VM
CE281 444-281-000-113
Skladem
T/T
Xiamen
| Dostupnost: | |
|---|---|
| Množství: | |
CE281 444-281-000-113 je prémiový piezoelektrický akcelerometr z renomované produktové řady vibrometrů® společnosti Meggitt, speciálně navržený pro průmyslové monitorování vibrací v potenciálně výbušných prostředích, kde je prvořadá integrita signálu na velké vzdálenosti, robustní konstrukce a jiskrová bezpečnost. Tato verze s certifikací Ex obsahuje integrálně připojenou elektroniku, která provádí převod nabití na proud na desce, čímž eliminuje potřebu externího zesilovače náboje a poskytuje proudově modulovaný výstup, který je ze své podstaty imunní vůči kapacitě kabelu a elektromagnetickému rušení. CE281 444-281-000-113 je vybaven odolným bajonetovým konektorem (MS3112E8‑3P) a je určen pro trvalou instalaci v nebezpečných oblastech, kde se mohou vyskytovat hořlavé plyny, páry nebo prach, a nabízí jak jiskrovou bezpečnost (Ex ia), tak nejiskřící ochranu podle mezinárodních norem (Ex the nA).
Snímač kombinuje uprostřed namontovaný symetrický piezoelektrický prvek ve smykovém režimu s integrálně připojenou elektronikou umístěnou v hermeticky uzavřené celokovové konstrukci. Hlava senzoru, pružná ochranná trubka z nerezové oceli a pouzdro elektroniky jsou svařeny do jediné nepropustné sestavy, která poskytuje absolutní ochranu proti chladicím kapalinám, mazivům, vodě, páře, oleji, solné mlze, prachu, plísním a písku. Tato odolná konstrukce zajišťuje desítky let spolehlivého provozu v drsných a nebezpečných prostředích, včetně ropných rafinérií, chemických závodů, plynárenských terminálů a pobřežních plošin.
CE281 444-281-000-113 poskytuje nominální citlivost 10 μA/g, dynamický rozsah měření od 0,0001 g do 200 g špičkově a frekvenční odezvu 3 Hz až 7000 Hz s tolerancí ≤ 4,5 % (vylepšené oproti dřívějším verzím). Jeho vysoká rezonanční frekvence (typická 25 kHz) zajišťuje přesné zachycení vysokofrekvenčních vibračních složek, včetně záběru ozubených kol a frekvencí lopatek. Senzorová hlava pracuje nepřetržitě od –55 °C do 260 °C, zatímco elektronika je dimenzována na –40 °C až 125 °C, což umožňuje široké spektrum průmyslových procesů.
Bajonetový konektor (MS3112E8‑3P) poskytuje bezpečné rozhraní pro rychlé připojení, které se hodí ke standardním bajonetovým konektorům CG134 (MS3112E08‑3S), což zjednodušuje instalaci a údržbu v prostředí s nebezpečím výbuchu. Tato verze Ex nese několik mezinárodních certifikací, včetně ATEX (II 1 G Ex ia IIC T6…T2 Ga a II 3 G Ex nA IIC T6…T2 Gc), IECEx, CCSAus (třída I, divize 1 a 2, skupiny A-D; třída I, zóna 0 a 2), KGS a EA3C federace, díky čemuž je vhodná pro globální nasazení (Rus) a 2 klasifikované oblasti, stejně jako umístění divize 1 a 2 v Severní Americe.
Tento úvod k produktu poskytuje komplexní popis CE281 444-281-000-113, včetně klíčových funkcí, aplikací, podrobných technických specifikací ve formě tabulky, instalačních pokynů, informací pro objednávání a dostupného příslušenství. Všechny informace jsou odvozeny z oficiálního datového listu Meggitt (2024–2025) a odrážejí závazek společnosti k technické dokonalosti, bezpečnosti a zákaznické podpoře v extrémních prostředích.
