nyban1
Nacházíte se zde: Domov » Systémy » Distribuovaný řídicí systém » ABB Advant 800xA » Vstupní modul ABB AI830A 3BSE040662R1 RTD
Zanechte nám zprávu

načítání

ABB AI830A 3BSE040662R1 vstupní modul RTD

  • ABB

  • AI830A 3BSE040662R1

  • 560 dolarů

  • Skladem

  • T/T

  • Xiamen

Dostupnost:
Množství:
tlačítko sdílení na facebooku
tlačítko sdílení na Twitteru
tlačítko sdílení linky
tlačítko sdílení wechat
tlačítko sdílení linkedin
tlačítko sdílení na pinterestu
tlačítko sdílení whatsapp
tlačítko sdílení kakaa
tlačítko sdílení snapchat
tlačítko sdílení telegramu
sdílet toto tlačítko sdílení

AI830A je vysoce výkonný analogový vstupní modul odporového snímače teploty (RTD). Jeho hlavní funkcí je přesně převádět odporové signály z polních RTD snímačů na digitální hodnoty teploty, které lze přímo číst řídicím systémem. Jeho design plně zohledňuje složitost a přísné požadavky průmyslových prostředí a nabízí stabilní, izolované a snadno integrované řešení.


Tabulka přehledu produktu

položky Popis
Model produktu AI830A (Poznámka: AI830 je základní model stejné řady; AI830A podporuje širší škálu standardů senzorů)
Typ produktu Analogový vstupní modul
Produktová řada Kompaktní produktová sada ABB S800
Číslo artiklu 385E040662R1
Základní funkce Získává 8 kanálů 3vodičových RTD signálů, provádí linearizaci a převádí na hodnoty teploty.
Podporované senzory Pt100, Cu10, Ni100, Ni120, obecný odpor (0-400 Ω)
Typ připojení 3vodičové připojení, účinně kompenzující chyby odporu vedení.
Zpracování signálu Linearizace prováděná interně; výstup přímo ve stupních Celsia (°C) nebo Fahrenheita (°F).
Konfigurace kanálu Každý kanál lze individuálně konfigurovat pro typ senzoru a parametry.
Mechanické specifikace Šířka: 45 mm, Výška: 119 mm, Hloubka: 102 mm (111 mm vč. konektoru), Hmotnost: 0,22 kg

2. Klíčové technické vlastnosti a výhody

2.1 Vysoká přesnost a vysoké rozlišení měření

  • 14bitové rozlišení: Poskytuje extrémně vysoké rozlišení signálu, schopné detekovat nepatrné změny teploty, aby byla zajištěna granularita měření. Například u snímačů Pt100 může rozlišení dosáhnout 0,025 °C (50 Hz) v rozsahu -80 °C až 80 °C.

  • Vynikající přesnost: Modul obsahuje vysoce přesné referenční obvody a pokročilé algoritmy, což vede k velmi nízké maximální chybě měření. Vezmeme-li jako příklad běžně používaný Pt100 (norma IEC 751), maximální chyba je pouze 0,15 °C (50 Hz) v širokém rozsahu -200 °C až 250 °C.

  • Automatická linearizace: Firmware modulu obsahuje několik standardních RTD křivek (např. IEC 751, DIN 43760, MIL-T-24388C atd.), které automaticky převádějí hodnoty odporu na lineární hodnoty teploty, čímž snižují zátěž hostitelského systému.

2.2 Pokročilá odolnost proti hluku a schopnost filtrování

  • Výkonný poměr odmítnutí společného režimu (CMRR) a poměr odmítnutí normálního režimu (NMRR): CMRR >120 dB (při zátěži 100Ω), NMRR >60 dB. To znamená, že modul výrazně potlačuje rušení v běžném a normálním režimu ze zdrojů, jako jsou elektrické vedení a motory, a zajišťuje integritu signálu v hlučném průmyslovém prostředí.

  • Programovatelný síťový frekvenční filtr: Uživatelé mohou nastavit zářezovou frekvenci filtru na 50 Hz nebo 60 Hz pomocí parametru MainsFreq , čímž účinně eliminuje rušení od síťové frekvence a jejích harmonických. To je klíčová funkce pro zajištění stability měření.

2.3 Komplexní diagnostické a monitorovací funkce

  • Monitorování kanálu v reálném čase: Každý vstupní kanál nepřetržitě monitoruje přerušený obvod, zkrat (kromě Cu10) a poruchu mezi senzorem a zemí. Problémy jsou hlášeny okamžitě, což usnadňuje rychlé řešení problémů a zlepšuje dostupnost systému.

  • Kontrola vnitřního stavu: Modul nepřetržitě monitoruje vnitřní referenční napětí a stav napájení, aby zajistil optimální provoz.

  • Intuitivní indikátory na předním panelu: Jsou vybaveny třemi indikátory LED:

    • RUN (Zelená): Trvalé svícení znamená normální provoz modulu.

