VM
CA280 144-280-000-115
5800 dolarů
Skladem
T/T
Xiamen
| Dostupnost: | |
|---|---|
| Množství: | |
CA280 144-280-000-115 je vysoce citlivý piezoelektrický akcelerometr s integrovaným kabelem z produktové řady Meggitt Vibro-Meter. Tento model patří k verzi integrovaného kabelu představené v raných fázích řady CA280 (přibližně 2015 a dříve). Standardně se dodává s 3metrovým nízkošumovým, stíněným krouceným párovým kabelem (typ K205), přičemž kabel je zvenčí chráněn ohebnou nerezovou opletenou hadicí, která je hermeticky přivařena k tělu snímače a tvoří zcela utěsněnou integrální sestavu. Tato konstrukce eliminuje potřebu připojení kabelů na místě po instalaci, což výrazně zjednodušuje práci s elektroinstalací v terénu a zároveň zajišťuje dlouhodobou spolehlivost, takže je zvláště vhodná pro průmyslová prostředí s omezeným prostorem, obtížným zapojením nebo přísnými požadavky na těsnění.
144-280-000-115 přebírá základní technologii řady CA280 – piezoelektrický snímací prvek v symetrickém smykovém režimu, vnitřní izolaci pouzdra a diferenciální výstup – účinně potlačuje rušení zemní smyčky a zajišťuje kvalitu signálu. Jeho plně svařované pouzdro z nerezové oceli AISI 316L poskytuje vynikající odolnost proti korozi a mechanickou pevnost, což umožňuje stabilní provoz v extrémním teplotním rozsahu -60 °C až +260 °C. Získal několik mezinárodních certifikací odolných proti výbuchu včetně ATEX, IECEx a cCSAus, které umožňují bezpečné použití v potenciálně výbušných plynných atmosférách, jako je zóna 0, 1 a 2.
Jako raná integrální kabelová verze řady CA280 byl 144-280-000-115 široce používán v kritických zařízeních, jako jsou plynové turbíny, kompresory a testování leteckých motorů, a slouží jako spolehlivá volba náhradních dílů pro údržbu stávajícího systému a specifické funkční požadavky.
Vysoká citlivost (100 pC/g): Schopnost přesně zachytit vibrace již od 0,01 g, vhodné pro přesné stroje a strukturální analýzu.
Široká frekvenční odezva (0,5 Hz až 6000 Hz): Pokrývá frekvence vibrací většiny rotačních strojů a zároveň umožňuje přesné měření jak nízkofrekvenčních, tak vysokofrekvenčních komponent.
Nízká příčná citlivost (≤3 %): Zajišťuje měření primárně podél citlivé osy, čímž se snižuje interference z příčných vibrací.
Nízká citlivost základního napětí (typická 0,8×10⁻³ g/με): Účinně izoluje vliv namáhání montážního povrchu na výsledky měření.
Plně svařované pouzdro z nerezové oceli AISI 316L: Poskytuje vynikající odolnost proti korozi a mechanickou pevnost s vysokou úrovní ochrany.
Integrálně svařená sestava kabelu: Kabel je přivařen k senzoru pomocí opletené hadice z nerezové oceli, která zabraňuje pronikání vlhkosti a korozivních plynů, vhodná pro drsná průmyslová prostředí.
Vnitřní izolace pouzdra: Snímač je vzhledem k pouzdru elektricky plovoucí, čímž se vyhýbá zemním smyčkám a zlepšuje integrita signálu.
Široký rozsah provozních teplot (-60°C až +260°C): Odolává extrémním teplotám, vhodný pro vysokoteplotní turbosoustrojí a nízkoteplotní prostředí.
Odolnost proti otřesům (<1000 g): Schopnost odolat náhodným mechanickým otřesům, což zajišťuje přežití senzoru v náročných provozních podmínkách.
Vícenásobné certifikace včetně ATEX, IECEx, cCSAus, EAC: Vhodné pro prostředí s nebezpečím výbuchu, včetně plynového prostředí zóny 0, 1 a 2.