Certifikováno pro prostředí s nebezpečím výbuchu – CE281 444-281-000-113 je schváleno pro použití v prostředí s nebezpečím výbuchu s několika certifikacemi: ATEX (II 1 G Ex ia IIC T6…T2 Ga a II 3 G Ex nA IIC T6…T2 Gc), IECEx (Ex ia T2 IIC a T6… CCSAus (třída I, divize 1 a 2, skupiny A-D; třída I, zóna 0 a 2; AEx ia/nA IIC T6…T2 Ga/Gc), KGS (Ex ia IIC T6…T2) a EA3C (0Ex ia a 2Ex nA IIC T6…T2). To zajišťuje globální shodu a bezpečný provoz v nejnáročnějších aplikacích.
Integrálně připojená elektronika – Vestavěný převodník nabití na proud eliminuje externí kondicionéry signálu, čímž snižuje náklady a složitost systému. Proudově modulovaný 2vodičový výstup je ze své podstaty imunní vůči kapacitě kabelu a šumu, což umožňuje přenos signálu na dlouhé vzdálenosti bez degradace – kritická vlastnost ve velkých průmyslových závodech.
Hermeticky svařená celokovová konstrukce – Hlava senzoru, pružná ochranná trubka z nerezové oceli a pouzdro elektroniky jsou svařeny do jediné nepropustné sestavy, nepropustné pro 100 % relativní vlhkost, vodu, páru, oleje, solnou mlhu, prach, houby a písek. To zajišťuje desítky let spolehlivého provozu v drsném a nebezpečném prostředí bez rizika vniknutí kontaminace.
Široký teplotní rozsah – Hlava senzoru pracuje nepřetržitě od –55 °C do 260 °C (krátkodobé přežití do 290 °C), zatímco elektronika funguje od –40 °C do 125 °C, díky čemuž je senzor vhodný pro vysokoteplotní monitorování strojů v nebezpečných oblastech, jako jsou plynové turbíny a kompresory.
Vysoká citlivost a široký dynamický rozsah – S citlivostí 10 μA/g ±5 % a rozsahem měření od 0,0001 g do 200 g špičkově zachycuje snímač jak nízkoúrovňové vibrace ložisek, tak události nevyváženosti s vysokou amplitudou. Přetížitelnost až 2000 g špičkově chrání před nárazovými přechody.
Vynikající frekvenční odezva – Plochá odezva ≤ 4,5 % od 3 Hz do 7 000 Hz (vylepšená oproti předchozím ≤ 5 %) v kombinaci s typickou rezonanční frekvencí 25 kHz umožňuje přesné měření dynamiky nízkorychlostních strojů a vysokofrekvenčních vad převodů a ložisek.
Integral Case Insulation – Senzorový prvek i elektronika jsou izolovány od svých krytů, což zabraňuje zemním smyčkám a zjednodušuje instalaci bez elektricky izolovaných montážních ploch.
Nízká příčná citlivost – Příčná citlivost je menší než 3 % při 15 Hz s 5 g, což zajišťuje, že senzor reaguje převážně na zamýšlenou osu měření, čímž se minimalizuje interference mezi osami.
Robustní bajonetový konektor – Standardní bajonetový konektor MS3112E8‑3P poskytuje bezpečné, vibracím odolné a rychle uvolnitelné rozhraní kompatibilní s běžně dostupnými spojovacími konektory CG134 (MS3112E08‑3S). To zjednodušuje výměnu na místě a vedení kabelů v nebezpečných oblastech.
Tovární kalibrace – Dynamická kalibrace při 120 Hz a špičce 5 g zajišťuje přesnost od dodání; při běžném používání není nutná žádná následná kalibrace, což snižuje náklady na údržbu.
Globální schválení – označení CE, certifikace EAC, v souladu s RoHS a splňuje normy EN 61000-6-2, EN 61000-6-4 a EN 61010-1, což zajišťuje vhodnost pro celosvětové průmyslové aplikace v nebezpečných zónách.
CE281 444-281-000-113 je ideální pro monitorování vibrací v nebezpečných oblastech a drsných průmyslových prostředích, včetně:
Ropný a plynárenský průmysl – Monitorování kompresorů, čerpadel, turbín a pístových strojů v rafineriích, závodech na zpracování plynu a na pobřežních plošinách, kde jsou přítomny hořlavé plyny a je vyžadována ochrana Ex ia/Ex nA.
