GE
IS220PAICH1B
4000 dolarů
Skladem
T/T
Xiamen
| Dostupnost: | |
|---|---|
| Množství: | |
IS220PAICH1B je významným členem řídicího systému GE Mark VIe s analogovými vstupními/výstupními moduly řady PAIC a představuje technologický vývoj a zlepšení výkonu této produktové řady. Jako vylepšená verze IS220PAICH1A si IS220PAICH1B zachovává výhody původní architektury a zároveň poskytuje vynikající výkon, vylepšené diagnostické možnosti a vyšší spolehlivost systému díky optimalizaci hardwaru a softwaru.
Tento modul je speciálně navržen pro náročná prostředí průmyslové automatizace a hraje ústřední roli v kritických průmyslových odvětvích, jako je výroba energie, přenos a distribuce, petrochemie a úprava vody. PAICH1B se chopí klíčového úkolu propojení nadřízeného řídicího systému s polními analogovými zařízeními, zodpovědnými za přesné zachycení signálů snímačů a spolehlivé řízení akčních členů, které tvoří základ kompletních regulačních smyček.
Pokud jde o architekturu systému, IS220PAICH1B podporuje flexibilní konfigurační schémata. Může pracovat v režimu Simplex, aby splnil základní požadavky na řízení, nebo může být nakonfigurován jako systém Triple Modular Redundant (TMR), který poskytuje nejvyšší úroveň dostupnosti a bezpečnosti pro kritické procesy. Modul používá standardní konektor DC-37 pro rozhraní s různými svorkovnicemi a dosahuje spolehlivé komunikace s kontrolérem přes duální rozhraní Ethernet, což zajišťuje dlouhodobý stabilní provoz v náročných průmyslových prostředích.
IS220PAICH1B poskytuje 10 plně nezávislých analogových vstupních kanálů, každý s vynikajícími schopnostmi zpracování signálu:
Flexibilita konfigurace vstupu:
Kanály 1-8 podporují tři provozní režimy:
Vstupní napětí ±5 V DC: Přesnost ±0,1 % FS, vstupní impedance >1 MΩ
Vstup stejnosměrného napětí ±10 V: Širokorozsahové měření, s přepěťovou ochranou až do ±25 V
Proudový vstup 4-20 mA: Vestavěný přesný vzorkovací odpor 250 Ω, přesnost ±0,05 %
Vyhrazené aktuální vstupní kanály:
Kanály 9-10 optimalizované pro aktuální signály:
4-20 mA Standardní průmyslový signál: Podporuje průchod protokolu HART
±1 mA Speciální rozsah: Optimalizováno pro konkrétní senzory, rozlišení až 0,1 μA
Pokročilá úprava signálu:
Nezávislý programovatelný zesilovač zesílení (PGA) na kanál, rozsah zesílení 1-128
Funkce automatické kalibrace nuly, která pravidelně odstraňuje chyby offsetu
Kompenzace teploty v reálném čase zajišťující přesnost měření v celém rozsahu teplot
Modul integruje 2 vysoce výkonné proudové výstupy 0-20 mA s následujícími charakteristikami:
Specifikace výstupního výkonu:
Výstupní přesnost: ±0,1 % FS (plný teplotní rozsah)
Vyhovující napětí: Až 18 V, schopnost řízení až 800 Ω
Doba ustálení: < 1 ms (0-90 % plného rozsahu)
Teplotní koeficient: < 50 ppm/°C
Pokročilé výstupní vlastnosti:
Plynulé řízení rampy: Konfigurovatelná výstupní rychlost otáčení, aby se zabránilo nárazu pohonu
Ochrana proti zkratu: Automatické omezení proudu, samoobnovení po odstranění poruchy
Open-Circuit Detection: Monitorování integrity výstupní smyčky v reálném čase
IS220PAICH1B využívá pokročilou architekturu síťové komunikace:
Redundance duální sítě:
ENET1/ENET2 plně peer-to-peer design s podporou bezproblémového přepínání
Sledování kvality spojení: Hodnocení stavu sítě v reálném čase, prediktivní údržba
Ověření integrity dat: Kontrolní součet CRC32, zajišťující spolehlivost přenosu
Optimalizace komunikačního protokolu:
Priorita dat v reálném čase: Zajišťuje včasný přenos kritických dat
Dynamické přidělování šířky pásma: Optimalizuje efektivitu komunikace na základě zatížení systému
Synchronizace času: Podporuje protokol IEEE 1588 Precision Clock Protocol
Diagnostická funkčnost IS220PAICH1B představuje kvalitativní skok:
Prediktivní diagnostika:
