí (Ui) | Viz Certifikát nevýbušnosti | Parametr vnitřní bezpečnostní smyčky |
| Maximální vstupní proud (Ii) | Viz Certifikát nevýbušnosti | Parametr vnitřní bezpečnostní smyčky | |
| Maximální vstupní výkon (Pi) | Viz Certifikát nevýbušnosti | Parametr vnitřní bezpečnostní smyčky | |
| Vnitřní kapacita (Ci) | ~5000 pF | Parametr vnitřní bezpečnostní smyčky | |
| Vnitřní indukčnost (Li) | Zanedbatelné (≤1 µH) | Parametr vnitřní bezpečnostní smyčky | |
| Mechanické a montážní parametry | Hmotnost | Senzor: ~250g Kabel: ~135g/m |
|
| Délka kabelu | 6 metrů | Integrální kabel hadice z nerezové oceli | |
| Způsob montáže | 4×M6×35 Šrouby s válcovou hlavou 4×M6 pojistné podložky Utahovací moment: 15 N·m |
Na montážním povrchu není nutná žádná izolace | |
| Elektrické připojení | Létající hlavní terminály | Červeno/bílé signální vodiče a štít | |
| Certifikace a kalibrace | Certifikace v nevýbušném provedení | ATEX: LCIE 02 ATEX 6179 X IECEx: IECEx LCI 10.0018X cCSAus: 70004630 UKEX: CML 22 UKEX 2746 X |
S 'X' Zvláštními podmínkami použití |
| Další certifikace | EMC: EN 61000-6-2/-6-4 Bezpečnost: EN 61010-1 Životní prostředí: RoHS (2011/65/EU) |
||
| Kalibrace | Tovární dynamická kalibrace @5g Peak, 120Hz, 23°C | Dodán kalibrační certifikát |
