nyban1
Nacházíte se zde: Domov » Systémy » Snímací systém » Piezoelektrický akcelerometr VM » CA280 144-280-000-015 Meggitt piezoelektrický akcelerometr
Zanechte nám zprávu

načítání

CA280 144-280-000-015 Meggitt piezoelektrický akcelerometr

  • VM

  • CA280 144-280-000-015

  • 5800 dolarů

  • Skladem

  • T/T

  • Xiamen

Dostupnost:
Množství:
tlačítko sdílení na facebooku
tlačítko sdílení na Twitteru
tlačítko sdílení linky
tlačítko sdílení wechat
tlačítko sdílení linkedin
tlačítko sdílení na pinterestu
tlačítko sdílení whatsapp
tlačítko sdílení kakaa
tlačítko sdílení snapchat
tlačítko sdílení telegramu
sdílet toto tlačítko sdílení

CA280 144-280-000-015 je vysoce citlivý piezoelektrický akcelerometr z produktové řady Meggitt Vibro-Meter, speciálně navržený pro měření vibrací s nízkou amplitudou a analytické aplikace. Tento model označuje verzi pouze pro snímač (bez integrovaného kabelu) s měřicím prvkem se symetrickým smykovým režimem s vnitřní izolací pouzdra a diferenciálním výstupem, který účinně potlačuje rušení zemní smyčky a zajišťuje kvalitu signálu. Jeho robustní, hermeticky svařované pouzdro z nerezové oceli AISI 316L mu umožňuje odolat extrémním průmyslovým prostředím a potenciálně výbušným atmosférám, takže je ideální volbou pro monitorování vibrací v leteckém, energetickém, chemickém a jiném průmyslu.


Jako základní verze řady CA280 neobsahuje 144-280-000-015 integrovaný kabel, což uživatelům umožňuje flexibilně vybrat vhodné kabely na základě specifických teplotních požadavků a podmínek instalace aplikace. Tato verze je vybavena vysokoteplotním kruhovým 2kolíkovým konektorem (7/16'-27UNS-2A) a je kompatibilní s různými nízkošumovými kabelovými sestavami. Samotný senzor získal mezinárodní certifikaci proti výbuchu a může bezpečně pracovat v nebezpečných oblastech, jako je zóna 0, 1 a 2.


Tento produkt představuje typickou konfiguraci řady CA280 během počáteční fáze propagace (přibližně 2015 a dříve). Jeho stabilní výkon a jasné certifikace odolné proti výbuchu umožnily jeho široké použití v mnoha průmyslových závodech. Pro údržbu stávajících systémů a aplikací s dobře definovanými funkčními požadavky zůstává tento model spolehlivou volbou náhradních dílů.



II. Klíčové vlastnosti a výhody

1. Vynikající výkon měření

  • Vysoká citlivost (100 pC/g): Schopnost přesně zachytit vibrace již od 0,01 g, vhodné pro přesné stroje a strukturální analýzu.

  • Široká frekvenční odezva (0,5 Hz až 6000 Hz): Pokrývá frekvence vibrací většiny rotačních strojů a zároveň umožňuje přesné měření jak nízkofrekvenčních, tak vysokofrekvenčních komponent.

  • Nízká příčná citlivost (≤3 %): Zajišťuje měření primárně podél citlivé osy, čímž se snižuje interference z příčných vibrací.

  • Nízká citlivost základního napětí: Typické hodnoty 0,2×10⁻³ g/με (starší dokument) nebo 0,8×10⁻³ g/με (novější dokument), účinně izolují vliv napětí montážního povrchu na výsledky měření.

2. Robustní mechanická konstrukce

  • Plně svařované pouzdro z nerezové oceli AISI 316L: Poskytuje vynikající odolnost proti korozi a mechanickou pevnost s vysokou úrovní ochrany vhodnou pro drsná prostředí, jako je vlhkost a korozivní plyny.