Jiskrová bezpečnost Ex ia a nejiskřící Ex nA: Dostupné různé režimy ochrany na základě požadavků aplikace, zajišťující bezpečný provoz.
Standardní montáž ARINC 554: Upevnění pomocí tří šroubů M4 s montážním momentem 4 N·m, bez nutnosti elektrické izolace montážního povrchu.
Předinstalovaný integrovaný kabel: Továrně svařovaný 3metrový nízkošumový kabel K205 s volnými vodiči na konci, který umožňuje přímé připojení ke kondicionérům signálu nebo monitorovacím systémům.
Není vyžadována kabeláž na místě: Snižuje riziko chyb při instalaci a zlepšuje spolehlivost systému.
Tovární dynamická kalibrace: Každý senzor je kalibrován při 120 Hz, 5 g peak, 23 °C, s tolerancí citlivosti ±5 %. Není nutná žádná pravidelná kalibrace.
CA280 144-280-000-115 využívá svou integrovanou konstrukci kabelu, vysokou citlivost, široký teplotní rozsah a vlastnosti odolné proti výbuchu a používá se především v následujících scénářích:
Monitorování vibrací rotujících strojů: Jako jsou plynové turbíny, parní turbíny, kompresory, ventilátory, čerpadla pro monitorování stavu a diagnostiku poruch, zvláště vhodné pro místa s omezeným instalačním prostorem a obtížnou elektroinstalací.
Aerospace Testing: Testování vibrací motoru, strukturální modální analýza, monitorování stavu letového vozidla, vyžadující vysokou spolehlivost a odolnost vůči vysokým teplotám.
Petrochemický průmysl: Online monitorování vibrací v nebezpečných oblastech, jako jsou kritická zařízení v rafineriích a chemických závodech. Integrovaný design kabelu snižuje nevýbušná rozhraní a zvyšuje bezpečnost.
Výkon a energie: Měření vibrací pro soustrojí, větrné turbíny, pomocná zařízení v jaderných elektrárnách.
Laboratorní výzkum: Mechanické testování materiálů, výzkum strukturní dynamiky, vysoce přesné měření vibrací; integrovaný kabel zajišťuje stabilitu signálu.
Monitorování extrémního prostředí: Dlouhodobé monitorování vibrací při vysoké/nízké teplotě, vysoké vlhkosti a korozivní atmosféře.
CA280 pracuje na principu piezoelektrického smykového režimu: vnitřní seismická hmota působí smykovou silou na piezoelektrický prvek při zrychlení, čímž se generuje nabíjecí signál úměrný zrychlení. Díky diferenciálnímu výstupu a vnitřní izolaci se tento nabíjecí signál projevuje jako potenciální rozdíl mezi dvěma kolíky, což účinně potlačuje rušení v běžném režimu. Ve verzi s integrovaným kabelem přenáší nízkošumový kabel K205 signál rozdílového náboje ze snímače do externího kondicionéru signálu a stínění kabelu dále potlačuje elektromagnetické rušení.
Protože CA280 vysílá vysokoimpedanční nabíjecí signál, musí být připojen k externímu převodníku náboje (jako jsou kondicionéry signálu řady IPC70x od Meggitt) nebo monitorovacímu systému s nabíjecím vstupem. Převodník náboje transformuje nabíjecí signál na nízkoimpedanční napěťový signál a může poskytovat funkce jako integrace a filtrování, což usnadňuje následné získávání a analýzu dat. U verze s integrovaným kabelem je kapacita kabelu již zahrnuta v celkovém zatížení; při výběru měniče náboje je třeba zvážit jeho kompatibilitu s délkou kabelu.
Upevnění kabelu: Přestože je opletená hadice integrálního kabelu z nerezové oceli robustní, stále vyžaduje správnou fixaci, aby se zabránilo poškození způsobenému únavou vibrací. Doporučuje se zajistit kabel pomocí svorky přibližně 100 mm od snímače.
