VM
CE281 444-281-000-211
Skladem
T/T
Xiamen
| Dostupnost: | |
|---|---|
| Množství: | |
CE281 444-281-000-211 je prémiový piezoelektrický akcelerometr z renomované produktové řady vibrometrů® společnosti Meggitt, speciálně navržený pro průmyslové monitorování vibrací v potenciálně výbušných prostředích, kde je vyžadována nejvyšší úroveň zabezpečení připojení, utěsnění vůči okolnímu prostředí a jiskrová bezpečnost. Tato verze s certifikací Ex obsahuje integrálně připojenou elektroniku, která provádí převod nabití na proud na desce, čímž eliminuje potřebu externího zesilovače náboje a poskytuje proudově modulovaný výstup, který je ze své podstaty imunní vůči kapacitě kabelu a elektromagnetickému rušení. CE281 444-281-000-211 je vybaven robustním závitovým konektorem (EN2997Y10803MN) a je určen pro trvalou instalaci v nebezpečných oblastech, kde se mohou vyskytovat hořlavé plyny, páry nebo prach, a nabízí jak jiskrovou bezpečnost (Ex ia), tak nejiskřící ochranu podle většiny mezinárodních norem (Ex. Závitová spojka zajišťuje spojení odolné vůči vibracím, ekologicky utěsněné, které je lepší než bajonetové typy v aplikacích s vysokými rázy a vibracemi, což z něj činí preferovanou volbu pro náročnou ochranu strojů v ropných a plynárenských, petrochemických a pobřežních instalacích, kde je integrita spojení kritická.
Snímač kombinuje uprostřed namontovaný symetrický piezoelektrický prvek ve smykovém režimu s integrálně připojenou elektronikou umístěnou v hermeticky uzavřené celokovové konstrukci. Hlava senzoru, pružná ochranná trubka z nerezové oceli a pouzdro elektroniky jsou svařeny do jediné nepropustné sestavy, která poskytuje absolutní ochranu proti chladicím kapalinám, mazivům, vodě, páře, oleji, solné mlze, prachu, plísním a písku. Tato odolná konstrukce zajišťuje desítky let spolehlivého provozu v drsných a nebezpečných prostředích, včetně chemických závodů, ropných rafinérií, plynárenských terminálů a pobřežních plošin.
CE281 444-281-000-211 poskytuje nominální citlivost 10 μA/g, dynamický rozsah měření od 0,0001 g do 200 g špičkově a frekvenční odezvu 3 Hz až 7000 Hz s tolerancí < ± 5 %. Jeho vysoká rezonanční frekvence (typická 25 kHz) zajišťuje přesné zachycení vysokofrekvenčních vibračních složek, včetně záběru ozubených kol a frekvencí lopatek. Senzorová hlava pracuje nepřetržitě od –55 °C do 260 °C, zatímco elektronika je dimenzována na –40 °C až 125 °C, což umožňuje široké spektrum průmyslových procesů.
Závitový konektor (EN2997Y10803MN, nerezová ocel, typ MIL‑C‑83723) poskytuje bezpečné rozhraní závitové spojky, které se hodí ke standardním závitovým konektorům CG134. Tento typ konektoru nabízí vynikající odolnost proti uvolnění při silných vibracích a otřesech a ve srovnání s bajonetovými konektory poskytuje robustnější environmentální těsnění. Závitová verze je zvláště vhodná pro aplikace, kde nelze tolerovat náhodné odpojení, jako jsou vysokorychlostní turbíny, kompresory a pístové stroje v nebezpečných oblastech.
Tato verze Ex nese několik mezinárodních certifikací, včetně ATEX (II 1 G Ex ia IIC T6…T2 Ga a II 3 G Ex nA IIC T6…T2 Gc), IECEx, CCSAus (třída I, divize 1 a 2, skupiny A-D; třída I, zóna 0 a 2), KGS a TR CU, díky čemuž je vhodná pro globální nasazení v 1. 2 utajované oblasti a také lokality divize 1 a 2 v Severní Americe.
Tento úvod k produktu poskytuje komplexní popis CE281 444-281-000-211, včetně klíčových funkcí, aplikací, podrobných technických specifikací v tabulkové formě, instalačních pokynů, informací pro objednávání a dostupného příslušenství. Všechny informace jsou odvozeny z oficiálního datového listu Meggitt (CE281‑011, 2021) a odrážejí závazek společnosti k technické dokonalosti, bezpečnosti a zákaznické podpoře v extrémních prostředích.