Chemické a petrochemické závody – Dohled nad reaktory, mixéry, odstředivkami a ventilátory v klasifikovaných oblastech zóny 0, 1 a 2, kde se mohou vyskytovat výbušné výpary nebo prach.
Výroba energie – měření vibrací na plynových a parních turbínách, generátorech a pomocných zařízeních v kogeneračních a tepelných elektrárnách s potenciálně výbušnou atmosférou.
Těžba a zpracování nerostů – Monitoring drtičů, mlýnů, dopravníků a větracích ventilátorů v zařízeních na zpracování uhlí a nerostů, kde hrozí nebezpečí výbuchu prachu.
Farmaceutický a potravinářský průmysl – Monitorování vibrací v oblastech, kde se manipuluje s rozpouštědly a v prašných výbušných prostředích, kde je nezbytná vlastní bezpečnost.
Námořní a pobřežní – Pohonné systémy, palubní stroje a nákladní čerpadla na tankerech a plavidlech FPSO operujících v klasifikaci nebezpečných zón.
Testování a měření v nebezpečných oblastech – Dočasné nebo trvalé instalace pro ověřování výkonu a prediktivní údržbu v zónách s klasifikací Ex.
CE281 444-281-000-113 je Ex-certifikovaná varianta aktualizované řady CE281, vybavená bajonetovým konektorem (MS3112E8-3P) a schválená pro instalaci v prostředí s nebezpečím výbuchu. Tento snímač je navržen tak, aby splňoval přísné požadavky IEC 61508 na funkční bezpečnost a směrnice ATEX pro zařízení v nebezpečných oblastech. Certifikace Ex pokrývá jak jiskrovou bezpečnost (Ex ia) pro zóny 0, 1 a 2, tak nejiskřící (Ex nA) pro zónu 2, což poskytuje flexibilitu pro různé klasifikace nebezpečných oblastí. Tato duální certifikace umožňuje použití stejného senzoru v celé řadě zón s nebezpečím výbuchu, což zjednodušuje inventář a snižuje složitost inženýrství.
Vnitřní architektura snímače se skládá ze symetrického piezoelektrického prvku ve smykovém režimu, který je umístěn ve středu a je vyroben z polykrystalického materiálu. Tato konstrukce nabízí vynikající stabilitu, nízkou příčnou citlivost a vysokou odolnost vůči základnímu napětí a teplotním přechodům. Integrálně připojená elektronika převádí náboj generovaný piezoelektrickým prvkem na proporcionální proudový signál. Proudově modulovaný výstup (2-vodičový systém) přenáší energii do senzoru i signál ze senzoru přes stejné dva vodiče, což zjednodušuje kabeláž a snižuje náklady na instalaci. Vzhledem k tomu, že výstupem je proudový signál, je do značné míry necitlivý na kapacitu kabelu a elektromagnetické rušení, což umožňuje kabely dlouhé několik set metrů bez zeslabení nebo degradace signálu – zásadní výhoda ve velkých průmyslových komplexech, kde mohou být senzory umístěny daleko od monitorovacích panelů.
Celý měřicí řetězec od snímacího prvku až po konektor je chráněn hermeticky uzavřenou mechanickou konstrukcí. Hlava snímače je přivařena k ohebné ochranné trubce z nerezové oceli (1.4541), která je zase přivařena k pouzdru elektroniky (1.4441). Tato souvislá svařovaná sestava zajišťuje, že do vnitřních součástí nemůže proniknout žádná vlhkost, olej nebo nečistoty. Ochranná trubka je navržena tak, aby vydržela opakované ohýbání a mechanické namáhání, díky čemuž je CE281 444-281-000-113 vhodný pro instalace, kde musí být kabel veden těsnými prostory nebo pohyblivými částmi v nebezpečných zónách.