Uzemnění a izolace: Pouzdro snímače je elektricky připojeno k montážní ploše, ale vnitřní obvod je od pouzdra izolován. Pro montážní povrch proto není nutná žádná speciální izolační úprava. Uzemnění systému by se mělo řídit principem jednobodového uzemnění, aby se zabránilo zemním smyčkám. Stínění kabelu by mělo být uzemněno v jednom bodě, nejlépe na konci měniče.
Instalace v prostředí s nebezpečím výbuchu: Při použití v prostředí s nebezpečím výbuchu je třeba dodržovat zvláštní podmínky z certifikátů Ex, jako jsou omezení kapacity a indukčnosti kabelu a antistatická opatření během instalace. Parametry délky a kapacity integrovaného kabelu jsou již zahrnuty v rozsahu certifikace Ex a nevyžadují žádné další výpočty.
Propojení s monitorovacími systémy: Připojte napěťový signál z převodníku náboje k monitorovacím systémům VM600, kartám sběru dat nebo analogovým vstupním modulům PLC. Nakonfigurujte rozsah, prahové hodnoty alarmu atd. pomocí konfiguračního softwaru.
144-280-000-115 je raná integrální verze kabelu (délka kabelu 3 metry) v rámci řady CA280. Ve srovnání s později vydaným 144-280-000-116 (rovněž 3metrová verze s integrovaným kabelem) mohou hlavní rozdíly zahrnovat:
Aktualizace čísla dílu: 116 pravděpodobně nahrazuje 115, ale výkonové specifikace jsou v podstatě totožné.
Hardware Tweak: 116 může zahrnovat aktualizované výrobní procesy nebo komponenty, které nejsou podrobně popsány ve veřejných dokumentech.
Kontinuita certifikace: Verze 116 si zachovává stejnou úroveň certifikací v nevýbušnosti.
| Verze | Číslo dílu | Kabel | Aplikační scénář |
|---|---|---|---|
| Verze pouze pro senzor | 144-280-000-015/016 | Žádné, dodáno uživatelem | Vyžaduje vlastní délku kabelu, speciální teplotní třídu, výměnu náhradních dílů. |
| S 3m integrovaným kabelem | 144-280-000-115/116 | Typ K205, 3 metry | Standardní instalační vzdálenost, zjednodušuje kabeláž na místě, vhodná pro většinu průmyslových areálů. |
| Se 6 m integrovaným kabelem | 144-280-000-125/126 | Typ K205, 6 metrů | Přenos na delší vzdálenost, snižuje mezilehlá spojení, vhodný pro zařízení dále od monitorovacích skříní. |
Stávající náhradní díly systému: Pokud stávající systém používá verzi 115, doporučuje se pokračovat v nákupu 115 nebo potvrdit, že 116 je přímo vyměnitelné (ověřte, že montážní rozměry a elektrické rozhraní jsou totožné). Protože 115 je rané číslo dílu, mohlo být nahrazeno 116; konzultujte se společností Meggitt, abyste potvrdili kompatibilitu během nákupu.
Výběr nového projektu: U nových projektů se doporučuje upřednostnit aktuálně dostupné verze integrovaných kabelů (jako je 116 nebo 126), protože tyto verze obsahují nejnovější výrobní procesy a průběžnou technickou podporu. Pokud projekt vyžaduje speciální délky kabelů (jiné než 3 m nebo 6 m), měla by být vybrána verze pouze pro senzor s kabelem dodaným uživatelem.
Speciální teplotní požadavky: Pokud aplikační teplota překročí jmenovitou hodnotu kabelu K205 (-60°C až +260°C), musí být verze pouze pro snímač použita se speciálními kabely s vyšší teplotní odolností.
Shoda v nevýbušném provedení: Bez ohledu na vybranou verzi ověřte, zda její označení v nevýbušném provedení splňuje požadavky klasifikace nebezpečných prostor daného místa (např. zóna 0, 1, 2). Verze s integrovaným kabelem s předinstalovaným kabelem má certifikaci nevýbušnosti pokrývající celou sestavu, což usnadňuje použití.
Řada CA280 může později zavést verze revizí hardwaru (např. různé přípony), ale základní výkon zůstává konzistentní. Při výměně nebo míchání se doporučuje:
Zkontrolujte, zda jsou montážní rozměry shodné (zejména upevňovací otvory ARINC 554).