Certifikace Ex pro prostředí s nebezpečím výbuchu – CE281 444-281-000-211 je schválena pro použití v prostředí s nebezpečím výbuchu s několika certifikacemi: ATEX (II 1 G Ex ia IIC T6…T2 Ga a II 3 G Ex nA IIC T6…T2 Gc), IECEx (Ex ia T2 IIC a T6… CCSAus (třída I, divize 1 a 2, skupiny A-D; třída I, zóna 0 a 2; AEx ia/nA IIC T6…T2 Ga/Gc), KGS (Ex ia IIC T6…T2) a TR CU (0Ex ia a 2Ex nA IIC T6…T2 Ga/Gc). To zajišťuje globální shodu a bezpečný provoz v nejnáročnějších aplikacích.
Integrálně připojená elektronika – Vestavěný převodník nabití na proud eliminuje externí kondicionéry signálu, čímž snižuje náklady a složitost systému. Proudově modulovaný 2vodičový výstup je ze své podstaty imunní vůči kapacitě kabelu a šumu, což umožňuje přenos signálu na dlouhé vzdálenosti bez degradace – kritická vlastnost ve velkých průmyslových závodech.
Hermeticky svařená celokovová konstrukce – Hlava snímače, pružná ochranná trubka z nerezové oceli a pouzdro elektroniky jsou svařeny do jediné nepropustné sestavy, která je nepropustná pro 100 % relativní vlhkost, vodu, páru, oleje, solnou mlhu, prach, houby a písek. To zajišťuje desítky let spolehlivého provozu v drsném a nebezpečném prostředí bez rizika vniknutí kontaminace.
Široký teplotní rozsah – Hlava senzoru pracuje nepřetržitě od –55 °C do 260 °C (krátkodobé přežití do 290 °C), zatímco elektronika funguje od –40 °C do 125 °C, díky čemuž je senzor vhodný pro vysokoteplotní monitorování strojů v nebezpečných oblastech, jako jsou plynové turbíny a kompresory.
Vysoká citlivost a široký dynamický rozsah – S citlivostí 10 μA/g ±5 % a rozsahem měření od 0,0001 g do 200 g špičkově zachycuje snímač jak nízkoúrovňové vibrace ložisek, tak události s vysokou amplitudou nevyváženosti. Přetížitelnost až 2000 g špičkově chrání před nárazovými přechody.
Vynikající frekvenční odezva – Plochá odezva <±5 % od 3 Hz do 7000 Hz v kombinaci s typickou rezonanční frekvencí 25 kHz umožňuje přesné měření dynamiky nízkorychlostních strojů a vysokofrekvenčních vad převodů a ložisek.
Integral Case Insulation – Senzorový prvek i elektronika jsou izolovány od svých krytů, což zabraňuje zemním smyčkám a zjednodušuje instalaci bez elektricky izolovaných montážních ploch.
Nízká příčná citlivost – Příčná citlivost je menší než 3 % při 15 Hz s 5 g, což zajišťuje, že senzor reaguje převážně na zamýšlenou osu měření, čímž se minimalizuje interference mezi osami.
Závitový konektor pro maximální bezpečnost – Závitový konektor EN2997Y10803MN (typ MIL‑C‑83723, nerezová ocel) poskytuje pozitivní, vibracím a ekologicky utěsněné rozhraní. Na rozdíl od bajonetových konektorů nemůže být závitová spojka náhodně rozpojena, takže je ideální pro aplikace s vysokými otřesy a vibracemi v nebezpečných oblastech. Konektor je kompatibilní se závitovými konektory CG134 a nabízí vynikající ochranu proti vlhkosti a vniknutí nečistot.
Tovární kalibrace – Dynamická kalibrace při 120 Hz a špičce 5 g zajišťuje přesnost od dodání; při normálním používání není nutná žádná následná kalibrace, což snižuje náklady na údržbu.
Globální schválení – označení CE, certifikace EAC, v souladu s RoHS a splňuje normy EN 61000-6-2, EN 61000-6-4 a EN 61010-1, což zajišťuje vhodnost pro celosvětové průmyslové aplikace v nebezpečných zónách.