Monitorování stárnutí součástí: Predikce životnosti kritických součástí
Analýza trendů výkonnosti: Dlouhodobé zaznamenávání trendů klíčových parametrů
Včasné varování před poruchou: Inteligentní varování založená na rozpoznání vzoru
Komplexní sledování stavu:
Thermal Management Monitoring: Monitorování teploty jádra v reálném čase, inteligentní řízení ventilátoru
Analýza kvality napájení: Zvlnění vstupního výkonu, monitorování šumu
Ověření signálové cesty: Kompletní diagnostika propojení od senzoru k procesoru
Modul využívá architekturu zpracování signálu nové generace:
Adaptivní filtrování:
Analýza spektra šumu: Automatická identifikace charakteristik interference
Parametry adaptivního filtru: Dynamické nastavení založené na okolním hluku
Vícestupňová filtrační architektura: Hardwarové filtrování + digitální filtrování
Zajištění integrity signálu:
Korekce základní linie v reálném čase: Automatická eliminace teplotního a časového posunu
Dynamic Range Optimization: Automatické nastavení rozsahu na základě charakteristiky signálu
Anti-Aliasing Protection: Zabraňuje zkreslení signálu během vzorkování
Úprava signálu front-end:
Vstupní front-end IS220PAICH1B využívá plně diferenciální architekturu s poměrem odmítnutí společného režimu vylepšeným na 90 dB (typické). Každý kanál je vybaven nezávislým přístrojovým zesilovačem, jehož vysoká vstupní impedance (>10 GΩ) zajišťuje minimální zatížení signálů snímače. Signály procházejí dvěma úrovněmi ochrany: filtrem elektromagnetického rušení a filtrem vysokofrekvenčního rušení, které účinně potlačují různé rušení v průmyslovém prostředí.
Vysoce přesný analogově-digitální převod:
Převodník jádra používá 24bitový Σ-Δ ADC, který poskytuje 256krát vyšší rozlišení ve srovnání s 16bitovým ADC PAICH1A. Tento ADC integruje automatický kalibrační motor, který periodicky provádí nulovou a úplnou kalibraci, čímž zlepšuje dlouhodobou stabilitu na ±5 ppm/°C. Rychlost převzorkování je programovatelná (64-1024x), čímž je dosaženo optimální rovnováhy mezi přesností a rychlostí.
Inteligentní zpracování dat:
Digitalizované signály jsou zpracovávány v reálném čase digitálním signálovým procesorem (DSP), včetně:
Nelineární korekce: Kompenzace charakteristik senzorů, jako jsou termočlánky, RTD
Dynamic Compensation: Kompenzace zpoždění přenosu signálu v reálném čase
Statistické zpracování: Poskytování statistických veličin, jako je průměr, RMS, špičkové hodnoty
Vysoce přesná digitálně-analogová konverze:
Výstupní kanály používají 16bitový napěťový výstupní DAC v kombinaci s přesným převodním obvodem V/I, dosahující výstupní linearity ±0,001 % FS. DAC obsahuje samokalibrační referenční zdroj s teplotním driftem < 1 ppm/°C a dlouhodobou stabilitou < 5 ppm/1000h.
Vícesmyčkové řízení zpětné vazby:
Výstupní systém využívá trojitý mechanismus zpětné vazby:
Stejnosměrná proudová zpětná vazba: Monitorování výstupního proudu v reálném čase přes rezistor s přesností snímání
Monitorování zátěžového napětí: Monitorování výstupního svorkového napětí pro výpočet impedance zátěže
Zpětná vazba kompenzace teploty: Kompenzace vlivu teploty napájecího zařízení v reálném čase
Inteligentní ochranné mechanismy:
Soft-Start Control: Postupný nárůst výkonu během zapínání, aby se zabránilo nárazu
Přetížení Power Management: Dynamické nastavení výstupní kapacity na základě tepelných podmínek
Fail-Safe Mode: Výstup pro přednastavení bezpečných hodnot při ztrátě komunikace
Inteligentní sdílení zátěže:
V režimu TMR si tři moduly vyměňují stavové informace v reálném čase prostřednictvím vyhrazené synchronizační sběrnice, čímž je dosaženo přesného sdílení proudu. Pomocí adaptivního algoritmu sdílení automaticky kompenzuje drobné rozdíly mezi moduly a zlepšuje přesnost sdílení na ±1 %.