  • Vnitřní izolace pouzdra: Snímač je vzhledem k pouzdru elektricky plovoucí, čímž se vyhýbá zemním smyčkám a zlepšuje integrita signálu.

  • Široký rozsah provozních teplot (-60°C až +260°C): Odolává extrémním teplotám, vhodný pro vysokoteplotní turbosoustrojí a nízkoteplotní prostředí.

  • Odolnost proti otřesům (<1000 g): Schopnost odolat náhodným mechanickým otřesům, což zajišťuje přežití senzoru v náročných provozních podmínkách.

3. Mezinárodní certifikace v nevýbušném provedení

  • Vícenásobné certifikace včetně ATEX, IECEx, cCSAus, EAC: Vhodné pro prostředí s nebezpečím výbuchu, včetně plynového prostředí zóny 0, 1 a 2.

  • Jiskrová bezpečnost Ex ia a nejiskřící Ex nA: Dostupné různé režimy ochrany na základě požadavků aplikace, zajišťující bezpečný provoz.

4. Flexibilní montáž a připojení

  • Standardní montáž ARINC 554: Upevnění pomocí tří šroubů M4 s montážním momentem 4 N·m, bez nutnosti elektrické izolace montážního povrchu.

  • Konstrukce odnímatelného kabelu: Verze pouze pro senzor (015) umožňuje uživatelům vybrat kabely vhodné délky a teplotní třídy na základě podmínek na místě, čímž se sníží zásoby náhradních dílů.

  • Vysokoteplotní konektor: 7/16'-27UNS-2A závitové rozhraní, pasuje s CG505 nebo podobnými konektory, což zajišťuje spolehlivé elektrické připojení.

5. Není nutná žádná následná kalibrace

  • Tovární dynamická kalibrace: Každý senzor je kalibrován při 120 Hz, 5 g peak, 23 °C, s tolerancí citlivosti ±5 %. Není nutná žádná pravidelná kalibrace.



III. Typické aplikace

CA280 144-280-000-015 využívá svou vysokou citlivost, široký teplotní rozsah a vlastnosti odolné proti výbuchu a používá se především v následujících scénářích:

  • Monitorování vibrací rotujících strojů: Jako jsou plynové turbíny, parní turbíny, kompresory, ventilátory, čerpadla pro monitorování stavu a diagnostiku poruch.

  • Letecké testování: Testování vibrací motoru, strukturální modální analýza, monitorování zdraví letadla.

  • Petrochemický průmysl: Online monitorování vibrací v nebezpečných oblastech, jako jsou kritická zařízení v rafineriích a chemických závodech.

  • Výkon a energie: Měření vibrací pro soustrojí, větrné turbíny, pomocná zařízení v jaderných elektrárnách.

  • Laboratorní výzkum: Mechanické testování materiálů, výzkum strukturní dynamiky, vysoce přesné měření vibrací.

  • Monitorování extrémního prostředí: Dlouhodobé monitorování vibrací při vysoké/nízké teplotě, vysoké vlhkosti a korozivní atmosféře.



IV. Princip fungování a systémová integrace

1. Princip fungování

CA280 pracuje na principu piezoelektrického smykového režimu: vnitřní seismická hmota působí smykovou silou na piezoelektrický prvek při zrychlení, čímž se generuje nabíjecí signál úměrný zrychlení. Díky diferenciálnímu výstupu a vnitřní izolaci se tento nabíjecí signál projevuje jako potenciální rozdíl mezi dvěma kolíky, což účinně potlačuje rušení v běžném režimu.

2. Požadavky na úpravu signálu

Protože CA280 vysílá vysokoimpedanční nabíjecí signál, musí být připojen k externímu převodníku náboje (jako jsou kondicionéry signálu řady IPC70x od Meggitt) nebo monitorovacímu systému s nabíjecím vstupem. Převodník náboje transformuje nabíjecí signál na nízkoimpedanční napěťový signál a může poskytovat funkce jako integrace a filtrování, což usnadňuje následné získávání a analýzu dat.