CE281 444-281-000-211 je ideální pro monitorování vibrací v nebezpečných oblastech, kde je bezpečnost připojení kritická, včetně:
Ropný a plynárenský průmysl – Monitorování vysokorychlostních kompresorů, turbín, čerpadel a pístových strojů v rafineriích, závodech na zpracování plynu a na pobřežních plošinách, kde jsou přítomny hořlavé plyny a úroveň vibrací je vysoká. Závitový konektor zajišťuje, že snímač zůstane bezpečně připojen i přes trvalé mechanické namáhání.
Chemické a petrochemické závody – Dohled nad reaktory, mixéry, odstředivkami a ventilátory v klasifikovaných oblastech zóny 0, 1 a 2, kde závitový konektor odolává procesním vibracím a korozivní atmosféře.
Výroba energie – Měření vibrací na plynových a parních turbínách, generátorech a pomocných zařízeních v kogeneračních a tepelných elektrárnách s potenciálně výbušnou atmosférou, zejména na podstavcích turbín, kde jsou běžné vysoké amplitudy vibrací a integrita spojení je prvořadá.
Těžba a zpracování nerostů – Monitoring drtičů, mlýnů, dopravníků a větracích ventilátorů v zařízeních na zpracování uhlí a nerostů, kde hrozí výbuch prachu a časté mechanické otřesy. Závitový konektor zabraňuje uvolnění při silném nárazu.
Námořní a pobřežní – Pohonné systémy, palubní stroje a nákladní čerpadla na tankerech a plavidlech FPSO provozovaných v klasifikaci nebezpečných zón, kde závitový konektor odolává solnému postřiku a neustálým vibracím.
Kompresorové stanice – Pístové a odstředivé kompresory v přepravním potrubí zemního plynu, kde musí snímač zůstat bezpečně připojen i přes pulzaci a mechanickou rezonanci.
Testování a měření v nebezpečných oblastech – trvalé nebo dočasné instalace pro ověřování výkonu a prediktivní údržbu v zónách s klasifikací Ex, kde je prvořadá integrita připojení.
CE281 444-281-000-211 je Ex-certifikovaná varianta starší rodiny CE281 vybavená závitovým konektorem (EN2997Y10803MN). Tento konektor je kruhová spojka se závitem z nerezové oceli, která odpovídá normám MIL-C-83723 a poskytuje robustní, ekologicky utěsněné a vibracím odolné rozhraní. Konstrukce se závitem zajišťuje, že spojení nemůže být náhodně rozpojeno při silném mechanickém namáhání, což z něj činí preferovanou volbu pro aplikace s vysokými rázy a vibracemi v nebezpečných oblastech. Konektor se hodí k závitovým konektorům CG134 (MIL‑C‑83723, nerezová ocel), které jsou k dispozici pro instalace, které nejsou nebezpečné (kabel K209) i nebezpečné (kabel K210).
Vnitřní architektura snímače se skládá ze symetrického piezoelektrického prvku ve smykovém režimu, namontovaného na středu, vyrobeného z polykrystalického materiálu. Tato konstrukce nabízí vynikající stabilitu, nízkou příčnou citlivost a vysokou odolnost vůči základnímu napětí a teplotním přechodům. Integrálně připojená elektronika převádí náboj generovaný piezoelektrickým prvkem na proporcionální proudový signál. Proudově modulovaný výstup (2-vodičový systém) přenáší energii do senzoru i signál ze senzoru přes stejné dva vodiče, což zjednodušuje kabeláž a snižuje náklady na instalaci. Vzhledem k tomu, že výstupem je proudový signál, je do značné míry necitlivý na kapacitu kabelu a elektromagnetické rušení, což umožňuje vedení kabelu několik set metrů bez zeslabení nebo degradace signálu – kritická výhoda ve velkých průmyslových komplexech, kde mohou být senzory umístěny daleko od monitorovacích panelů.