Skříň elektroniky obsahuje všechny obvody pro úpravu signálu, včetně převodníku nabíjení na proud, regulátoru napětí a výstupního budiče. Pro instalace s nebezpečím výbuchu je elektronika navržena s vnitřními bezpečnostními bariérami, které omezují energii dostupnou pro senzor a zabraňují vznícení výbušné atmosféry. Pouzdro je dimenzováno pro provoz až do 125 °C, což je dostatečné pro většinu průmyslových aplikací, kde lze elektroniku namontovat vzdáleně od hlavy horkého senzoru. Hlavu snímače, dimenzovanou na 260 °C, lze umístit přímo na horké povrchy strojů, zatímco elektronika může být umístěna v chladnějším prostoru díky flexibilní délce kabelu (uvedené v objednávce). Toto oddělení tepelných zón prodlužuje celkovou životnost a spolehlivost systému.
Bajonetový konektor (MS3112E8‑3P) je vyroben z nerezové oceli a poskytuje rozhraní pro rychlé připojení s pozitivním zámkem. Mechanismus bajonetové spojky zajišťuje bezpečné spojení odolné proti vibracím a zároveň umožňuje snadnou výměnu kabelu nebo senzoru bez nářadí. Pro Ex aplikace musí být spojovací konektor a kabely schváleného typu (např. bajonetové konektory CG134 s příslušnou Ex certifikací), aby byla zachována integrita bezpečnostního systému. Kabeláž musí splňovat specifické parametry uvedené v Ex certifikátech, včetně maximálního napětí, proudu a kapacitních limitů. Všimněte si, že kolíky B a C bajonetového konektoru musí být spolu spojeny externě (jak je znázorněno na schématu zapojení) – to se obvykle provádí v protikusu konektoru nebo propojovací krabici.
CE281 444-281-000-113 má dvojitou certifikaci pro Ex ia a Ex nA, což znamená, že může být použit v zóně 0 (nepřetržitá výbušná atmosféra) s vnitřními bezpečnostními bariérami, stejně jako v zóně 2 (příležitostná výbušná atmosféra) s nejiskřící ochranou. Teplotní klasifikace T6…T2 pokrývá široký rozsah teplot vznícení, přičemž aktuální kód T závisí na teplotě okolí a na konkrétních parametrech modelu. Přesný kód T a speciální podmínky pro bezpečné použití naleznete v jednotlivých certifikátech Ex (KEMA 04 ATEX 1055, IECEx DEK 15.0029 atd.), které jsou k dispozici u společnosti Meggitt.
Tato aktualizovaná sériová verze (končící na 113) nahrazuje předchozí variantu 112 se identickým mechanickým a elektrickým výkonem, ale aktualizovanými objednacími kódy a dokumentací, aby byly v souladu se současným systémem číslování produktů Meggitt. CE281 444-281-000-113 je přímou náhradou bajonetu Ex za dřívější 444-281-000-112, což zajišťuje plnou zaměnitelnost a trvalou podporu stávajících systémů.
Správná instalace je nezbytná pro dosažení specifikovaného výkonu a zachování certifikace Ex CE281 444-281-000-113. Následující pokyny jsou založeny na doporučených postupech společnosti Meggitt a na požadavcích příslušných certifikátů Ex:
Montáž hlavy snímače – Hlava snímače je zajištěna pomocí tří imbusových šroubů M4×16 a tří pružných podložek M4. Doporučený utahovací moment je 4,5 Nm (3,3 lb-ft). Montážní povrch by měl být rovný, čistý a bez otřepů nebo barvy, aby byl zajištěn plný kontakt a konzistentní předpětí. Pro optimální vysokofrekvenční odezvu se doporučuje povrchová úprava 1,6 µm (63 µin) nebo lepší.
Montáž skříně elektroniky – Skříň elektroniky se montuje pomocí čtyř šestihranných šroubů M6×35 s pružnými podložkami M6, utahovací moment 15 Nm (11,1 lb-ft). Skříň může být připevněna ke konzole, panelu nebo konstrukci stroje. Ujistěte se, že montážní povrch je tuhý, aby se zabránilo relativnímu pohybu mezi pouzdrem a hlavou snímače, který by mohl způsobit namáhání kabelu.