3. Klíčové body systémové integrace

  • Výběr kabelu: Pro verzi 144-280-000-015 zvolte nízkošumové, stíněné kabely s vhodnou teplotní třídou. Společnost Meggitt doporučuje kroucený stíněný kabel typu K205 (vhodný pro -60 °C až +260 °C), aby konektor odpovídal snímači.

  • Uzemnění a izolace: Pouzdro snímače je elektricky připojeno k montážní ploše, ale vnitřní obvod je od pouzdra izolován. Pro montážní povrch proto není nutná žádná speciální izolační úprava. Uzemnění systému by se mělo řídit principem jednobodového uzemnění, aby se zabránilo zemním smyčkám.

  • Instalace v prostředí s nebezpečím výbuchu: Při použití v prostředí s nebezpečím výbuchu je třeba dodržovat zvláštní podmínky z certifikátů Ex, jako jsou omezení kapacity a indukčnosti kabelu a antistatická opatření během instalace.

  • Propojení s monitorovacími systémy: Připojte napěťový signál z převodníku náboje k monitorovacím systémům VM600, kartám sběru dat nebo analogovým vstupním modulům PLC. Nakonfigurujte rozsah, prahové hodnoty alarmu atd. pomocí konfiguračního softwaru.



V. Umístění verze a doporučení pro výběr

1. Umístění v rámci řady CA280

144-280-000-015 je raná verze pouze pro snímač v rámci řady CA280. Ve srovnání s později vydaným číslem 144-280-000-016 (rovněž verze pouze pro senzory) mohou hlavní rozdíly zahrnovat:

  • Aktualizace čísla dílu: 016 pravděpodobně nahrazuje 015, ale výkonové specifikace jsou v podstatě totožné.

  • Hardware Tweak: 016 může zahrnovat aktualizované výrobní procesy nebo komponenty, které nejsou podrobně popsány ve veřejných dokumentech.

  • Kontinuita certifikace: Verze 016 si zachovává stejnou úroveň certifikací v nevýbušnosti.

2. Srovnání s jinými verzemi (s integrovaným kabelem)

Verze Číslo dílu Kabel Aplikační scénář
Verze pouze pro senzor 144-280-000-015 Žádné, dodáno uživatelem Vyžaduje vlastní délku kabelu, speciální teplotní třídu, výměnu náhradních dílů.
Verze s 3m integrovaným kabelem 144-280-000-116 Typ K205, 3 metry Standardní instalační vzdálenost, zjednodušuje zapojení na místě.
Verze s 6 m integrovaným kabelem 144-280-000-126 Typ K205, 6 metrů Přenos na delší vzdálenost, snižuje mezilehlá spojení.

3. Doporučení pro rozhodnutí o výběru

  • Stávající náhradní díly systému: Pokud stávající systém používá verzi 015, doporučuje se pokračovat v nákupu 015 nebo potvrdit, že 016 je přímo vyměnitelné (ověřte, zda jsou montážní rozměry a elektrické rozhraní totožné).

  • Výběr nového projektu: Pro nové projekty se doporučuje upřednostnit verze s integrovaným kabelem (116 nebo 126), protože integrovaný kabel je předinstalován a testován ve výrobě, což zajišťuje těsnost a nízkou hlučnost a snižuje riziko selhání na místě. Pokud je nezbytná bezkabelová verze, striktně dodržujte doporučené typy kabelů a instalační postupy společnosti Meggitt.

  • Speciální teplotní požadavky: Pokud aplikační teplota překročí jmenovitou hodnotu kabelu K205 (-60°C až +260°C), musí být verze pouze pro snímač použita se speciálními kabely s vyšší teplotní odolností. V tomto případě je nezbytnou volbou verze 015.

  • Shoda v nevýbušném provedení: Bez ohledu na vybranou verzi ověřte, zda její označení v nevýbušném provedení splňuje požadavky klasifikace nebezpečných prostor daného místa (např. zóna 0, 1, 2).