Celý měřicí řetězec od snímacího prvku až po konektor je chráněn hermeticky uzavřenou mechanickou konstrukcí. Hlava snímače je přivařena k ohebné ochranné trubce z nerezové oceli (1.4541), která je zase přivařena k pouzdru elektroniky (1.4441). Tato souvislá svařovaná sestava zajišťuje, že do vnitřních součástí nemůže proniknout žádná vlhkost, olej nebo nečistoty. Ochranná trubka je navržena tak, aby vydržela opakované ohýbání a mechanické namáhání, díky čemuž je CE281 444-281-000-211 vhodný pro instalace, kde musí být kabel veden těsnými prostory nebo pohyblivými částmi v nebezpečných zónách.
Skříň elektroniky obsahuje všechny obvody pro úpravu signálu, včetně převodníku nabíjení na proud, regulátoru napětí a výstupního budiče. Pro instalace s nebezpečím výbuchu je elektronika navržena s vnitřními bezpečnostními bariérami, které omezují energii dostupnou pro senzor a zabraňují vznícení výbušné atmosféry. Pouzdro je dimenzováno pro provoz až do 125 °C, což je dostatečné pro většinu průmyslových aplikací, kde lze elektroniku namontovat vzdáleně od horké hlavy senzoru. Senzorová hlavice dimenzovaná na 260 °C může být umístěna přímo na horké povrchy strojů, zatímco elektronika může být umístěna v chladnějším prostoru díky flexibilní délce kabelu (uvedené v objednávce). Toto oddělení tepelných zón prodlužuje celkovou životnost a spolehlivost systému.
Závitový konektor poskytuje několik výhod oproti bajonetovým typům. Závitový spojovací mechanismus zajišťuje plynotěsné těsnění a odolává uvolnění při nepřetržitých vibracích a tepelných cyklech. Konstrukce z nerezové oceli nabízí vynikající odolnost proti korozi v mořském a chemickém prostředí. Konektor je opatřen klíčem, aby se zabránilo nesprávnému spojení, a spojovací matici lze utáhnout na specifikovanou hodnotu pro konzistentní utěsnění a kontaktní tlak. Díky tomu je CE281 444-281-000-211 optimální volbou pro ochranu kritických strojů, kde není možné selhání připojení.
CE281 444-281-000-211 má duální certifikaci pro Ex ia a Ex nA, což znamená, že může být použit v zóně 0 (nepřetržitá výbušná atmosféra) s vnitřními bezpečnostními bariérami, stejně jako v zóně 2 (příležitostná výbušná atmosféra) s nejiskřící ochranou. Teplotní klasifikace T6…T2 pokrývá široký rozsah teplot vznícení, přičemž aktuální kód T závisí na teplotě okolí a konkrétních parametrech modelu. Přesný kód T a speciální podmínky pro bezpečné použití naleznete v jednotlivých certifikátech Ex (KEMA 04 ATEX 1055, IECEx DEK 15.0029 atd.), které jsou k dispozici u společnosti Meggitt. Všimněte si, že kolíky 2 a 3 závitového konektoru musí být spolu spojeny externě (jak je znázorněno ve schématu zapojení) – to se obvykle provádí v protilehlém konektoru nebo propojovací krabici.
Tato starší sériová verze (končící na 211) je předchůdcem pozdější varianty 213 se identickým mechanickým a elektrickým výkonem, ale staršími objednacími kódy. CE281 444-281-000-211 je přímou náhradou se závitem Ex za dřívější 212? 011/111/211 jsou ve skutečnosti dědictví; 013/113/213 jsou aktualizovány. CE281 444-281-000-211 zůstává plně zaměnitelný s novějšími verzemi a je stále podporován pro stávající systémy.
Správná instalace je nezbytná pro dosažení specifikovaného výkonu a zachování certifikace Ex CE281 444-281-000-211. Následující pokyny jsou založeny na doporučených postupech společnosti Meggitt a na požadavcích příslušných certifikátů Ex:
Montáž hlavy snímače – Hlava snímače je zajištěna pomocí tří imbusových šroubů M4×16 a tří pružných podložek M4. Doporučený utahovací moment je 4,5 Nm (3,3 lb-ft). Montážní povrch by měl být rovný, čistý a bez otřepů nebo barvy, aby byl zajištěn plný kontakt a konzistentní předpětí. Pro optimální vysokofrekvenční odezvu se doporučuje povrchová úprava 1,6 µm (63 µin) nebo lepší.