    • VAROVÁNÍ (žlutá): Blikající/stále svítící signalizuje stav vyžadující pozornost, jako je například varování kanálu.

    • FAULT (Červená): Bliká/nepřerušovaně indikuje poruchu modulu vyžadující okamžitou akci.

  • Hlášení o stavu: Podrobné diagnostické informace, včetně chyby modulu, varování modulu a specifického chybového stavu kanálu (pro všech 8 kanálů), jsou přenášeny do kontroléru přes ModuleBus, což umožňuje prediktivní údržbu.

2.4 Flexibilní konfigurace a silná kompatibilita

  • Nezávislá konfigurace kanálů: Všech 8 kanálů lze konfigurovat individuálně pro různé typy RTD (např. Pt100, Ni120) nebo odporový vstupní režim, což splňuje potřebu monitorovat více bodů různých médií na jednom zařízení.

  • Široká podpora standardů senzorů: Model AI830A navíc podporuje různé průmyslové standardy, jako je americký průmyslový standard (TCR=0,00391), americký laboratorní standard (IPTS-68), JIS C 1604-1997 (ITS-90), což zvyšuje jeho použitelnost v různých regionech po celém světě.

  • Kompatibilita s různými MTU: Bezproblémová integrace s více mechanickými ukončovacími jednotkami (MTU) pro splnění různých potřeb kabeláže:

    • TU810/TU814 (Compact MTU): Šetří místo, vhodné pro instalace se standardní hustotou.

    • TU812 (Kompaktní MTU s 25kolíkovým konektorem D-Sub): Vhodné pro předem zapojené aplikace nebo scénáře vyžadující rychlé připojení/odpojení.

    • TU830/TU833 (Extended MTU): Poskytuje jištění napájení a přehlednější uspořádání kabeláže, vhodné pro složité systémy s vysokými požadavky na spolehlivost.

2.5 Robustní konstrukce a izolovaná bezpečnost

  • Skupinová izolace: Vstupní kanály jsou izolovány od země ve skupinách, což účinně zabraňuje rušení zemní smyčky a potenciálním rozdílům v poškození měřicího systému, čímž se zvyšuje elektrická bezpečnost a stabilita.

  • Vysoká izolace: Jmenovité izolační napětí 50 V, dielektrické zkušební napětí 500 V AC, splňující přísné průmyslové bezpečnostní normy.

  • Není vyžadován žádný externí zdroj napájení: Veškeré provozní napájení je dodáváno výhradně přes ModuleBus (+5V, +24V), což zjednodušuje kabeláž systému a zabraňuje šumu a poruchovým bodům způsobeným přídavnými zdroji napájení.

3. Systémová integrace a připojení

Modul AI830A musí být nainstalován na mechanickou zakončovací jednotku (MTU) kompatibilní s rámcem S800, který poskytuje fyzické připojení k polním senzorům a akčním členům.

  1. Integrace s MTU: Uživatelé si vyberou vhodnou MTU (TU810, TU812, TU814, TU830, TU833) na základě preferencí zapojení a požadavků v terénu. Modul je namontován na MTU pomocí konektoru propojovací desky a kabeláž v terénu se provádí prostřednictvím svorek nebo konektorů na MTU.

  2. Princip 3-vodičového připojení: Modul využívá 3-vodičovou metodu měření. Pomocí dvou snímacích vodičů (+Input, -Input) a jednoho kompenzačního vodiče (Return/ZP) přesně kompenzuje chyby způsobené připojením odporu kabelu, což je zásadní pro dosažení vysoce přesného měření teploty na velké vzdálenosti.

  3. Stínění a uzemnění: Pro optimální výkon EMC je nutné použít stíněné polní kabely. Stínění kabelu by mělo být řádně uzemněno na konci MTU (obvykle na svorce EM nebo na plášti konektoru), aby bylo zajištěno účinné stínění proti šumu.

  4. Napájení a komunikace: Veškeré provozní napájení a datová komunikace s kontrolérem jsou řešeny přes rozhraní ModuleBus na zadní straně, což eliminuje potřebu samostatné napájecí kabely k modulu a zjednodušuje architekturu systému.

4. Oblasti použití

Díky své vysoké spolehlivosti, přesnosti a výkonným funkcím je vstupní modul AI830A RTD vhodný pro četné průmyslové aplikace vyžadující přísné monitorování teploty:

  • Energie a energie: Monitorování teploty kritických zařízení v elektrárnách, jako jsou kotle, turbíny, transformátory a přípojnice.

  • Ropa, plyn a chemikálie: Řízení procesní teploty a bezpečnostní blokování pro reaktory, destilační kolony, potrubí a skladovací nádrže.

  • Farmaceutický průmysl: Procesy s přísnými požadavky na teplotu GMP, jako jsou bioreaktory, sterilizátory a systémy čištěné vody.

  • Food & Beverage: Záznam a řízení teploty pro procesy jako pasterizace, fermentace, vaření a chlazení.