Vedení kabelů – Ohebná ochranná trubka by měla být vedena s poloměrem ohybu, který zabrání zauzlování nebo přimáčknutí. I když konkrétní minimální poloměr ohybu není uveden v datovém listu, obecnou praxí pro podobné hadice z nerezové oceli je zachovat poloměr alespoň 50 mm (2 palce). Zajistěte kabel v pravidelných intervalech pomocí P-spon nebo stahovacích pásků, ale vyhněte se přílišnému utažení, které by mohlo hadici zdeformovat. Nevystavujte kabel opakovanému ohýbání na stejném místě, protože by to mohlo způsobit únavu.
Elektrické připojení – Ex ia Jiskrová bezpečnost – Pro Ex ia instalace musí být snímač připojen přes schválenou galvanickou separační jednotku (např. GSI127) nebo jiskrově bezpečnou bariéru, která omezuje napětí a proud na úrovně specifikované v Ex certifikátu. Napájecí napětí musí být v rozmezí 15 až 28 V DC a předpětí mezi 5 a 8 mA. Kapacita a indukčnost kabelu musí být v přípustných mezích, aby se zabránilo vznícení jiskry. Piny B a C bajonetového konektoru musí být spojeny externě. Používejte pouze schválené kabely a konektory s certifikací Ex (např. bajonetové konektory CG134 s příslušným certifikátem, s použitím kabelu K210), aby byla zachována integrita bezpečnosti.
Elektrické připojení – Ex nA Nejiskřící – Pro instalace Ex nA platí stejné základní elektrické parametry, ale požadavky na bariéry jsou méně přísné. Veškerá elektroinstalace však musí být provedena v souladu s podmínkami certifikátu Ex nA, včetně použití vhodných kabelových průchodek a krytů, aby se zabránilo jiskření při běžném provozu. Přesto je nutné externí připojení pinů B a C.
Uzemnění a stínění – Integrovaná izolace pouzdra znamená, že hlava snímače ani pouzdro elektroniky nejsou elektricky spojeny se signální zemí. Tím se zabrání zemním smyčkám. U instalací s nebezpečím výbuchu však musí být stínění a uzemnění provedeno v souladu s požadavky certifikátu Ex, typicky zahrnující připojení k ochrannému uzemnění na ovládacím panelu. Postupujte podle pokynů v instalační příručce pro snímače vibrací CExxx a PVxxx a ve specifické dokumentaci Ex.
Tepelná hlediska – Zajistěte, aby se hlavice snímače používala v určeném teplotním rozsahu. Pokud je hlavice snímače namontována na povrchu s teplotou vyšší než 260 °C, použijte pro snížení přenosu tepla tepelně izolační sadu (MA133) nebo montážní adaptér (TA102, TA104). Skříň elektroniky musí být udržována pod 125 °C; pokud jsou okolní teploty vyšší, zajistěte nucené chlazení nebo přemístěte kryt do chladnější zóny.
Opatření v nebezpečném prostředí – Instalaci musí provést kompetentní personál vyškolený v Ex praxi. Veškerá kabeláž, kabelové průchodky a spojovací krabice musí odpovídat místním předpisům a příslušným normám Ex. Senzor a jeho přidružené kabely musí být chráněny před mechanickým poškozením a chemickým napadením. Pravidelná kontrola a údržba v souladu s bezpečnostními postupy elektrárny jsou povinné.
Uvedení do provozu – Před připojením napájení ověřte, že jsou všechna připojení správná a že jsou Ex bariéry nebo separační jednotky správně nainstalovány. Proveďte funkční test pomocí známého zdroje vibrací, abyste potvrdili citlivost a výstupní proud. Zaznamenejte zkreslení proudu a úrovně signálu pro budoucí použití.