Montáž skříně elektroniky – Skříň elektroniky se montuje pomocí čtyř šestihranných šroubů M6×35 s pružnými podložkami M6, utahovací moment 15 Nm (11,1 lb-ft). Skříň může být připevněna ke konzole, panelu nebo konstrukci stroje. Ujistěte se, že montážní povrch je tuhý, aby se zabránilo relativnímu pohybu mezi pouzdrem a hlavou snímače, který by mohl způsobit namáhání kabelu.
Vedení kabelů – Ohebná ochranná trubka by měla být vedena s poloměrem ohybu, který zabrání zauzlování nebo přimáčknutí. I když konkrétní minimální poloměr ohybu není uveden v datovém listu, obecnou praxí pro podobné hadice z nerezové oceli je zachovat poloměr alespoň 50 mm (2 palce). Zajistěte kabel v pravidelných intervalech pomocí P-spon nebo stahovacích pásků, ale vyhněte se přílišnému utažení, které by mohlo hadici zdeformovat. Nevystavujte kabel opakovanému ohýbání na stejném místě, protože by to mohlo způsobit únavu.
Elektrické připojení – Závitový konektor – Závitový konektor (EN2997Y10803MN) se shoduje se závitovým konektorem CG134 (MIL‑C‑83723). U Ex instalací se ujistěte, že protikus konektoru a kabelu jsou certifikovány pro prostředí s nebezpečím výbuchu (např. CG134 pro použití s kabelem K210). Utáhněte matici spojky doporučeným momentem (viz datový list konektoru), abyste dosáhli správného utěsnění a kontaktu. Všimněte si, že kolíky 2 a 3 musí být spojeny externě (jak je znázorněno ve schématu zapojení) – to se obvykle provádí v protilehlém konektoru nebo propojovací krabici. Pro instalace Ex ia musí být snímač připojen přes schválenou galvanickou separační jednotku (např. GSI127) nebo jiskrově bezpečnou bariéru, která omezuje napětí a proud na úrovně uvedené v certifikátu Ex. Napájecí napětí musí být v rozmezí 15 až 28 V DC a předpětí mezi 5 a 8 mA. Kapacita a indukčnost kabelu musí být v přípustných mezích, aby se zabránilo vznícení jiskry.
Elektrické připojení – Ex nA Nejiskřící – Platí stejné základní elektrické parametry, ale požadavky na bariéru jsou méně přísné. Veškerá elektroinstalace však musí být provedena v souladu s podmínkami certifikátu Ex nA, včetně použití vhodných kabelových průchodek a krytů, aby se zabránilo jiskření při běžném provozu. Externí připojení pinů 2 a 3 je stále nutné.
Uzemnění a stínění – Integrovaná izolace pouzdra znamená, že hlava snímače ani pouzdro elektroniky nejsou elektricky spojeny se signální zemí. Tím se zabrání vzniku zemních smyček. U instalací s nebezpečím výbuchu však musí být stínění a uzemnění provedeno v souladu s požadavky certifikátu Ex, typicky zahrnující připojení k ochrannému uzemnění na ovládacím panelu. Postupujte podle pokynů v instalační příručce pro snímače vibrací CExxx a PVxxx a ve specifické dokumentaci Ex.
Tepelná hlediska – Zajistěte, aby se hlavice snímače používala v určeném teplotním rozsahu. Pokud je hlavice snímače namontována na povrchu s teplotou vyšší než 260 °C, použijte pro snížení přenosu tepla tepelně izolační sadu (MA133) nebo montážní adaptér (TA102, TA104). Skříň elektroniky musí být udržována pod 125 °C; pokud jsou okolní teploty vyšší, zajistěte nucené chlazení nebo přemístěte kryt do chladnější zóny.
Opatření v nebezpečném prostředí – Instalaci musí provést kompetentní personál vyškolený v Ex praxi. Veškerá kabeláž, kabelové průchodky a spojovací krabice musí odpovídat místním předpisům a příslušným normám Ex. Senzor a jeho přidružené kabely musí být chráněny před mechanickým poškozením a chemickým napadením. Pravidelná kontrola a údržba v souladu s bezpečnostními postupy elektrárny jsou povinné.
Uvedení do provozu – Před zapnutím napájení zkontrolujte, zda jsou všechna připojení správná, konektor je správně utažen a že jsou správně nainstalovány Ex bariéry nebo separační jednotky. Proveďte funkční test pomocí známého zdroje vibrací, abyste potvrdili citlivost a výstupní proud. Zaznamenejte zkreslení proudu a úrovně signálu pro budoucí použití.