  • HVAC (vytápění, ventilace, klimatizace): Efektivní ovládání systémů chlazené/teplé vody a vzduchotechnických jednotek ve velkých komerčních budovách nebo datových centrech.

  • Výroba: Řízení teploty pro extrudéry plastů, vstřikovací lisy, pece na tepelné zpracování a svářecí zařízení.


kategorie parametrů Podrobnosti specifikace
Kanály a vstup Počet kanálů 8 nezávislých kanálů

Typ vstupního signálu 3vodičový RTD: Pt100, Cu10, Ni100, Ni120; Odpor 0-400Ω

Max. Odolnost kabelu (AI830A) ≤ 500 Ω
Měření výkonu Rezoluce 14bitový (podrobnosti viz tabulka rozsahu signálu)

Chyba měření Odpovídá normě IEC 51-1, konkrétní hodnoty závisí na typu snímače a rozsahu (viz tabulka Rozsah signálu).
Dodatečná chyba způsobená odporem elektrody:
R_err = R × (0,005 + ΔR / 100)
T_err°C = R_err / (R0 × TCR)
T_err°F = T_err°C × 1,8
Kde: R je odpor jednoho drátu, ΔR je procentuální rozdíl mezi odpory vedení.

Posun teploty Viz tabulka rozsahu signálu níže

Aktualizovat čas cyklu 150 ms + n × 95 ms (n = počet aktivních kanálů)
Imunita proti hluku Poměr odmítnutí společného režimu (CMRR) >120 dB @ 50/60 Hz (100Ω zátěž)

Poměr odmítnutí normálního režimu (NMRR) >60 dB @ 50/60 Hz
Elektrické charakteristiky Spotřeba energie ModuleBus +5V: 70 mA; +24V: 50 mA

Externí spotřeba energie 0 mA

Ztráta výkonu 1,6 W

Typ izolace Skupina izolovaná (od země)

Jmenovité izolační napětí 50 V

Dielektrické zkušební napětí 500 V AC
Diagnostika a indikace LED indikátory FAULT (červená), RUN (zelená), VAROVÁNÍ (žlutá)

Funkce dohledu Přerušený obvod, zkrat (ne pro Cu10), senzor-země, interní referenční kanál, interní napájení

Indikace stavu Chyba modulu, Varování modulu, 8 nezávislých chybových stavů kanálu
Životní prostředí a certifikace Provozní teplota 0 až +55 °C (doporučeno ≤40 °C při vertikální montáži v kompaktní MTU)

Skladovací teplota -40 až +70 °C

Relativní vlhkost 5 % až 95 %, nekondenzující

Třída ochrany IP20 (IEC 60529)

Ochrana proti korozi ISA-71.04-2013: Úroveň závažnosti G3

Bezpečnostní certifikace CE, cULus (CL Div 2 / Zone 2), ATEX Zone 2, Marine: ABS/BV/DNV/LR

Normy EMC EN 61000-6-2, EN 61000-6-4

Bezpečnostní normy EN/UL 61010-1, EN/UL 61010-2-201

RoHS/WEEE V souladu se směrnicemi EU 2011/65/EU a 2012/19/EU
Mechanické a připojení Kompatibilní MTU TU810, TU812, TU814, TU830, TU833

Klíčovací kód AF

Rozměry (Š×V×H) 45 mm × 119 mm × 102 mm (bez konektoru)

Hmotnost 0,22 kg


AI830A Vybrané typické rozsahy signálu a tabulka přesnosti

Rozsah teplot Typ snímače Max. Chyba (50Hz) Rozlišení (50Hz) Max. Temp. Unášení
-200 °C ~ +250 °C Pt100 (IEC 751) 0,15 °C 0,026 °C 0,0028 °C/°C
-200 °C ~ +850 °C Pt100 (IEC 751) 0,31 °C 0,056 °C 0,007 °C/°C
-60 °C ~ +180 °C Ni100 (DIN 43760) 0,10 °C 0,031 °C 0,0021 °C/°C
-100 °C ~ +260 °C Cu10 1,0 °C 0,26 °C 0,024 °C/°C
0 Ω ~ 400 Ω Obecný odpor 0,083 Ω 0,020 Ω 0,0020 Ω/°C
-200 °C ~ +880 °C Pt100 (US Industrial Std.) *Pouze AI830A 0,29 °C 0,056 °C 0,007 °C/°C


AI830AAI830A (2)AI830A (3)

Předchozí: 
Další: 

Rychlé odkazy

PRODUKTY

OEM

Kontaktujte nás

 Telefon: +86-181-0690-6650
 WhatsApp: +86 18106906650
 E-mail:  sales2@exstar-automation.com / lily@htechplc.com
 Adresa: Room 1904, Building B, Diamond Coast, No. 96 Lujiang Road, Siming District, Xiamen Fujian, Čína
Copyright © 2025 Exstar Automation Services Co., Ltd. Všechna práva vyhrazena.