Po instalaci by měl být CE281 444-281-000-113 ověřen pomocí známého zdroje vibrací nebo přenosného kalibrátoru. Výstupní proud by měl být úměrný použitému zrychlení; kontrolu citlivosti lze provést aplikací známé úrovně g a měřením aktuální změny. Předpětí by mělo být v rozmezí 5 až 8 mA, pokud nejsou přítomny žádné vibrace. Dále ověřte, zda je spojení konektoru bezpečné a zda je neporušená kontinuita stínění. Pro dlouhodobé monitorování se doporučují pravidelné kontroly systému (např. při běžné údržbě), aby se zajistilo správné fungování senzoru a elektroniky. V instalacích s nebezpečím výbuchu se ujistěte, že bariéra nebo izolační jednotka funguje v rámci svých specifikovaných parametrů.
CE281 444-281-000-113 se objednává s následujícím označením:
TYP |
POPIS |
OBJEDNÁVKOVÉ ČÍSLO (PNR) |
|---|---|---|
CE281 |
Standardní verze s bajonetovým konektorem (non-Ex) – aktualizovaná řada |
444-281-000-013 |
CE281 |
Verze Ex s bajonetovým konektorem (certifikace Ex ia a Ex nA) – aktualizovaná řada |
444-281-000-113 |
CE281 |
Verze Ex se závitovým konektorem (certifikace Ex ia a Ex nA) – aktualizovaná řada |
444-281-000-213 |
Při objednávání CE281 444-281-000-113 uveďte požadovanou délku kabelu (pokud je továrně sestaven se specifickou délkou; pro vlastní délky se obraťte na společnost Meggitt). Uveďte také případné zvláštní požadavky na certifikát Ex (např. kód T, konkrétní skupina plynů). Dokumentace s certifikátem Ex (ATEX, IECEx atd.) je dodávána s výrobkem na vyžádání.
K doplnění CE281 444-281-000-113 je k dispozici řada příslušenství, které usnadňuje instalaci, prodloužení kabelu a integraci systému v nebezpečných oblastech:
POLOŽKA |
TYP |
POPIS |
ČÍSLO DÍLU / REFERENCE |
|---|---|---|---|
Montážní adaptéry |
MA133 |
Tepelně izolační sada – snižuje přenos tepla z horkých povrchů do hlavice snímače |
Viz výkres 809-133-000V011 |
TA102 |
Montážní adaptér – alternativní mechanické rozhraní |
Viz výkres 444-310-401D101 |
|
TA104 |
Montážní adaptér – nerezová šestihranná základna se svorníkem M8 |
Viz výkres 144-136-301D101 |
|
Kabelové sestavy |
EC175 |
Kabelová sestava s bajonetovým konektorem a volnými přívody – různé délky, kompatibilní s Ex instalacemi |
Viz výkresy 922-175-000V104 / V154 |
EE139 |
Sestava kabelu s bajonetovým konektorem a volnými přívody |
Viz výkres 924-139-000V002 |
|
EE143 |
Sestava kabelu se závitovým konektorem a volnými vodiči (pro použití se závitovou verzí) |
Viz výkres 924-143-000V002 |
|
Konektory |
CG134 |
3pinový bajonetový konektor (MS3112E08‑3S, hliník) – pro použití s kabelem K209 nebo K210. Pro Ex použití vyberte verzi s příslušnou certifikací (viz výkres 812-134-000D051) |
Viz samostatný datový list |
CG134 |
3kolíkový závitový konektor (MIL‑C‑83723, nerezová ocel) – pro použití s kabelem K209 (neEx) nebo K210 (Ex) – viz výkresy 812‑134‑000D031 (K209) a 812‑134‑000D041 (K210) |
Viz samostatný datový list |
|
Spojovací krabice |
JB105 |
Spojovací krabice pro zapojení snímačů a distribuci signálu – vhodná pro Ex aplikace |
Viz samostatný datový list |
JB116 |
Spojovací krabice se zvýšenou ochranou |
Viz samostatný datový list |
|
Přenosové kabely |
série K2xx |
Různé kabely – pro Ex použití vyberte certifikovaný kabel K210 |
Viz samostatné datové listy |
Galvanické separační jednotky |
GSI127 |
Galvanický izolátor – zajišťuje elektrickou izolaci mezi senzorem a monitorovacím systémem; potřebné pro instalace Ex ia a pro přerušení zemních smyček |
Viz samostatný datový list |
Poznámka: Při objednávání kabelových sestav nebo konektorů pro CE281 444-281-000-113 se ujistěte, že jsou certifikovány pro použití v prostředí s nebezpečím výbuchu a zda jsou kompatibilní s bajonetovým konektorem (MS3112E8-3P). Připojovací konektor je bajonetového typu CG134 (MS3112E08‑3S) s příslušnou certifikací Ex (např. pro použití s kabelem K210). Konkrétní bezpečnostní parametry (maximální napětí, proud, kapacita, indukčnost) celé smyčky si vždy vyhledejte v certifikátech Ex.