Po instalaci by měl být CE281 444-281-000-211 ověřen pomocí známého zdroje vibrací nebo přenosného kalibrátoru. Výstupní proud by měl být úměrný použitému zrychlení; kontrolu citlivosti lze provést aplikací známé úrovně g a měřením aktuální změny. Předpětí by mělo být v rozmezí 5 až 8 mA, pokud nejsou přítomny žádné vibrace. Dále ověřte, že je závitový konektor plně zapojený a utažený a že je neporušená kontinuita stínění. Pro dlouhodobé monitorování se doporučují pravidelné kontroly systému (např. při běžné údržbě), aby se zajistilo správné fungování senzoru a elektroniky. V instalacích s nebezpečím výbuchu se ujistěte, že bariéra nebo izolační jednotka funguje v rámci svých specifikovaných parametrů.
CE281 444-281-000-211 se objednává s následujícím označením:
TYP |
POPIS |
OBJEDNÁVKOVÉ ČÍSLO (PNR) |
|---|---|---|
CE281 |
Standardní verze s bajonetovým konektorem (non-Ex) – starší řada |
444-281-000-011 |
CE281 |
Verze Ex s bajonetovým konektorem (certifikace Ex ia a Ex nA) – starší řada |
444-281-000-111 |
CE281 |
Verze Ex se závitovým konektorem (certifikace Ex ia a Ex nA) – starší řada |
444-281-000-211 |
Při objednávání CE281 444-281-000-211 uveďte požadovanou délku kabelu (pokud je továrně sestaven se specifickou délkou; pro vlastní délky se obraťte na společnost Meggitt). Uveďte také případné zvláštní požadavky na certifikát Ex (např. kód T, konkrétní skupina plynů). Dokumentace s certifikátem Ex (ATEX, IECEx atd.) je dodávána s výrobkem na vyžádání. U verzí se závitovým konektorem se ujistěte, že protikus konektoru (závit CG134) je objednán samostatně, pokud není součástí sestavy kabelu.
K doplnění CE281 444-281-000-211 je k dispozici řada příslušenství, které usnadňuje instalaci, prodloužení kabelu a integraci systému v nebezpečných oblastech. Zvláštní pozornost je třeba věnovat konektorům a kabelům certifikovaným pro Ex použití se závitovým rozhraním:
POLOŽKA |
TYP |
POPIS |
ČÍSLO DÍLU / REFERENCE |
|---|---|---|---|
Montážní adaptéry |
MA133 |
Tepelně izolační sada – snižuje přenos tepla z horkých povrchů do hlavice snímače |
Viz výkres 809-133-000V011 |
TA102 |
Montážní adaptér – alternativní mechanické rozhraní |
Viz výkres 444-310-401D101 |
|
TA104 |
Montážní adaptér – nerezová šestihranná základna se svorníkem M8 |
Viz výkres 144-136-301D101 |
|
Kabelové sestavy |
EC175 |
Kabelová sestava s bajonetovým nebo závitovým konektorem a volnými přívody – různé délky; pro verzi se závitem vyberte vhodnou variantu (viz výkresy 922-175-000V103 / V153) |
Viz výkresy |
EE139 |
Sestava kabelu s bajonetovým konektorem a volnými přívody (pro bajonetové verze) |
Viz výkres 924-139-000V002 |
|
EE143 |
Kabelová sestava se závitovým konektorem a volnými přívody – vhodná pro instalace se závitem Ex |
Viz výkres 924-143-000V002 |
|
Konektory (závitové) |
CG134 |
3kolíkový závitový konektor (MIL-C-83723, nerezová ocel) – pro použití s kabelem K209 (neEx, viz výkres 812-134-000D031) nebo kabelem K210 (Ex, viz výkres 812-134-000D041) |
Viz samostatný datový list |
Konektory (bajonetové) |
CG134 |
3pinový bajonetový konektor (MS3112E08‑3S, hliník) – pro použití s kabelem K209 nebo K210 (viz výkres 812-134-000D051) |
Viz samostatný datový list |
Spojovací krabice |
JB105 |
Spojovací krabice pro zapojení snímačů a distribuci signálu – vhodná pro Ex aplikace |
Viz samostatný datový list |
JB116 |
Spojovací krabice se zvýšenou ochranou |
Viz samostatný datový list |
|
Přenosové kabely |
série K2xx |
Různé kabely – pro Ex použití vyberte certifikovaný kabel K210 |
Viz samostatné datové listy |
Galvanické separační jednotky |
GSI127 |
Galvanický izolátor – zajišťuje elektrickou izolaci mezi senzorem a monitorovacím systémem; potřebné pro instalace Ex ia a pro přerušení zemních smyček |
Viz samostatný datový list |
Poznámka: Při objednávání kabelových sestav nebo konektorů pro CE281 444-281-000-211 se ujistěte, že jsou certifikovány pro použití v prostředí s nebezpečím výbuchu a zda jsou kompatibilní se závitovým konektorem (EN2997Y10803MN). Protikus konektoru je typu se závitem CG134 (MIL‑C‑83723, nerezová ocel) s příslušnou certifikací Ex (např. pro použití s kabelem K210). Konkrétní bezpečnostní parametry (maximální napětí, proud, kapacita, indukčnost) celé smyčky si vždy vyhledejte v certifikátech Ex.