4. Poznámky ke kompatibilitě s novějšími modely

Řada CA280 může později zavést verze revizí hardwaru (např. různé přípony pro 144-280-000-xxx), ale základní výkon zůstává konzistentní. Při výměně nebo míchání se doporučuje:

  • Zkontrolujte, zda jsou montážní rozměry shodné (zejména upevňovací otvory ARINC 554).

  • Potvrďte, že typ konektoru je stejný (7/16'-27UNS-2A).

  • Ověřte, zda certifikace odolnosti proti výbuchu pokrývají požadovanou oblast.




Specifikace Kategorie Parametr Podrobnosti Popis a poznámky
Model a verze

Model CA280 144-280-000-015 Verze pouze pro senzor, bez integrovaného kabelu, vybavená vysokoteplotním kruhovým konektorem.
Série Vibro-Meter® CA280 Řada vysoce citlivých piezoelektrických akcelerometrů.
Obecné specifikace

Princip fungování Piezoelektrický (Smykový režim) Využívá symetrický snímací prvek smykového režimu s vnitřní izolací.
Typ výstupu Výstup nabíjení (diferenciální) Vyžaduje externí převodník náboje (např. kondicionér signálu řady IPC70x).
Přenos signálu 2pinový systém, izolovaný od pouzdra Kolíky jsou izolovány od pouzdra, aby se zabránilo zemním smyčkám.
Je vyžadováno externí napájení Žádný Pasivní senzor, není potřeba napájení.
Provozní specifikace

Citlivost (120 Hz, 5 g, 23 °C) 100 pC/g ±5 % Typická hodnota, továrně kalibrováno.
Dynamický rozsah měření 0,01 až 500 g vrchol Schopný měřit od mikrovibrací až po vysoké otřesy.
Chyba linearity (0,01–100 g) ±1 % Vysoká linearita v nízkém rozsahu.
Chyba linearity (100–500 g) ±2 % Udržuje dobrou linearitu ve vysokém rozsahu.
Příčná citlivost ≤ 3 % Měřeno při 15 Hz, 5 g.
Rezonanční frekvence (namontovaná) >20 kHz (nominální) Horní mez vysokofrekvenční odezvy určená rezonanční frekvencí.
Frekvenční odezva (±5 %) 0,5 Hz až 6000 Hz Typický plochý rozsah odezvy.
Frekvenční odezva (±15 %) 10 kHz Umožňuje odchylku ±15 % na vysokofrekvenčním konci.
Vnitřní izolační odpor ≥10⁹ Ω (23°C) Zajišťuje nízký únik signálu.
Kapacita (Pin to Pin) 8000 pF (max.) Vnitřní kapacita snímače.
Kapacita (Pin to Case) 15 pF (nominální) Kapacita mezi kolíky a pouzdrem.
Environmentální specifikace

Rozsah provozních teplot -60 °C až +260 °C Nepřetržitý provoz.
Krátkodobá teplota přežití -70 °C až +290 °C (max. 15 minut) Umožňuje krátké výlety mimo provozní dosah.
Chyba citlivosti na teplotu ±10 % (vzhledem k 23 °C) Při -60 °C a +260 °C.
Limit šoku <1000 g vrchol (poloviční sinus, trvání 1 ms) Podél citlivé osy.
Základní deformační citlivost 0,2×10⁻³ g/με (starý dokument) nebo 0,8×10⁻³ g/με (nový dokument) Nízká deformační citlivost, typická hodnota.
Materiál pouzdra Nerezová ocel AISI 316L Hermeticky svařovaná konstrukce.
Odolnost proti korozi Vynikající Vhodné pro prostředí s vysokou vlhkostí, solnou mlhou, korozivním plynem.
Mechanické specifikace

