nyban1
Nacházíte se zde: Domov » Systémy » Distribuovaný řídicí systém » ABB Advant 800xA » Analogový vstupní modul ABB AI835A 3BSE051306R1
Zanechte nám zprávu

načítání

Analogový vstupní modul ABB AI835A 3BSE051306R1

  • ABB

  • AI835A 3BSE051306R1

  • 560 dolarů

  • Skladem

  • T/T

  • Xiamen

Dostupnost:
Množství:
tlačítko sdílení na facebooku
tlačítko sdílení na Twitteru
tlačítko sdílení linky
tlačítko sdílení wechat
tlačítko sdílení linkedin
tlačítko sdílení na pinterestu
tlačítko sdílení whatsapp
tlačítko sdílení kakaa
tlačítko sdílení snapchat
tlačítko sdílení telegramu
sdílet toto tlačítko sdílení

Vstupní modul ABB AI835A Thermocouple/mV je klíčovou součástí při výběru hardwaru pro automatizační systém ABB Ability™ System 800xA®, který patří do řady S800 I/O. Tento modul, navržený pro vysoce přesné měření teploty a signálu úrovně milivoltů v řízení průmyslových procesů, poskytuje 8 diferenciálních vstupních kanálů podporujících různé typy termočlánků a lineární signály v milivoltech. Vyznačuje se vysokým rozlišením, vynikající odolností proti šumu a flexibilní konfigurací kompenzace studených spojů, díky čemuž je vhodný pro aplikace v průmyslových odvětvích, jako je výroba energie, chemikálie, ropa a plyn, metalurgie a farmacie, kde je vysoká spolehlivost měření teploty kritická.


Modul AI835A nejen zdědil všechny funkce svého předchůdce, AI835, ale také rozšiřuje podporu termočlánků typu D, L a U a nabízí zlepšený výkon při teplotním posunu, což odráží technologické znalosti ABB a neustálé inovace v měření průmyslové automatizace. Modul má standardní mechanický tvarový faktor S800 a lze jej flexibilně instalovat na různé typy modulových ukončovacích jednotek (MTU). Podporuje místní nebo vzdálené měření teploty studeného konce a nabízí komplexní diagnostiku a indikaci stavu, čímž splňuje požadavky moderního průmyslového prostředí na vysoký výkon, stabilitu a udržovatelnost modulů pro sběr signálu.

2. Klíčové vlastnosti a výhody

  1. Vysoce přesný vícekanálový vstup: Poskytuje 8 plně diferenciálních vstupních kanálů. Každý kanál může být nezávisle konfigurován pro různé typy termočlánků nebo lineární milivoltové signály v rozsahu -30 mV až +75 mV, což splňuje potřeby pro vícebodové, vícetypové měření teploty.

  2. Flexibilní kompenzace studeného spoje (CJC): Kanál 8 může být vyhrazen jako kanál CJC, připojený ke 4vodičovému RTD Pt100 (např. TY820), aby poskytoval přesnou referenci teploty okolí pro kanály 1 až 7. Uživatelé si také mohou vybrat pevnou hodnotu teploty CJC nebo ji nastavit prostřednictvím aplikace, což nabízí velkou flexibilitu v konfiguraci systému.

  3. Široká kompatibilita snímačů: Podporuje typy termočlánků B, C, E, J, K, N, R, S, T (stejné jako AI835) a navíc podporuje typy D, L, U, pokrývající široký rozsah průmyslového měření teploty od -270 °C do +2300 °C.

  4. Vynikající výkon měření:

    • Vysoké rozlišení: 15bitový A/D převodník poskytuje jemné rozlišení měření.

    • Vysoká přesnost a stabilita: Maximální chyba nepřesahuje 0,1 %. Typický teplotní drift je pouhých 5 ppm/°C, což zajišťuje dlouhodobou přesnost měření.

    • Silná odolnost proti šumu: Poměr odmítnutí běžného režimu (CMRR) až 120 dB, poměr odmítnutí normálního režimu (NMRR) > 60 dB, účinně potlačující elektromagnetické rušení pole.

  5. Komplexní diagnostika a monitoring:

    • Diagnostika na úrovni modulu: Monitoruje referenční kanály a napájecí napětí.

    • Diagnostika na úrovni kanálu: Monitorování poruch přerušení obvodu (přerušení vodiče) na vstupních signálech v reálném čase.

    • Diagnostika kanálu CJC: Monitoruje, zda je teplota studeného konce mimo platný rozsah (-40 °C až 100 °C).