Na konci své životnosti by měl být CE281 444-281-000-211 zlikvidován v souladu s místními předpisy na ochranu životního prostředí. Senzor obsahuje slitinu INCONEL, nerezovou ocel a elektronické součástky. V Evropské unii platí směrnice o odpadních elektrických a elektronických zařízeních (WEEE) – oddělený sběr a recyklace jsou povinné. Společnost Meggitt podporuje ekologicky odpovědnou likvidaci a může vám poradit ohledně správných recyklačních kanálů.
Následující tabulka poskytuje komplexní technické specifikace pro CE281 444-281-000-211. Všechny hodnoty jsou nominální při 23 °C ±5 °C (73 °F ±9 °F), pokud není uvedeno jinak.
SPECIFIKACE KATEGORIE |
PARAMETR |
HODNOTA / POPIS |
|---|---|---|
GENERÁL |
Požadavky na vstupní napájecí zdroj |
15 až 28 VDC, předpětí (pohotovostní) proud 5 až 8 mA |
Přenos signálu |
Proudově modulovaný výstup (2vodičový systém) |
|
Zpracování signálu |
Integrovaná elektronika (převod nabití na proud) |
|
Externí zpracování signálu |
Galvanická separační jednotka (např. GSI127) a/nebo elektronika monitorovacího systému nutná pro Ex instalace |
|
VÝKON |
Citlivost (při 120 Hz, 5 g vrchol) |
10 μA/g ±5 % |
Dynamický rozsah měření (hlava snímače) |
0,0001 až 200 g vrchol |
|
Kapacita přetížení (hroty, hlava senzoru) |
Špička až 2000 g |
|
Linearita (přes dynamický rozsah) |
±1 % |
|
Příčná citlivost (při 15 Hz, 5 g) |
<3 % |
|
Rezonanční frekvence (namontovaná) |
Typicky 25 kHz |
|
Frekvenční odezva (3 až 7000 Hz) |
<±5 % |
|
ENVIRONMENTÁLNÍ |
Průběžná teplota hlavy snímače |
–55 až 260 °C (–67 až 500 °F) |
Krátkodobé přežití hlavy senzoru |
–70 až 290 °C (–94 až 554 °F) po dobu max. 15 minut. |
|
Průběžná teplota připojené elektroniky |
–40 až 125 °C (–40 až 257 °F) |
|
Krátkodobé přežití připojené elektroniky |
–55 až 150 °C (–67 až 302 °F) po dobu max. 15 minut. |
|
Chyba citlivosti na teplotu (hlava snímače, –20 až 260 °C) |
±5 % vzhledem k 23 °C |
|
Chyba citlivosti na teplotu (hlava snímače, –55 až 260 °C) |
–14 % až +5 % vzhledem k 23 °C |
|
Zrychlení šoku (hlava snímače, půlsinus 1 ms) |
2000 g vrchol |
|
Zrychlení rázu (elektronika, půlsinus 1 ms) |
500 g vrchol |
|
Odolnost proti korozi / vlhkosti |
Senzor: INCONEL slitina 600, hermeticky svařovaný; Ochranná trubka: Nerezová ocel 1.4541; Pouzdro elektroniky: Nerezová ocel 1.4441 – vše hermeticky svařené, nepropustné, nepropustné pro 100 % RH, vodu, páru, olej, mořskou sůl, prach, houby, písek |
|
Základní deformační citlivost |