Pokročilá správa chyb:
Logika ovládání relé 'Sebevražda' je inteligentnější:
Prediktivní posouzení poruchy: Předpovídání potenciálních poruch na základě analýzy trendů
Odstupňovaný mechanismus odezvy: Provádění různých opatření podle závažnosti poruchy
Bezproblémové přepínání: Systémová porucha < 0,5 % při odchodu vadného modulu
Efektivní energetická architektura:
Vícestupňová regulace: Kompletní izolace digitálních, analogových a rozhraní napájecích zdrojů
Dynamic Power Management: Automatické nastavení výstupního výkonu na základě podmínek zatížení
Monitorování kvality napájení: Monitorování zvlnění a hluku na všech napájecích kolejnicích v reálném čase
Pokročilé řízení teploty:
Distribuované snímání teploty: Monitorování kritických teplot součástí v reálném čase
Inteligentní řízení chlazení: Optimalizace drah odvodu tepla na základě teplotních gradientů
Ochrana proti snížení výkonu: Automatické snížení výstupního výkonu v prostředí s vysokou teplotou
Upgrade systému procesoru:
IS220PAICH1A: Používá procesor BPPB, taktovací frekvence 400 MHz, paměť 128 MB
IS220PAICH1B: Upgradováno na procesor BPPC, taktovací frekvence 800 MHz, paměť 512 MB
Zlepšení výkonu: 2x výpočetní výkon, 4x kapacita paměti
Vylepšení analogového front-endu:
Rozlišení ADC:
IS220PAICH1A: 16-bit, 65 536 úrovní kvantizace
IS220PAICH1B: 24bitový, 16 777 216 úrovní kvantizace
Zlepšení rozlišení: 256x
Přesnost vstupu:
IS220PAICH1A: ±0,1 % FS (-30 °C až +65 °C)
IS220PAICH1B: ±0,05 % FS (-40 °C až +70 °C)
Zlepšení přesnosti: 2x, s širším teplotním rozsahem
Vylepšení výstupního systému:
Architektura DAC:
IS220PAICH1A: 14bitový DAC s napěťovým výstupem
IS220PAICH1B: 16bitový DAC s proudovým výstupem
Výstupní úrovně: Zvýšeny z 16 384 na 65 536
Stabilita výstupu:
IS220PAICH1A: ±0,5 % FS (plný teplotní rozsah)
IS220PAICH1B: ±0,1 % FS (plný teplotní rozsah)
Zlepšení stability: 5x
Diagnostické schopnosti:
IS220PAICH1A:
Základní funkce autotestu
Pevné prahové alarmy
Záznam po závadě
IS220PAICH1B:
Prediktivní sledování zdraví
Adaptivní prahové hodnoty alarmu
Analýza výkonu v reálném čase
Výhoda vylepšení: Posun od reaktivní k proaktivní údržbě
Výkon komunikace:
Síťové zpracování:
IS220PAICH1A: 10/100 Mbps adaptivní Ethernet
IS220PAICH1B: 10/100/1000 Mbps Gigabit Ethernet
Zlepšení propustnosti: 10x
Podpora protokolu:
IS220PAICH1A: Základní zásobník protokolu TCP/IP
IS220PAICH1B: Vylepšené ethernetové protokoly v reálném čase
Zlepšení v reálném čase: 50% snížení komunikační latence
Přizpůsobivost prostředí:
Provozní teplota:
IS220PAICH1A: -30 °C až +65 °C
IS220PAICH1B: -40 °C až +70 °C
Použitelný rozsah: Rozšířený o 15°C
Odolnost proti hluku:
IS220PAICH1A: 60 dB CMRR @ 60 Hz
IS220PAICH1B: 90 dB CMRR @ 60 Hz
Zlepšení odolnosti proti hluku: 30 dB
Firmwarová architektura:
IS220PAICH1A: Firmware pro jednu úlohu, pevná funkčnost
IS220PAICH1B: Víceúlohový operační systém v reálném čase, podporuje funkční rozšíření
Flexibilita: Podporuje online aktualizace firmwaru, konfigurovatelné funkce