Ujistěte se, že směr výstupu kabelu je stejný (radiální nebo axiální), aby nedošlo k interferenci při instalaci.
Ověřte, zda certifikace odolnosti proti výbuchu pokrývají požadovanou oblast.
| Specifikace Kategorie | Parametr Podrobnosti | Popis a poznámky |
|---|---|---|
| Model a verze | ||
| Model | CA280 144-280-000-115 | Verze s integrovaným kabelem, vybavená 3metrovým nízkošumovým kabelem K205, kabel přivařený a utěsněný k senzoru. |
| Série | Vibrometr CA280 | Řada vysoce citlivých piezoelektrických akcelerometrů. |
| Obecné specifikace | ||
| Princip fungování | Piezoelektrický (Smykový režim) | Využívá symetrický snímací prvek smykového režimu s vnitřní izolací. |
| Typ výstupu | Výstup nabíjení (diferenciální) | Vyžaduje externí převodník náboje (např. kondicionér signálu řady IPC70x). |
| Přenos signálu | 2pinový systém, izolovaný od pouzdra | Kolíky jsou izolovány od pouzdra, aby se zabránilo zemním smyčkám. |
| Je vyžadováno externí napájení | Žádný | Pasivní senzor, není potřeba napájení. |
| Provozní specifikace | ||
| Citlivost (120 Hz, 5 g, 23 °C) | 100 pC/g ±5 % | Typická hodnota, továrně kalibrováno. |
| Dynamický rozsah měření | 0,01 až 500 g vrchol | Schopný měřit od mikrovibrací až po vysoké otřesy. |
| Chyba linearity (0,01–100 g) | ±1 % | Vysoká linearita v nízkém rozsahu. |
| Chyba linearity (100–500 g) | ±2 % | Udržuje dobrou linearitu ve vysokém rozsahu. |
| Příčná citlivost | ≤ 3 % | Měřeno při 15 Hz, 5 g. |
| Rezonanční frekvence (namontovaná) | >20 kHz (nominální) | Horní mez vysokofrekvenční odezvy určená rezonanční frekvencí. |
| Frekvenční odezva (±5 %) | 0,5 Hz až 6000 Hz | Typický plochý rozsah odezvy. |
| Frekvenční odezva (±15 %) | 10 kHz | Umožňuje odchylku ±15 % na vysokofrekvenčním konci. |
| Vnitřní izolační odpor | ≥10⁹ Ω (23°C) | Zajišťuje nízký únik signálu. |
| Kapacita (Pin to Pin) | 8000 pF (max) + 200 pF/m kabel | Vnitřní kapacita senzoru plus 3metrová kapacita kabelu, celkem cca. 8600 pF. |
| Kapacita (Pin to Case) | 15 pF (nominální) + 200 pF/m kabel? | Poznámka: Kapacita kabelu se obvykle týká mezi žilami a stíněním; konkrétní parametry naleznete v datovém listu kabelu. |
| Environmentální specifikace | ||
| Rozsah provozních teplot | -60 °C až +260 °C | Nepřetržitý provoz. |
| Krátkodobá teplota přežití | -70 °C až +290 °C (max. 15 minut) | Umožňuje krátké výlety mimo provozní dosah. |
| Chyba citlivosti na teplotu | ±10 % (vzhledem k 23 °C) | Při -60 °C a +260 °C. |
| Limit šoku | <1000 g vrchol (poloviční sinus, trvání 1 ms) | Podél citlivé osy. |
| Základní deformační citlivost | 0,8×10⁻³ g/με (typické) | Nízká citlivost na namáhání. |
| Materiál pouzdra | Nerezová ocel AISI 316L | Hermeticky svařovaná konstrukce. |
| Ochrana kabelu | Ohebná nerezová opletená hadice, svařovaná, utěsněná | Chrání vnitřní nízkošumový kabel, odolný proti korozi. |
| Mechanické specifikace | ||