    • Indikace stavu: Přední strana modulu je vybavena tříbarevnými LED diodami (Fault-Red, Run-Green, Warning-Yellow) pro intuitivní zpětnou vazbu stavu.

  6. Robustní ekologická vhodnost a certifikace:

    • Vyhovuje mnoha bezpečnostním a nevýbušným certifikacím včetně CE, cULus (třída I Div 2 / zóna 2) a ATEX zóna 2.

    • Certifikováno hlavními námořními klasifikačními společnostmi, jako je ABS, BV, DNV a LR, vhodné pro námořní aplikace.

    • Rozsah provozních teplot 0 až +55°C, rozsah skladovacích teplot -40 až +70°C, splňující náročné požadavky průmyslového prostředí.

    • V souladu se směrnicemi RoHS a WEEE, odrážející odpovědnost za životní prostředí.

  7. Snadná integrace a zapojení:

    • Kompatibilní s různými zakončovacími jednotkami (MTU), jako jsou TUB10, TUB12, TUB14, TUB18, TUB30, TUB33, přizpůsobení potřebám kompaktní nebo rozšířené instalace.

    • Poskytuje jasná schémata připojení svorek a různé způsoby zapojení (např. přímé zakončení, rozhraní D-Sub, připojení ke vzdáleným propojovacím krabicím), což zjednodušuje instalaci na místě.

    • Maximální délka polního kabelu až 600 metrů, což usnadňuje vzdálené umístění senzoru.

3. Rozsahy měření a linearizace

AI835A předdefinuje přesné rozsahy měření a linearizační křivky pro každý typ vstupu v souladu s mezinárodními standardy, aby byla zajištěna přesnost měření a zaměnitelnost.

Typ vstupu Rozsah měření teploty Poznámky
TC typ B 44 ... 1820 °C (111,2 ... 3308 °F) Podle IEC 584-1 a ITS-90
TC typ C 0 ... 2300 °C (32 ... 4172 °F) Podle IEC 584-1 a ITS-90
TC typ D 0 ... 2300 °C (32 ... 4172 °F) Pouze AI835A
TC typ E -270 ... 1000 °C (-454 ... 1832 °F) Podle IEC 584-1 a ITS-90
TC typ J -210 ... 1200 °C (-346 ... 2192 °F) Podle IEC 584-1 a ITS-90
TC typ K -270 ... 1372 °C (-454 ... 2501,6 °F) Podle IEC 584-1 a ITS-90
TC typ L -200 ... 900 °C (-328 ... 1652 °F) Pouze AI835A
TC typ N -270 ... 1300 °C (-454 ... 2372 °F) Podle IEC 584-1 a ITS-90
TC typ R -50 ... 1768 °C (-58 ... 3214,4 °F) Podle IEC 584-1 a ITS-90
TC typ S -50 ... 1768 °C (-58 ... 3214,4 °F) Podle IEC 584-1 a ITS-90
TC typ T -270 ... 400 °C (-454 ... 752 °F) Podle IEC 584-1 a ITS-90
TC typ U -200 ... 600 °C (-328 ... 1112 °F) Pouze AI835A
Lineární rozsah -30 ... 75 mV Lineární vstup
Pt100 RTD (pouze CJC) -40 ... 100 °C (-40 ... 212 °F) Pouze pro měření teploty CJC kanálu 8

Poznámka: Uživatel může nezávisle vybrat jeden typ senzoru z výše uvedené tabulky pro každý kanál.

4. Oblasti použití a systémová integrace

Typické aplikační scénáře:

  1. Monitorování teploty průmyslových pecí: Používá se při výrobě oceli, cementu a skla k měření teplot v kritických oblastech, jako jsou vysokoteplotní pece a rotační pece.

  2. Řízení teploty chemického procesu: Monitoruje teplotu procesního média na zařízeních, jako jsou reaktory, destilační kolony a výměníky tepla, aby byla zajištěna bezpečnost a účinnost reakce.

  3. Tepelné systémy elektrárny: Monitoruje teploty kotlů, parovodů, turbín atd., čímž zajišťuje bezpečný a efektivní provoz elektrárny.

  4. Námořní a lodní inženýrství: Používá se pro monitorování teploty ve strojovnách, kotlích, systémech výfukových plynů atd., splňující pravidla klasifikační společnosti.

  5. Laboratoř a zkušební stolice: Poskytuje spolehlivé řešení pro výzkum, vývoj a testovací prostředí vyžadující vysoce přesné vícekanálové snímání teploty.