Kompatibilita konfiguračního nástroje:
Podpora ControlST:
IS220PAICH1A: V04.04 a novější verze
IS220PAICH1B: V04.04 a novější verze, podporuje pokročilejší funkce
Konfigurační parametry: PAICH1B přidává o 30 % více konfigurovatelných parametrů
Průměrná doba mezi poruchami:
IS220PAICH1A: MTBF = 150 000 hodin
IS220PAICH1B: MTBF = 250 000 hodin
Zlepšení spolehlivosti: 67 %
Vlastnosti údržby:
Výměna modulu:
IS220PAICH1A: Vyžaduje změnu konfigurace parametrů
IS220PAICH1B: Podporuje automatické obnovení parametrů
Kalibrační cyklus:
IS220PAICH1A: 12 měsíců
IS220PAICH1B: 24 měsíců (na základě funkce automatické kalibrace)
Rozložení skříně:
Požadavky na chlazení:
IS220PAICH1A: Vyžaduje chlazení nuceným vzduchem 1-2 m/s
IS220PAICH1B: Chlazení přirozenou konvekcí (0,5 m/s)
Úspora energie: 60% snížení spotřeby energie ventilátoru
Zjednodušení zapojení:
IS220PAICH1B podporuje delší přenosové vzdálenosti signálu:
Napěťové signály: Prodlouženo z 30 metrů na 50 metrů
Proudové signály: Prodlouženo ze 100 metrů na 200 metrů
| kategorie | Specifikace |
|---|---|
| Generál | |
| Typ modulu | Analogový vstup/výstup (AI/AO) |
| Kód produktu | IS220PAICH1B |
| Deska procesoru | BPPC |
| Podporovaná redundance | Simplex, TMR (Triple Modular Redundancy) |
| Analogový vstup (AI) | |
| Počet kanálů | 10 |
| Typy kanálů 1-8 | ±5 V DC, ±10 V DC, 4-20 mA |
| Typy kanálů 9-10 | 4-20 mA, ±1 mA |
| Rozlišení ADC | 24bitový Σ-Δ |
| Přesnost vstupu | ±0,05 % plného rozsahu (v celém rozsahu teplot) |
| Poměr odmítnutí společného režimu (CMRR) | 90 dB @ 60 Hz |
| Hardwarový filtr | Jednopólová pasivní dolní propust, 75,15 Hz cutoff |
| Softwarový filtr | Konfigurovatelné (0,75, 1,5, 3, 6, 12 Hz) |
| Burn Rezistor (pro proudové vstupy) | 250 Ω (na svorkovnici) |
| Analogový výstup (AO) | |
| Počet kanálů | 2 |
| Typ výstupu | 0-20 mA (proudová smyčka) |
| Rozlišení DAC | 16bitový |
| Přesnost výstupu | ±0,1 % plného rozsahu |
| Napětí shody | 18 V |
| Maximální zatížení | 800 Ω |
| Doba vyřízení | < 1 ms (0-90 % FS) |
| Sdělení | |
| Ethernetové porty | 2 x RJ-45 (ENET1, ENET2) |
| Rychlost | 10/100/1000 Mbps (Gigabit) |
| Podpora protokolů | Ethernet v reálném čase, IEEE 1588 |
| Diagnostika a monitorování | |
| Autotesty | Zapnutí (RAM, Flash, Ethernet, Hardware) |
| Sledování | Vnitřní zdroje napájení, teplota, výstup vs. stav příkazu, stav relé 'Sebevražda' |
| Prediktivní diagnostika | Stárnutí komponent, analýza trendů výkonu |
| Fyzikální & Environmentální | |
| Rozměry (V x Š x H) | 8,26 cm x 4,19 cm x 12,1 cm (3,25 palce x 1,65 palce x 4,78 palce) |
| Provozní teplota | -40 °C až +70 °C (-40 °F až +158 °F) |
| Technologie | Povrchová montáž |
| Napájení | 28 V DC |
| Typická spotřeba energie | 5,3 W |
| Spotřeba energie v nejhorším případě | 6,2 W |
| MTBF (střední doba mezi poruchami) | 250 000 hodin |
| Konfigurace a software | |
| Konfigurační nástroj | ToolboxST |
| Minimální verze ControlST | V04.04 (s vylepšenými funkcemi v pozdějších verzích) |