Hmotnost (pouze tělo snímače) Přibl. 75 g (0,17 lb) Včetně kabelu.
Způsob montáže Fixace ARINC 554 Tři imbusové šrouby M4×16 + tři pružné podložky M4.
Montážní moment 4 N·m (3 lb-ft) Doporučený točivý moment pro zajištění dobrého mechanického spojení.
Požadavek na elektrickou izolaci Není nutná izolace montážního povrchu Snímač je vnitřně izolovaný.
Typ konektoru Vysokoteplotní kruhový 2kolíkový konektor, závit 7/16'-27UNS-2A s drážkou pro pero Spojovací konektor: Vibro-Meter® 7/16'-27UNS-2B nebo CG505.
Možnosti kabelů (verze 015) Bez integrovaného kabelu, dodáno uživatelem Lze spárovat s nízkošumovými kabely, např. typ K205 (kroucený stíněný), věnujte pozornost teplotnímu zatížení.
Certifikace v nevýbušném provedení
Na základě nejnovějšího datového listu (CA280 (1).pdf)
Evropa ATEX II 1 G Ex ia IIC T6...T2 Ga Certifikát ES přezkoušení typu KEMA 04 ATEX 1055.
Mezinárodní IECEx Ex ia IIC T6...T2 Ga IECEx DEK 15.0029.
Severní Amerika cCSAus I. třída, divize 1, skupiny A, B, C, D; Třída I, zóna 0 AEx ia IIC T6...T2 Ga cCSAus 1514310.
Korea KGS Ex ia IIC T6...T2 KGS 17-GA4BO-0323X.
Rusko EAC 0Ex ia IIC T6...T2 Ga X EA3C RU C-CH.AA07.B.03042/21.
Nejiskřící Ex nA (volitelné) II 3 G Př nA IIC T6...T2 Gc LCIE 09 ATEX 1047 X / IECEx LCI 10.0021X.
Schválení a shoda

Elektromagnetická kompatibilita (EMC) Vyhovuje EN 61000-6-2, EN 61000-6-4 Splňuje požadavky průmyslového prostředí.
Elektrická bezpečnost Vyhovuje EN 61010-1 Směrnice o nízkém napětí 2014/35/EU.
Environmentální (RoHS) Vyhovuje 2011/65/EU Podle EN 50581.
Ruské metrologické schválení Certifikát schválení vzoru OC.C.28.004.AN° 59463 Použitelné pro ruský trh.
Informace o kalibraci

Tovární kalibrace Provedeno při 120 Hz, 5 g vrchol, 23 °C Každý senzor je dodáván s kalibračním certifikátem.
Následná kalibrace Není nutné V závislosti na použití se však doporučuje pravidelné ověřování.
Fyzické rozměry
Viz diagram (na základě rozměrů verze 015 ve starém dokumentu ca280.pdf)
Výška (bez konektoru) Přibl. 25 mm Výška těla snímače.
Šířka hexadecimálních jednotek přes plošky Přibl. 19 mm Oblast pro montáž.
Výčnělek konektoru Přibl. 20 mm Celková délka přidaná nainstalovaným konektorem.
Vzor montážních otvorů Vyhovuje standardu ARINC 554 Tři montážní otvory M4 uspořádané v rozestupech 120° na kružnici šroubu o průměru cca. 25 mm.
Příslušenství (volitelné)

Montážní adaptér TA104 Šestihranná základna z nerezové oceli s čepem M8 Vhodné pro řady CA/CE13x a CA/CE28x, číslo dílu 144-136-301-101.
Tepelně izolační základna TA105 Max. teplota 300°C (572°F) Pro měření vysokých teplot, číslo dílu 144-136-302-101.
Konektor CG505 Spojovací konektor pro konec snímače Závit 7/16'-27UNS-2B.


Předchozí: 
Další: 

Rychlé odkazy

PRODUKTY

OEM

Kontaktujte nás

 Telefon: +86-181-0690-6650
 WhatsApp: +86 18106906650
 E-mail:  sales2@exstar-automation.com / lily@htechplc.com
 Adresa: Room 1904, Building B, Diamond Coast, No. 96 Lujiang Road, Siming District, Xiamen Fujian, Čína
Copyright © 2025 Exstar Automation Services Co., Ltd. Všechna práva vyhrazena.