Typicky 0,0025 g/ue |
|
ELEKTRICKÝ |
Typ konektoru |
Závit – EN2997Y10803MN (nerezová ocel, typ MIL‑C‑83723) se spojuje se závitovým konektorem CG134 (MIL‑C‑83723, nerezová ocel) |
Rozsah napájecího napětí |
15 až 28 V DC |
|
Zkreslení proudu |
5 až 8 mA |
|
Typ výstupu |
Proudově modulované, 2vodičové |
|
MECHANICKÁ |
Hmotnost hlavy snímače |
Přibl. 70 g (2,5 oz) |
Hmotnost ochranné trubky |
Přibl. 135 g/m (1,5 oz/ft) |
|
Hmotnost pouzdra připojené elektroniky |
Přibl. 200 g (7,1 oz) |
|
Montáž hlavy snímače |
Tři imbusové šrouby M4×16 s pružnými podložkami M4; točivý moment 4,5 Nm (3,3 lb-ft) |
|
Montáž krytu elektroniky |
Čtyři imbusové šrouby M6×35 s pružnými podložkami M6; točivý moment 15 Nm (11,1 lb-ft) |
|
Požadavek na montážní izolaci |
Integrální izolace pouzdra – není nutná elektrická izolace montážní plochy |
|
CERTIFIKACE PRO NEBEZPEČNÉ PROSTORY – Ex ia (jiskrová bezpečnost) |
Evropa (ATEX) |
Certifikát ES přezkoušení typu KEMA 04 ATEX 1055; II1G (zóny 0, 1, 2); Ex ia IIC T6…T2 Ga |
mezinárodní (IECEx) |
IECEx certifikát shody IECEx DEK 15.0029; Ex ia IIC T6…T2 Ga |
|
Severní Amerika (CCSAus) |
Certifikát shody CCSAus 1514310; I. třída, divize 1, skupiny A, B, C, D; Ex ia IIC T6…T2 Ga; třída I, zóna 0; AEx ia IIC T6…T2 Ga |
|
Korea (KGS) |
Prohlášení o shodě KGS 17‑GA4BO‑0322X; Ex ia IIC T6…T2 |
|
Ruská federace (TR CU) |
Certifikát TC RU C‑CH.MU06.B.00134; 0Ex ia IIC T6…T2 Ga |
|
CERTIFIKACE PRO NEBEZPEČNÉ PROSTORY – Ex nA (nejiskřící) |
Evropa (ATEX) |
Dobrovolný certifikát přezkoušení typu LCIE 09 ATEX 1047 X; II3G (zóna 2); Př. nA IIC T6…T2 Gc |
mezinárodní (IECEx) |
IECEx certifikát shody IECEx LCI 10.0021X; Př. nA IIC T6…T2 Gc |
|
Severní Amerika (CCSAus) |
Certifikát shody CCSAus 1514310; třída I, divize 2, skupiny A, B, C, D; Př nA IIC T6…T2 Gc; třída I, zóna 2; AEx nA IIC T6…T2 Gc |
|
Ruská federace (TR CU) |
Certifikát TC RU C‑CH.MU06.B.00134; 2Ex nA IIC T6…T2 Gc |
|
OSTATNÍ CERTIFIKACE |
Elektromagnetická kompatibilita |
EN 61000-6-2:2005, EN 61000-6-4:2007 + A1:2011, TR CU 020/2011 |
Elektrická bezpečnost |
EN 61010‑1:2010 |
|
Environmentální |
V souladu s RoHS (2011/65/EU) |
|
Označení CE |
EU prohlášení o shodě |
|
Označení EAC |
Soulad s Euroasijskou celní unií |
|
Ruské schválení vzoru |
Certifikát CH.C.28.004.AN° 59463, ze dne 21.08.2015 |
|
KALIBRACE |
Tovární kalibrace |
Dynamická kalibrace při 120 Hz a 5 g vrcholu (23 °C); není nutná následná kalibrace |