Na konci své životnosti by měl být CE281 444-281-000-113 zlikvidován v souladu s místními předpisy na ochranu životního prostředí. Senzor obsahuje slitinu INCONEL, nerezovou ocel a elektronické součástky. V Evropské unii platí směrnice o odpadních elektrických a elektronických zařízeních (WEEE) – oddělený sběr a recyklace jsou povinné. Společnost Meggitt podporuje ekologicky odpovědnou likvidaci a může vám poradit ohledně správných recyklačních kanálů.
Následující tabulka poskytuje komplexní technické specifikace pro CE281 444-281-000-113. Všechny hodnoty jsou nominální při 23 °C ±5 °C (73 °F ±9 °F), pokud není uvedeno jinak.
SPECIFIKACE KATEGORIE |
PARAMETR |
HODNOTA / POPIS |
|---|---|---|
GENERÁL |
Požadavky na vstupní napájecí zdroj |
15 až 28 VDC, předpětí (pohotovostní) proud 5 až 8 mA |
Přenos signálu |
Proudově modulovaný výstup (2vodičový systém) |
|
Zpracování signálu |
Integrovaná elektronika (převod nabití na proud) |
|
Externí zpracování signálu |
Galvanická separační jednotka (např. GSI127) a/nebo elektronika monitorovacího systému nutná pro Ex instalace |
|
VÝKON |
Citlivost (při 120 Hz, 5 g vrchol) |
10 μA/g ±5 % |
Dynamický rozsah měření (hlava snímače) |
0,0001 až 200 g vrchol |
|
Kapacita přetížení (hroty, hlava senzoru) |
Špička až 2000 g |
|
Linearita (přes dynamický rozsah) |
±1 % |
|
Příčná citlivost (při 15 Hz, 5 g) |
<3 % |
|
Rezonanční frekvence (namontovaná) |
Typická frekvence 25 kHz |
|
Frekvenční odezva (3 až 7000 Hz) |
≤4,5 % |
|
ENVIRONMENTÁLNÍ |
Průběžná teplota hlavy snímače |
–55 až 260 °C (–67 až 500 °F) |
Krátkodobé přežití hlavy senzoru |
–70 až 290 °C (–94 až 554 °F) po dobu max. 15 minut. |
|
Průběžná teplota připojené elektroniky |
–40 až 125 °C (–40 až 257 °F) |
|
Krátkodobé přežití připojené elektroniky |
–55 až 150 °C (–67 až 302 °F) po dobu max. 15 minut. |
|
Chyba citlivosti na teplotu (hlava snímače, –20 až 260 °C) |
±5 % vzhledem k 23 °C |
|
Chyba citlivosti na teplotu (hlava snímače, –55 až 260 °C) |
–14 % až +5 % vzhledem k 23 °C |
|
Zrychlení šoku (hlava snímače, půlsinus 1 ms) |
2000 g vrchol |
|
Zrychlení rázu (elektronika, půlsinus 1 ms) |
500 g vrchol |
|
Odolnost proti korozi / vlhkosti |
Senzor: INCONEL slitina 600, hermeticky svařovaný; Ochranná trubka: Nerezová ocel 1.4541; Pouzdro elektroniky: Nerezová ocel 1.4441 – vše hermeticky svařené, nepropustné, nepropustné pro 100 % RH, vodu, páru, olej, mořskou sůl, prach, houby, písek |
|
Základní deformační citlivost |