| Hmotnost (pouze tělo snímače) | Přibl. 75 g (0,17 lb) | Včetně kabelu. |
| Hmotnost kabelu | Přibl. 135 g/m (0,30 lb/m) | Celková hmotnost 3m kabelu cca. 405 g. |
| Způsob montáže | Fixace ARINC 554 | Tři imbusové šrouby M4×16 + tři pružné podložky M4. |
| Montážní moment | 4 N·m (3 lb-ft) | Doporučený točivý moment pro zajištění dobrého mechanického spojení. |
| Požadavek na elektrickou izolaci | Není nutná izolace montážního povrchu | Snímač je vnitřně izolovaný. |
| Zakončení kabelu | Létající vodiče (pocínované konce drátů) | Usnadňuje připojení ke svorkovnicím nebo kondicionérům signálu. |
| Typ kabelu | K205 nízkošumový, stíněný, kroucený pár | Teplotní odolnost -60°C až +260°C, vhodné pro prostředí s vysokou a nízkou teplotou. |
| Certifikace v nevýbušném provedení | Na základě nejnovějšího datového listu (CA280 (1).pdf) | |
| Evropa ATEX | II 1 G Ex ia IIC T6...T2 Ga | Certifikát ES přezkoušení typu KEMA 04 ATEX 1055. |
| Mezinárodní IECEx | Ex ia IIC T6...T2 Ga | IECEx DEK 15.0029. |
| Severní Amerika cCSAus | I. třída, divize 1, skupiny A, B, C, D; Třída I, zóna 0 AEx ia IIC T6...T2 Ga | cCSAus 1514310. |
| Korea KGS | Ex ia IIC T6...T2 | KGS 17-GA4BO-0323X. |
| Rusko EAC | 0Ex ia IIC T6...T2 Ga X | EA3C RU C-CH.AA07.B.03042/21. |
| Nejiskřící Ex nA (volitelné) | II 3 G Př nA IIC T6...T2 Gc | LCIE 09 ATEX 1047 X / IECEx LCI 10.0021X. |
| Schválení a shoda | ||
| Elektromagnetická kompatibilita (EMC) | Vyhovuje EN 61000-6-2, EN 61000-6-4 | Splňuje požadavky průmyslového prostředí. |
| Elektrická bezpečnost | Vyhovuje EN 61010-1 | Směrnice o nízkém napětí 2014/35/EU. |
| Environmentální (RoHS) | Vyhovuje 2011/65/EU | Podle EN 50581. |
| Ruské metrologické schválení | Certifikát schválení vzoru OC.C.28.004.AN° 59463 | Použitelné pro ruský trh. |
| Informace o kalibraci | ||
| Tovární kalibrace | Provedeno při 120 Hz, 5 g vrchol, 23 °C | Každý senzor je dodáván s kalibračním certifikátem. |
| Následná kalibrace | Není nutné | V závislosti na použití se však doporučuje pravidelné ověřování. |
| Fyzické rozměry | Podle strojního výkresu pro verze 115 a 125 v ca280.pdf | |
| Výška senzoru (bez vstupu pro kabel) | Přibl. 25 mm | Výška těla snímače. |
| Šířka hexadecimálních jednotek přes plošky | Přibl. 19 mm | Oblast pro montáž. |
| Směr výstupu kabelu | Radiální (kolmo k montážní ploše) | Výstupy z horní části snímače, chráněné nerezovou opletenou hadicí. |
| Minimální poloměr ohybu kabelu | Doporučená ≥ 50 mm | Vyhněte se nadměrnému ohýbání, aby nedošlo k poškození vnitřního kabelu. |
| Celková délka (včetně kabelu) | 3 metry + délka senzoru | Fixní na 3 metry na objednávku. |
| Příslušenství (volitelné) | ||
| Montážní adaptér TA104 | Šestihranná základna z nerezové oceli s čepem M8 | Vhodné pro řady CA/CE13x a CA/CE28x, číslo dílu 144-136-301-101. |
| Tepelně izolační základna TA105 | Max. teplota 300°C (572°F) | Pro měření vysokých teplot, číslo dílu 144-136-302-101. |