Klíčové body systémové integrace:

  • Bezproblémová integrace se systémem ABB 800xA: Jako součást systému 800xA jej lze snadno konfigurovat, parametrizovat a diagnostikovat pomocí inženýrského nástroje Control Builder.

  • Flexibilní možnosti instalace: Lze vybrat kompaktní jednotky MTU (např. TU810/814/818) nebo rozšířené jednotky MTU (např. TU830/833) na základě požadavků na prostor a kabeláž.

  • Více způsobů zapojení:

    • Přímé připojení svorek (TU810/814/830/833): Vhodné pro přímé připojení většiny polních senzorů.

    • Rozhraní D-Sub (TU812): Usnadňuje připojení ke vzdáleným propojovacím krabicím nebo zařízením pomocí prefabrikovaných vícežilových kabelů.

    • Připojení vysílače (TU818): Zjednodušuje připojení k 2vodičovým vysílačům bez externího řazení.

  • Požadavky na stínění a uzemnění: Pro integritu signálu jsou vyžadovány stíněné polní kabely se správným připojením stínění. Termočlánkové vstupy lze nakonfigurovat pro uzemněný nebo plovoucí provoz.


položky Specifikace
Model produktu AI835A
Číslo artiklu 385E051306R1
Typ modulu Analogový vstup
Počet vstupních kanálů 8 kanálů, diferenciální vstup
Typ signálu Termočlánkový (TC) nebo lineární milivoltový (mV) signál
Podporované typy termočlánků B, C, D, E, J, K, L, N, R, S, T, U (celkem 12 typů)
Lineární vstupní rozsah -30 mV až +75 mV
Kompenzace studeného konce (CJC) Lze dosáhnout prostřednictvím kanálu 8 připojeného k 4vodičovému RTD Pt100 nebo nastavit na pevnou hodnotu uživatelem/aplikací
Rozlišení (A/D) 15 bitů
Vstupní impedance > 1 MΩ
Chyba měření Max. 0,1 %
Posun teploty Typicky 5 ppm/°C, Max. 7 ppm/°C
Poměr odmítnutí společného režimu (CMRR) 120 dB (50/60 Hz)
Poměr odmítnutí normálního režimu (NMRR) > 60 dB (50/60 Hz)
Aktualizovat čas cyklu 50 Hz: 280 ms + (n × 80 ms)
60 Hz: 250 ms + (n × 70 ms)
(n = počet aktivních kanálů)
Analogový filtr 1. řádu Dolní propust, 10 Hz
Integrační filtr Konfigurovatelné na 50 Hz nebo 60 Hz
Detekce otevřeného okruhu Podporovaná, cyklická detekce
Maximální délka polního kabelu 600 metrů (656 yardů)
Izolace Skupinově izolovaný od země
Jmenovité izolační napětí 50 V
Dielektrické zkušební napětí 500 V AC
Ztráta výkonu 1,6 W
Spotřeba proudu modulové sběrnice (+5V) 75 mA
Spotřeba proudu modulové sběrnice (+24V) 50 mA
Externí spotřeba proudu +24V 0
Kompatibilní MTU TU810, TU812, TU814, TU818, TU830, TU833
Klíčovací kód MTU BA
Mechanika Standardní S800
Rozměry (Š×V×H) 45 mm × 119 mm × 102 mm (bez konektoru)
111 mm (hloubka včetně konektoru)
Hmotnost 0,22 kg
Provozní teplota 0 až +55 °C (+32 až +131 °F)
Skladovací teplota -40 až +70 °C (-40 až +158 °F)
Relativní vlhkost 5 až 95 %, nekondenzující
Třída ochrany IP20 (podle IEC 60529)
Stupeň znečištění Stupeň 2 (podle IEC 60664-1)
Přední LED diody Porucha (červená), Spuštění (Zelená), Varování (žlutá)
Klíčové certifikace CE, UL 61010-1, cULus (C1D2/Zone2), ATEX Zone2, ABS, BV, DNV, LR, RoHS, WEEE
Předchozí: 
Další: 

Rychlé odkazy

PRODUKTY

OEM

Kontaktujte nás

 Telefon: +86-181-0690-6650
 WhatsApp: +86 18106906650
 E-mail:  sales2@exstar-automation.com / lily@htechplc.com
 Adresa: Room 1904, Building B, Diamond Coast, No. 96 Lujiang Road, Siming District, Xiamen Fujian, Čína
Copyright © 2025 Exstar Automation Services Co., Ltd. Všechna práva vyhrazena.