Typicky 0,0025 g/ue |
|
ELEKTRICKÝ |
Typ konektoru |
Bajonet – MS3112E8‑3P (nerezová ocel) se spojuje s bajonetovým konektorem CG134 (MS3112E08‑3S) |
Rozsah napájecího napětí |
15 až 28 V DC |
|
Zkreslení proudu |
5 až 8 mA |
|
Typ výstupu |
Proudově modulované, 2vodičové |
|
MECHANICKÁ |
Hmotnost hlavy snímače |
Přibl. 70 g (0,15 lb) |
Hmotnost kabelu/flexibilní hadice |
Přibl. 135 g/m (0,091 lb/ft) |
|
Hmotnost pouzdra připojené elektroniky |
Přibl. 200 g (0,44 lb) |
|
Montáž hlavy snímače |
Tři imbusové šrouby M4×16 s pružnými podložkami M4; točivý moment 4,5 Nm (3,3 lb-ft) |
|
Montáž krytu elektroniky |
Čtyři imbusové šrouby M6×35 s pružnými podložkami M6; točivý moment 15 Nm (11,1 lb-ft) |
|
Požadavek na montážní izolaci |
Integrální izolace pouzdra – není nutná elektrická izolace montážní plochy |
|
CERTIFIKACE PRO NEBEZPEČNÉ PROSTORY – Ex ia (jiskrová bezpečnost) |
Evropa (ATEX) |
Certifikát ES přezkoušení typu KEMA 04 ATEX 1055; II1G (zóny 0, 1, 2); Ex ia IIC T6…T2 Ga |
mezinárodní (IECEx) |
IECEx certifikát shody IECEx DEK 15.0029; Ex ia IIC T6…T2 Ga |
|
Severní Amerika (CCSAus) |
Certifikát shody CCSAus 1514310; I. třída, divize 1, skupiny A, B, C, D; Ex ia IIC T6…T2 Ga; třída I, zóna 0; AEx ia IIC T6…T2 Ga |
|
Jižní Korea (KGS) |
Prohlášení o shodě KGS 17‑GA4BO‑0322X; Ex ia IIC T6…T2 |
|
Ruská federace (EA3C) |
Certifikát EA3C RU C‑CH.AA07.B.03042/21; 0Ex ia IIC T6…T2 Ga X (nevyryto na všech produktech) |
|
CERTIFIKACE PRO NEBEZPEČNÉ PROSTORY – Ex nA (nejiskřící) |
Evropa (ATEX) |
Dobrovolný certifikát přezkoušení typu LCIE 09 ATEX 1047 X; II3G (zóna 2); Př. nA IIC T6…T2 Gc |
mezinárodní (IECEx) |
IECEx certifikát shody IECEx LCI 10.0021X; Př. nA IIC T6…T2 Gc |
|
Severní Amerika (CCSAus) |
Certifikát shody CCSAus 1514310; třída I, divize 2, skupiny A, B, C, D; Př nA IIC T6…T2 Gc; třída I, zóna 2; AEx nA IIC T6…T2 Gc |
|
Ruská federace (EA3C) |
Certifikát EA3C RU C‑CH.AA07.B.03042/21; 2Ex nA IIC T6…T2 Gc (nevyryto na všech produktech) |
|
OSTATNÍ CERTIFIKACE |
Elektromagnetická kompatibilita |
EN 61000-6-2:2005, EN 61000-6-4:2007 + A1:2011, TR CU 020/2011 |
Elektrická bezpečnost |
EN 61010‑1:2010 |
|
Environmentální |
V souladu s RoHS (2011/65/EU) |
|
Označení CE |
EU prohlášení o shodě |
|
Označení EAC |
Soulad s Euroasijskou celní unií |
|
Ruské schválení vzoru |
Certifikát OC.C.28.004.AN° 59463 |
|
KALIBRACE |
Tovární kalibrace |
Dynamická kalibrace při 120 Hz a 5 g vrcholu (23 °C); není nutná následná kalibrace |
